--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Biologický vek je dôležitejší ako dátum narodenia!

15.06.2018 | 3756x Zhliadnutie | Zdravie

Je to potvrdené, naozaj sme takí starí ako sa cítime. Tiež fajčenie, opaľovanie a ďalšie zlozvyky o ktorých viete, nielenže zdraviu neprospievajú, ale vďaka nim budete vyzerať starší, než ste.

 

Ale aj bez ohľadu na šetky naše zlozvyky dokopy, vaše telo môže byť náchylné starnúť rýchlejším tempom. Niektorí ľudia skutočne majú orgány a chromozómy „pracujúce“ v zrýchlenom tempe, v ich prípade prichádza do úvahy aj náchylnosť na zvýšené riziko ochorení spojených s vekom, ako sú ochorenia srdca a rakoviny.

 

Nedávnej štúdie sa zúčastnilo 1 000 ľudí, ktorí absolvovali množstvo funkčných testov, vrátane testovania funkcie obličiek, kapacity pľúc, cholesterolu, tlaku krvi či štruktúr oka. Aké sú výsledky? Všetci účastníci boli vo veku 38 rokov a podľa výsledkov ich rozdelili do dvoch skupín biologického veku, teda do skupiny mladých 30-ročných a do skupiny 60-ročných.

Ale prečo teda niektorí jedinci starnú rýchlejšie a iní zas pomalšie? Odborníci uvádzajú všeobecné hypotézy, ako je kombinácia génov aj vplyv životného prostredia, ale okrem toho ešte uvádzajú ,že kto zanedbáva svoju duševnú činnosť, ten taktiež aj rýchlejšie starne. „To poukazuje na fakt, že už aj u mladých ľudí môžeme vidieť príznaky pokročilého veku, ktoré zodpovedajú klesajúcim fyzickým a kognitívnym funkciám už dlho predtým, než sa ochorenia súvisiace s vekom môžu u nich vyvinúť“  tvrdia autori štúdie z Duke University School of Medicine a Centra pre starnutie.

 

Dobrou správou je, že veda prišla na niekoľko spôsobov, ako zvrátiť účinky niektorých markerov starnutia. 

Na začiatok je potrebné znížiť vysokú hladinu stresu a do stravy zaradiť vysoký obsah rastlinných potravín. Taktiež je potrebné odstrániť zlozvyky, ktorým holdujeme. Hoci ani odborníci v tomto prípade nemôžu zaručiť večný život, prijať do svojho života zdravý životný štýl, nám určite ublížiť nemôže.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment