--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Pšenovo - makové guličky

17. 3. 2017 | 7628 Zhliadnutie
4
porcie
55
minút
obtiažnosť
731 kJ / porcia

Milovníci ľahkých dezertov a sladkých raňajok iste uvítajú tento jednoduchý recept, ktorý skvele zapadne i do redukčného jedálnička. Týmto zdravým maškrtením môžete prekvapiť nielen svojich blízkych, ale aj nečakanú návštevu alebo kolegov z práce.

Postup

Najprv si pripravíme pšenovú kašu. Do menšieho kastróliku nalejeme kokosové mlieko a pridáme instantnú zmes a kokosový cukor. Za stáleho miešania na miernom plameni do cca 5 minút vznikne veľmi hustá, lepivá kaša, ktorú odstavíme z platne a necháme vychladnúť. Medzitým si zmiešame vo väčšej miske ricottu s jablčným pyré (buď domáce podusené a rozmixované jablká alebo rýchlejší variant detskej výživy bez cukru). Pridáme mak s vychladnutou kašou a starostlivo všetky ingrediencie premiešame a spojíme v husté cesto. Cesto dáme aspoň na 30 minút do chladničky, aby stuhlo a lepšie sa s ním pracovalo.

Pripravíme si do malého hrnčeka nastrúhaný kokos a potom už len dlaňami tvoríme z cesta guličky, ktoré vždy ľahko obalíme kokosom. Podľa veľkosti takto pripravíme cca 25 - 30 guličiek.

NIEČO NAVYŠE: Ak radi raňajkujete obilninové kaše, skúste si začiatok dňa občas spestriť touto hravou variantou. Na raňajkách sa ku guľôčkam hodí ešte čerstvé alebo sušené ovocie, prípadne aj biely jogurt. Po ľahkom obede si pár guličiek doprajte bez výčitiek ako dezert. Tieto guľôčky sú bez lepku. Sú vhodné aj pre vegetariánov.

Kokosový cukor: Oproti trstinovému cukru alebo medu má iba zhruba tretinový glykemický index (GI 30 - 35), spracováva sa šetrným spôsobom, väčšinou ručne, a tak si zachováva veľké množstvo živín a vitamínov, predovšetkým skupiny B. Obsahuje tiež obrovské množstvo antioxidantov, čím napomáha prevencii proti nádorovým ochoreniam.

Suroviny

6 lyžíc instantnej pšenovej kaše (suchej zmesi)
2 lyžice kokosového cukru
40 g jablkového pyré
60 g ricotty
3 lyžice mletého maku
2 dcl kokosového mlieka
4 lyžice strúhaného kokosu

4 porcie | doba prípravy 55 minút | 731 kJ / 175 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

4
porcie
60
minút
obtiažnosť
1920 kJ / porcia
4
porcie
120
minút
obtiažnosť
1163 kJ / porcia
4
porcie
30
minút
obtiažnosť
473 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment