--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Proteínová roláda na dobrú noc

25. 5. 2020 | 17779 Zhliadnutie | Martin Kolář
4
porcie
15
minút
obtiažnosť
472 kJ / porcia

Postup

Cesto:

Bielky vyšľaháme na hustý sneh a veľmi opatrne vmiešame horké kakao, odmerku čokoládového proteínu a prášok do pečiva. Pridáme stéviu, ak potrebujeme ešte dosladiť.
Cesto nalejeme na plech vyložený papierom na pečenie a rozotrieme na tenkú placku.
Dáme piecť na 180 ° C približne 5-8 minút. Cesto je veľmi tenké a tak je pečenie rýchle. Skúšajte špajdľou (po vpichnutí a vytiahnutí nesmú na nej zostať zvyšky cesta).
Upečené cesto vyklopíme na nový čistý papier na pečenie a necháme vychladnúť.
 

Plnka:

Medzitým si pripravíme plnku. Rozmiešame tvaroh, odmerku proteínu, a ak treba dosladíme stéviou. Plnku následne rozotrieme na vychladnuté cesto a zatočíme roládu.

Necháme vychladnúť v chladničke asi 2 hodiny a môžeme podávať.

Varianty: Dezert môžeme urobiť aj ako tzv. "Míša rezy", kedy upečené cesto prekrojíme na polovicu, jednu časť potrieme krémom a druhou časťou priklopíme.

Výhodou tejto rolády je minimum sacharidov. Ak pripravíme diétnejšie variantu bez ovocia, neobsahuje takmer žiadne sacharidy.

A na záver aj trochu odbornejších informácií: Druhou výhodou je kombinácia rôznych proteínov s odlišnou dĺžkou trávenia v našom organizme. Od rýchleho WPI proteínu, ktorý sa vyznačuje rýchlym nástupom aminokyselín v plazme, cez vaječný albumín, ktorý sa trávi o niečo dlhšie, až po kazeín z tvarohu, ktorý sa trávi 6-8 hodín a uvoľňovanie aminokyselín do krvi je pozvoľnejšie. Je to maškrta, ktorý Vám zabezpečí prísun aminokyselín pre Vašu regeneráciu až po dobu 6 hodín. Ideálne pre zabránenie katabolizácii počas dňa či noci.

Suroviny

5 vaječných bielkov
1 polievková lyžica kakaa (horkého)
1 odmerka čokoládového srvátkového proteínu (WPI)
1 čajová lyžička prášku do pečiva
Stévia (podľa chuti, ak potrebujete dosladiť)
1 nízkotučný tvaroh
1 odmerka proteínu - akú príchuť nájdete (vanilka, sušienka, čučoriedka) alebo 4H proteín
TIP - ak použijete čučoriedkový proteín, môžete pridať aj čučoriedky (jahodový - jahody atď.)

4 porcie | doba prípravy 15 minút | 472 kJ / 113 kcal
Tuky
0,0 g
Sacharidy
0,0 g
Bielkoviny
0,0 g
Vláknina
0,0 g

Ďalšie zaujímavé recepty

1
porcia
20
minút
obtiažnosť
1513 kJ / porcia
6
porcií
30
minút
obtiažnosť
1235 kJ / porcia
1
porcia
15
minút
obtiažnosť
1238 kJ / porcia
15
porcií
60
minút
obtiažnosť
420 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment