--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Akým ( 8 ) potravinám je dobré sa v zime vyhnúť

28.01.2019 | 4485x Zhliadnutie | Zdravie

Možno ovládame, ktoré potraviny konzumovať v zime je prospešné, pretože nám poskytujú ochranu pred chorobami a pomáhajú telu vyrovnať sa s chladným počasím. Dnešný trh nám však ponúka potraviny v podobe ovocia a zeleniny, ktoré sú síce čerstvé a vyzerajú dobre, no práve v zime by sme sa im mali oblúkom vyhnúť. Viete, ktoré to sú?

 

V dnešnej dobe nie je problémom kúpiť si čerstvé ovocie či zeleninu po celý rok, to však neznamená, že zdravo uvažujúci človek by práve po nich mal siahnuť, pretože už len fakt, že tieto potraviny precestujú doslova polovicu zemegule, nie je dobré nielen pre chuťové poháriky (ktoré budú sklamané a oklamané)ale najmä pre zdravie. Týchto 8 potravín sa oplatí nahradiť adekvátnou alternatívou. 

 

Šalát

Máme na mysli nakrájaný, predpraný a zabalený tak, že vďaka procesu, ktorým prešiel, predstavuje jeho nezvyčajne dlhá skladovateľnosť. A práve pre tento dôvod – vďaka dlhej spotrebe – môže byť práve tento druh zeleniny ochudobnený o vitamín C až o 50 %.

 

Namiesto šalátu si vyberte čerstvý kel. Kel je totiž zimnou zeleninou, ktorá je zdrojom výživných látok a energie. Taktiež obsahuje vápnik, ktorý je potrebný pre zuby a kosti, ale je aj bohatý na vitamín K, A, železo a draslík. Okrem toho, že táto zelenina pomáha znižovať krvný tlak, vyskúšajte ním nahradiť šalát. Kel namiesto klasického šalátu bude chutnejší a mäkší a sladší, keď kelové listy nakrájate a pokvapkáte citrónovou šťavou a dochutíte himalájskou soľou. 

 

Špargľa 

Hoci je takmer k dispozícii celoročne, radšej po nej siahnite na jar, kedy je špargľa pevná a oveľa chutnejšia. Zimná špargľa je úravdepodobne z Číny alebo Peru a v porovnaní s jarnou špargľou je oveľa drevnatejšia.

 

Špargľu nahraďte ružičkovým kelom

Ružičkový kel by mal mať v zimnom období významné miesto. Nielenže je pomocníkom proti rakovine, no 1 šálka ružičkového kelu údajne obsiahne celodennú potrebu vitamínu C a K.

 

Broskyne

Hoci sú čerstvé broskyne typickým obdobím konca leta, po jeseni prakticky vymiznú. Ak ich však objavíte v obchode, pravdepodobne pochádzajú z Južnej Ameriky. 

 

Broskyne v zime nahraďte klasickými mandarínkami. Chutia rovnako ako broskyne – úžasne a mandarínka – oranžová guľôčka – je nabitá antioxidantami, vitamínmi a vlákninou a to takmer v trojitej dávke ako broskyňa!

 

Hrášok

Čerstvý hrášok je poslom jari a ak ho objavíte v zime, obsahuje viac škrobu ako čokoľvek iné. 

 

ALE! Mrazený hrášok je ideálnou voľbou, z polovice šálky mrazeného hrášku môžete získať až 10 gramov bielkovín  a 6 gramov vlákniny. V tomto prípade je múdre prečítať si etiketu, prípadne siahnuť po BIO hrášku, aby ste sa vyhli modifikovanej variante.

 

Kukurica

Kto by kukuricu nemal rád? No aj v tomto prípade platí, že čerstvá kukurica bude pravdepodobne pochádzať z Mexika a môže byť byť viac škrobovitá. 

 

Mrazená kukurica je v zime zdravou alternatívou tej čerstvej. Mrazená kukurica je bohatým zdrojom luteínu a zaexantínu, teda látok, ktoré sú doslova nevyhnutné pre dobrý zrak. A keď sa dokážete vyhnúť soli a vybrať si produkt z ekologického poľnohospodárstva, vaše telo sa vám iba poďakuje.

 

Jahody

Hoci máte chuť na jahody, ich farba v zime vás môže presvedčiť, aby ste sa ich v tomto období vyhli. Ich bledá farba napovedá o nízkom obsahu fytonutrientov oproti ich neskutočne lákavými farbami v lete ale aj o nízkom obsahu vitamínu C, ktorý sa stráca dlhou prepravou a dlhým skladovaním.

 

Skvelým variantom sú mrazené jahody. Skvelá chuť a vitamín C potešia chuťové poháriky a sú prínosom pre zdravie. 

 

Rajčiny

Neskutočne chutia v neskorom lete, ich chuť v letnom období je jednoducho nezameniteľná a úžasná. Lenže v tomto období sú pre naše chuťové poháriky doslova sklamaním. 

 

Konzervované rajčiny sú dobrou alternatívou, pretože aj tie obsahujú lykopén, antioxidant bojujúci proti rakovine. Ideálne ak siahnete po konzervovaných rajčinách bez prídavku soli a samozrejme bez BPA.

 

 Čučoriedky

Cena čučoriedok v zime zvyčajne býva poriadne vysoká, no dlhá trasa z fariem do chladničky aj navyše výrazne degraduje vitamín C a taktiež nie sú výnimkou plesnivé bobule. 

 

Čučoriedky v zime sú najlepšie mrazené ako čerstvé. Výskumy zo štátnej univerzity v Južnej Dakote zistili, že mrazené čučoriedky skutočne telu dodajú viac antioxidantov bojujúcich proti chorobám ako v zime tie čerstvé.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment