--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Teľacie rolky so špargľou

17. 5. 2017 | 4746 Zhliadnutie
4
porcie
40
minút
obtiažnosť
1686 kJ / porcia

Špargľu môžete pridať nielen do šalátov, ale aj do mäsa, a tak by ste ju mohli jednoducho zaradiť do jedálnička celej svojej rodiny. Zabaľte ju napríklad spolu s prosciuttom do teľacieho mäsa, uvarte si k nej dobré zemiaky a máte vynikajúci obed vhodný aj pri redukcii váhy.

Postup

Plátky mäsa zľahka naklepeme. Osolíme, okoreníme a málinko posypeme muškátovým orieškom. Na takto pripravené plátky poukladáme prosciutto a stonky očistenej špargle tak, aby špičky špargle plátky presahovali. Väčšiu časť očistenej špargle zabalíme do pripravených plátkov mäsa. Takto pripravené rolky previažeme potravinárskym povrázkom, aby držali dobre pohromade.

Závitky sprudka opečieme zo všetkých strán na panvici a potom ich približne 30-35 minút pečieme v rúre predhriatej na 180 °C.

Šalotku a zvyšný špargľu nakrájame na menšie kúsky, opečieme na masle, zalejeme smotanou a necháme na miernom plameni krátko povariť. Pridáme výpek z mäsa a dochutíme soľou a korením. Omáčku môžeme zahustiť a zároveň zjemniť kúskom studeného masla. Rolky servírujeme s novým zemiakmi preliatymi špargľovou omáčkou. Omáčku podávame spoločne s mäsom a novým zemiakmi. Môžeme posypať nakrájanou pažítkou.


Špargľa: Špargľa je nízkokalorická zelenina vhodná pre racionálne stravovanie, redukčnú aj diabetickú diétu, známa svojimi diuretickými účinkami. Je tiež vhodnou potravinou pri ochorení zvanom dna. Pomáha v tele udržiavať kolagén.

Suroviny

4 teľacie rezne
100 g Prosciutta
2 PL repkového oleja na opekanie
500 g špargle
100 ml smotany 12%
30 g masla
pažítka, vetvička rozmarínu
1 šalotka
muškátový oriešok
soľ, korenie

4 porcie | doba prípravy 40 minút | 1686 kJ / 403 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

4
porcie
40
minút
obtiažnosť
1694 kJ / porcia
1
porcia
30
minút
obtiažnosť
1975 kJ / porcia
4
porcie
45
minút
obtiažnosť
885 kJ / porcia
4
porcie
60
minút
obtiažnosť
679 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment