Aj toto vám môže pomôcť pri chudnutí

08.03.2018

 
Niekedy stačia maličkosti a úprava hmotnosti sa nemusí zdať ako nedosiahnuteľný cieľ. Áno, na prvom mieste je úprava stravovacích návykov aj zvýšená miera pohybu. Existujú však ešte rôzne drobnosti, ktoré vašu cestu za vysnívanou váhou môžu výrazne zjednodušiť.

Upracte si kuchyňu

Neporiadok zvyšuje stres, ktorý má za následok zvýšený kortizol, a tým aj túžbu po jedle. Začnite chladničkou, vyhoďte všetky potraviny, ktoré ste dlhšiu dobu nekonzumovali. Uložte veci do poličiek podľa druhu a prehľadne. Taký istý poriadok si zaslúži aj špajza. Všetky potraviny skladujte v uzatvárateľných nádobách. Kuchyňa si vyžaduje absolútnu čistotu. Kuchynskú linku by mala zdobiť maximálne váza s čerstvými kvetmi. Nenechávajte nikde zvyšky jedla, ani omrvinky.

 

Odstráňte z očí pokušenie

Je to jednoduché. Keď nebudete mať všade okolo seba pochutiny, nebudete mať ani pokušenie po nich siahať. Úplne zabudnite na kúpu čipsov, keksíkov či iných nezdravých maškŕt. Ak máte tendenciu zobkať pri pozeraní televízie, kúpte si radšej sušené ovocie a oriešky.

 

Jedlo si noste so sebou 

Nie všade sa dá zdravo najesť. A nie vždy musí ponuka jedla v reštaurácii vyhovovať vašim potrebám. Preto si jedlo do práce i na výlet pripravujte doma. Budete tak mať istotu, že viete, čo jete a z akých surovín ste jedlo pripravili. Ideálne je pripraviť si obed večer vopred a mať ho pripravený a zabalený v priehľadnej krabičke.

Takto si môžete zabezpečiť nielen čerstvosť ale aj pestrosť jedálnička na celý týždeň. Navyše tento spôsob oceníte aj v prípadoch, ak musíte dodržiavať určité dietetické obmedzenia.

 

Pestujte si vlastné bylinky

Nie je nad to, ak si do jedla môžete odstrihnúť čerstvú voňavú bylinku z vlastnej parapety. Tak napríklad bazalka urýchľuje trávenie a zbavuje telo odpadových látok. Estragón urýchľuje metabolizmus, oregano vyvoláva pocit sýtosti a urýchľuje látkovú výmenu. Pažítka je dobrá na podporu trávenia a palina zaháňa chuť na sladké. Petržlenová vňať je výborným spaľovačom tukov.

Všetky bylinky dopestujete na svojom okne alebo v záhradke. Ak nechcete čakať na ich vyrastenie zo semienka, môžete si hotové rastlinky kúpiť v obchode. Všetky využijete pri príprave jedál. Hodia sa do polievok, omáčok, dresingov, na ochutenie mäsa i zemiakov či cestovín.

 

 

Další články

Chudnutie
5 zaujímavých faktov o prejedaní sa

Jedným z dôležitých krokov ako zastaviť prejedanie sa, je upriamenie pozornosti na jedenie ako také, ale tiež na to, čo si na…

akce
Ako vám test metabolizmu pomôže k štíhlej postave?
Chudnutie
SOS: Ako na ploché bruško do silvestrovských šiat ?

Ak hľadáte funkčné rady ako na nafúknuté bruško, ktoré ostalo po vianočnom prejedaní tento článok je práve pre vás. Navyše…

Vaše premeny

Mgr. Miroslava Konrádová

To, čo skutočne zaberá je Vaša vôľa a rady a pomoc odborníkov.

Ivan Hudec

Upravil sa mi tlak a cukor

Daniela Havrilová

Stačí vyjsť zo svojej komfortnej zóny a urobiť niečo pre svoje telo a zdravie