--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Špaldoto so zeleninou a hríbmi

13. 3. 2017 | 5187 Zhliadnutie
2
porcie
45
minút
obtiažnosť
1474 kJ / porcia

Keď máte chuť na niečo ľahké, tento recept je ideálnou voľbou. V zimnom období je pre naše telo lepšie tepelne upravená zelenina ako surová, v kombinácii s obilninou nás navyše aj takto ľahké jedlo dobre zasýti.

Postup

Olúpeme cibuľu, mrkvu aj repu. Repu a mrkvu rozkrojíme na menšie kúsky a dáme variť. Zároveň zalejeme špaldu dvojnásobným množstvom vody, pridáme lyžicu oleja a za občasného miešania varíme na miernom plameni cca 30 minút. Medzitým si pokrájame na drobno cibuľu a na zvyšnom oleji ju speníme vo väčšom hrnci dozlatista. Keď je zelenina na skus, pokrájame ju na drobnejšie kúsky a pridáme k cibuli. Nakoniec pridáme aj uvarenú špaldu a huby, podlejeme troškou zeleninového vývaru a miešame, kým sa vývar vyparí, zelenina zmäkne a chute sa prepoja.

NIEČO NAVYŠE: Špaldoto je jednou z variant starého známeho rizota. Špaldu môžete nahradiť akoukoľvek inou obilninou. Je dobrá aj studená ako šalát, prípadne pre "mäsožravce" ako výborná príloha k mäsu.

ZAUJÍMAVOSŤ: Špalda je nešľachtený druh pšenice. Má ľahko orechovú chuť, oživí tak slané aj sladké pokrmy. Má mnoho vitamínov, predovšetkým skupiny B. Obsahuje nenasýtené mastné kyseliny a pomerne veľké množstvo bielkovín (16 g na 100 g). Špalda síce nie je bezlepková, má ale oveľa menší obsah toxínov ako obyčajná pšenica, a tak ju dobre znášajú aj ľudia s alergiou na pšenicu.

Suroviny

1 hrnček špaldových krúpov
1 väčšia cibuľa
1 stredne veľká červená repa
2 väčšie mrkvy
hrsť sušených húb (alebo cca trojnásobok mrazených)
3 PL repkového oleja

2 porcie | doba prípravy 45 minút | 1474 kJ / 352 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

2
porcie
35
minút
obtiažnosť
892 kJ / porcia
1
porcia
10
minút
obtiažnosť
710 kJ / porcia
1
porcia
20
minút
obtiažnosť
1177 kJ / porcia
1
porcia
30
minút
obtiažnosť
1369 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment