--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Tvarohový koláč s čučoriedkami

23. 5. 2020 | 75692 Zhliadnutie
12
porcií
120
minút
obtiažnosť
1357 kJ / porcia

Zdravý, bezlepkový cheesecake bez múky, pridaného cukru, vhodný aj pre časť priaznivcov paleo (tých, čo nevylúčili mliečne výrobky), nízkosacharidovej stravy či pre diabetikov. Cheesecake je lahodný, jednoduchý a lákavý už na prvý pohľad.

Postup

Rúru predhrejte na 150° C. Zmiešajte mandle a maslo a natlačte na steny a dno tortovej formy. Na túto hmotu ešte môžte rozmačkať časť ovocia. Ideálna je forma s 23 cm priemerom.

Nastrúhajte kôru z citróna a vytlačte 4 lyžice citrónovej šťavy. Spracujte spolu tvaroh, mascarpone, kyslú smotanu, brezový cukor, vanilku, kukuričný škrob a 3 lyžice citrónovej šťavy v kuchynskom robote úplne do hladka. Pridajte vajcia, premixujte. Vmiešajte  mak a hmotu dajte do formy.

Pečte 90 min., alebo kým strany koláča nezhnednú.

Zmixujte polovicu ovocia a zostávajúcu citrónovú šťavu. Ak je to nutné, doslaďte brezovým cukrom. Zakryte a nechajte vychladnúť.

Cheesecake po dopečení a vychladnutí zakryte a dajte do chladničky minimálne na 5 hodín. Odstráňte bočné strany tortovej formy, polejte bobuľovým pyré. Ozdobte čerstvým ovocím. Dobrú chuť!

Suroviny

2 šálky lúpaných mandľových plátkov
2 polievkové lyžice klasického masla
2 bio citróny (použijeme aj kôru)
300 g tvarohu
250 g mascarpone
250 ml kyslej smotany
150 g brezového cukru (alebo adekvátne množstvo inej náhrady - kokosového cukru, Stévie...)
3 lyžice kukuričného škrobu
4 veľké vajcia (izbovej teploty)
1,5 polievkovej lyžice maku
1 čajová lyžička vanilky
250 g čučoriedok (jahôd, malín, či iného bobuľovitého ovocia) alebo ich mix

12 porcií | doba prípravy 120 minút | 1357 kJ / 324 kcal
Tuky
27,0 g
Sacharidy
20,0 g
Bielkoviny
12,0 g
Vláknina
3,5 g

Ďalšie zaujímavé recepty

8
porcií
45
minút
obtiažnosť
1254 kJ / porcia
4
porcie
60
minút
obtiažnosť
1437 kJ / porcia
4
porcie
90
minút
obtiažnosť
3724 kJ / porcia
4
porcie
25
minút
obtiažnosť
816 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment