Aktuálne informácie k fungovaniu našich pobočiek nájdete tu.

Ako zvládnuť stres?

14.01.2019 | 1075x Zhladnutie | | Zdravie

Moderná doba prináša rôzne stresové situácie, ktoré nášmu organizmu vôbec neprospievajú. Hoci sa stresu úplne vyhnúť nedá, môžeme sa naučiť zvládať stres a viesť šťastnejší a zdravší život. Týchto zopár tipov môže pomôcť udržať stres na uzde.

 

Pozitívny prístup

Pozitívny prístup prináša so sebou pocit uvedomiť si, že jednoducho existujú udalosti, ktoré nemôžeme ovládať tak ako by nám to vyhovovalo. Ak si to dokážete uvedomiť, oveľa ľahšie vymeníte agresivitu za asertivitu. Presadzujte svoje postoje a myšlienky či názory tak, aby ste sa nenahnevali, neboli defenzívny alebo úplne pasívny. Vynikajúcimi pomocníkmi sú tieto relaxačné techniky: meditácia, joga alebo tai-chi.

 

Pravidelne cvičte

Ľudský organizmus oveľa lepšie dokáže bojovať so stresom, keď sa aktívnemu pohybujete pravidelne. Stále platí: pohodlné nohy = pohodlná a málo odolná myseľ.

 

Jedzte zdravo

Vyvážený jedálniček bez denno-denných maškŕt v podobe prázdnych kalórií pomáha telu vyrovnať sa so stresom oveľa efektívnejšie. Ak vás niečo poriadne nahnevalo a máte pocit, že vám pomôže schrúmať balíček chipsov, pokojne to urobte, no slané zemiakové lupienky vymeňte za mrkvu alebo kaleráb. Počas stresových dní si urobte dostatočnú zásobu na dosah ruky a bez výčitiek si na zelenine pochrumkajte.

Prejedanie vedie nielen k váhovému prírastku ale aj k vážnejším ochoreniam ako sú: cukrovka, vysoký tlak ale aj niektorým druhom rakoviny...

Zvyknete jesť rýchlo? To môže viesť k prejedaniu, pretože ak nespomalíte, nedoprajete telu uvedomiť si pocit nasýtenia, častejšie zjete oveľa viac ako keby ste jedlo pokrájali na malé kúsky a dôkladne požuli.  

 

Spravujte efektívne svoj čas

Nastavte si limity a neobávajte sa povedať nie všetkým požiadavkám, ktoré vo vašom živote vyvolávajú nadmerný stres. Pomôcť môže spísať si zoznam úloh ktoré dnes musíte urobiť a nastaviť si priority. Nakoniec zistíte, koľko vecí ste si mohli vyškrtnúť. 

 

Vyhraďte si čas na relax alebo koníčky

Milujete prechádzky do prírody alebo máte obľúbeného koníčka? Neexistuje dôvod, aby ste svoju potrebu relaxu a realizácie v činnosti, ktorá vás baví a napĺňa nerealizovali pravidelne. Pestujte v sebe pocity radosti a naplnenia vždy, keď je to čo i len trošku možné. 

 

Nezanedbávajte spánok

To sa naozaj neoplatí, pretože telo potrebuje čas na obnovenie zo stresových situácií. Dopriať si 7 -8 hodín spánku by malo byť pravidlom. Pozor na svietenie z monitorov rôznych moderných zariadení, ktoré do spálne nepatria. Niektoré posledné štúdie naznačujú, že modré svetlo vyžarujúce z obrazoviek počítačov, telefónov či tabletov môže súvisieť s rakovinou (najmä prsníka a prostaty) ale aj s diabetom, cukrovkou či kardiovaskulárnymi ochoreniami. Pred spaním sa pokúste stíšiť a naladiť sa na spánok, preto si do ruky radšej vezmite knihu.

 

Pozor na hluk 

Hoci hudba má na nás pozitívny dopad, dôležité je uvedomiť si ako ju počúvame. Ak ste fanúšikom slúchadiel, dbajte na zdravú hlasitosť. Normálna hodnota decibelov pre ľudské ucho by mala byť do 60 decibelov. Skontrolujte si hlasitosť na slúchadlách a neprekračujte odporúčaný limit, tiež by ste slúchadlá mali používať len pár hodín denne. Priveľa hluku ale aj dlhé vystavenie hluku je nielen stresujúce pre telo, no tiež po 75. roku ste vystavený problémom so sluchom alebo ohrozený hluchotou. Strata sluchu v staršom veku je následne spojená s problémami s myslením alebo úbytkom mozgového tkaniva.   

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Rovnako ako je normálne starať sa o svoje zdravie a chodiť na pravidelné preventívne prehliadky k lekárovi.

Je prirodzené si udržiavať zdravú hmotnosť. Ak je vysoká, výrazne nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi po schodoch, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám spracovaná gramážová kuchárka v osobnom výživovom pláne, kde možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií, a to v rozmedzí 2-6 jedál denne. Osobný výživový plán rešpektuje aj vaše chuťové preferencie. Potraviny, ktoré vám nechutia, sa automaticky do osobného výživového plánu nezaradia.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie na diaľku.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 minútovú konzultáciu na diaľku, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas bezplatnej konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom na diaľku ZADARMO.
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí zdarma.

Rezervačný formulár

Ringsegment