--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Ako pomôcť boľavým kĺbom v domácom prostredí?

13.11.2018 | 2794x Zhliadnutie | Zdravie

Starostlivosť o kĺby je v súčasnej dobe nevyhnutná a platí to nielen pre športovcov. Pohybový systém je však vhodné riešiť komplexne pomocou zdravého pohybu a regenerácie.

 

Nadváha kĺbom neprospieva

Nadváha či obezita sú pre pohybový aparát človeka veľkou záťažou počas 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Preto zbavenie sa neželaných kilogramov nadváhy prináša kĺbom veľkú úľavu, no nie každé cvičenie je pre človeka s nadváhou vhodné. Tiež býva nevhodné začať s pohybovou aktivitou napríklad v podobe behu, pretože kolenné a bedrové kĺby sa pri behu u človeka s nadváhou môžu veľmi opotrebovávať, keďže musia zvládnuť celú záťaž spôsobenú vyššou hmotnosťou. 

V tomto prípade je vhodné staviť na postupné zaťažovanie tela a teda postupné zvyšovanie intenzity cvikov. Ideálne je zamerať sa na komplexné cviky, najprv pracovať s vlastnou hmotnosťou, ktorá je pre telo záťažou. Tiež je vhodné obrátiť sa na skúseného trénera a cvičiť pod jeho odborným dohľadom. 

Pri zdolávaní nadváhy sa v začiatkoch odporúčajú najmä tieto športy:

  • Bicyklovanie
  • Plávanie
  • Pomalá chôdza

 

Zápalom kĺbov pomáhajú tieto potraviny 

Kurkuma, olivový olej i zázvor sú účinnými pomocníkmi. Kurkuma je známa aj ako indický šafran a skutočne je silným antioxidantom, dokáže eliminovať takmer každý druh zápalu a uľavuje od bolesti. Tiež pomáha bojovať proti predčasnému starnutiu buniek. Obklady z kurkumy pomáhajú zmierňovať opuchy, zápaly kĺbov aj reumatickú artritídu. 

Olivový olej vďaka obsahu látky, ktorá sa nazýva oleocanthal zase pomáha predchádzať zápalu tým spôsobom, že priamo blokuje „zápalové dráhy“ podobne ako lieky proti bolesti. 

Zázvor, červené hrozno ale aj zelený čaj sú potraviny s výnimočným protizápalovým účinkom.

 

Sedavý spôsob života kĺbom tiež neprospieva

Sedavý spôsob prináša so sebou ruka v ruke problémy s pribúdajúcimi kilogramami i návykmi v podobe nesprávneho držania tela, jednostranné zaťažovanie svalov a následne s atrofiou a skrátením svalov z nečinnosti čo má negatívny dopad na celý pohybový aparát, vrátane kĺbov. Sedavým spôsobom života bývajú najviac zaťažované brušné a medzilopatkové svaly, lebo sa využívajú najmenej a preto majú sklon k rýchlemu ochabovaniu. Takže pri sedoavom spôsobe života je najvyšší čas zmeniť to a dopriať telu primeranú fyzickú aktivitu. 

 

Kĺby vyžadujú kvalitné stravovanie

Medzi hlavné potraviny, ktoré sú pre pohybový aparát vhodné, patrí rybí olej, morské ryby ako sú losos, tuniak alebo makrela. Okrem obsahu omega-3 mastných kyselín, ktoré pomáhajú zmierňovať zápal a bolesť, obsahujú aj vitamín D, ktorý je potrebný pre vstrebávanie vápnika do kostí. 

Pre pohybový aparát je rovnako dôležitý kolagén, ktorý je základnou stavebnou látkou chrupaviek, šliach a spojivových tkanív. Zo stravy je možné si ho doplniť vývarmi z hovädzieho mäsa či huspeninou. Pre tvorbu kolagénu je potrebné telu zabezpečiť prísun „Céčka“, ktorý sa podieľa na jeho tvorbe. 

Účinné látky vhodné pre zdravý pohybový aparát je možné telu dopriať aj zo suplementov v podobe hydrolyzovanej želatíny, chondroitín sulfátu či glukozamín sulfátu, no pred nekontrolovaným užívaním je vhodné vopred sa poraadiť s odborníkmi.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment