--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Portobello šampiňóny so špenátom a vločkovou omeletou

18. 4. 2017 | 5628 Zhliadnutie
4
porcie
45
minút
obtiažnosť
1361 kJ / porcia

Urobte si miesto mäsa portobello šampiňóny. Sú takmer bez kalórií, takže si ich môžete dať v pokoji aj na večeru.

Postup

Zo všetkého najskôr si pripravíme špenát. Na troche olivového oleja speníme nadrobno nakrájanú cibuľu a cesnak, pridáme špenát a dusíme do mäkka. Nakoniec primiešame 2 vajcia, osolíme, okoreníme a stiahneme z platne. Umyté šampiňóny zbavíme nožičiek a ľahko vydlabeme, potrieme celé klobúčiky olivovým olejom a položíme na plech vyložený papierom na pečenie. Šampiňóny osolíme, okoreníme a naplníme každý klobúčik asi 2 lyžicami pripraveného špenátu a dáme na 10 minút do rúry predhriatej na 180 stupňov. Po 10 minútach ešte na každý šampiňón pridáme trochu syra cottage a dáme opäť na 10 - 15 minút do rúry.

Kým sa šampiňóny pečú, pripravíme si prílohu. Rozmixujeme vločky, pridáme 4 vajcia, mlieko, trochu soli a korenia. Zmes vylejeme na olejom potretú panvicu. Omelety opekáme z oboch strán na miernom plameni asi tak 4 minúty. Kúsky omelety pridáme k šampiňónom a podávame.

Šampiňóny portobello: Táto potravina sa u nás nepoužíva príliš dlho, ale pre svoje skvelé vlastnosti si už stihla získať mnoho priaznivcov. Tento druh šampiňónu je doslova nabitý vitamínmi (predovšetkým B6) a minerálmi (hlavne draslíkom). Kombinácia obsiahnutých minerálov spolu so selénom pomáha udržiavať normálny rytmus srdca a stabilný krvný tlak. Páni ocenia priaznivý vplyv na prostatu, dámy na štítnu žľazu. Výhodou je, že šampiňóny neobsahujú cholesterol a tuky a majú minimum sacharidov - teda sú veľmi vhodné v redukcii.

Suroviny

8 menších hlavičiek portobello šampiňónov
500 g listového špenátu
100 g syra cottage
6 vajec
100 g vločiek
2 dcl mlieka
2 strúčiky cesnaku
menšia cibuľa
3 lyžice olivového oleja
soľ, korenie

4 porcie | doba prípravy 45 minút | 1361 kJ / 325 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

4
porcie
50
minút
obtiažnosť
2070 kJ / porcia
1
porcia
50
minút
obtiažnosť
2110 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment