--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Pohánkové palacinky so špenátom a syrom

30. 5. 2018 | 6182 Zhliadnutie
4
porcie
30
minút
obtiažnosť
1739 kJ / porcia

Palacinky milujú nielen deti, ale aj dospelí. Skúste niekedy dať do palaciniek miesto marmelády špenát a dajte si ich na obed. Špenát je bohatý na vitamín K, ktorý je dôležitý pre zdravie kostí, a železo. Je tiež zdrojom vitamínov A a C, kyseliny listovej a horčíka. Tieto palacinky sú pre deti vhodné aj na večeru.

Postup

V miske rozšľaháme jedno vajce s mliekom (možno použiť aj rastlinné) a štipkou soli. Postupne začneme pridávať jemne mletú pohánkovú múku. Môžeme ju preosiať. Šľaháme metličkou, kým nám nevznikne hladké cesto. Necháme pol hodiny "odpočívať", najlepšie v chladničke.

Ak je potrebné, zriedime do požadovanej palacinkovej konzistencie. Ak by sme mali cesto príliš riedke, palacinku nebudeme vedieť obracať a bude sa trhať. Husté cesto zase nejde ľahko rozliať po panvici.

Špenát sparíme v sitku vriacou vodou (napríklad z rýchlovarnej kanvice) a ihneď schladíme studenou tečúcou vodou (špenátu zostane krásne zelená farba a zachovajú sa nutričné ​​hodnoty). Vložíme ho do hrnca alebo hlbšej panvice, osolíme, okoreníme a premiešame s prelisovaným cesnakom.

Rozpálime panvicu, potrieme ju ľahko olejom a smažíme stredne hrubé palacinky z oboch strán.

Potrieme ich špenátovou plnkou, ktorú pred podávaním môžeme ešte krátko prehriať, a posypeme jemne nastrúhaným syrom.

 

Suroviny

500 ml čerstvého polotučného mlieka
200 g pohánkovej múky
50 g slepačieho vajca (1 ks)
300 gramov čerstvého špenátu
10 g cesnaku (cca 2 strúčiky)
150 g 30% syra Eidam
15 ml olivového oleja (1 polievková lyžica)
1 g soli (špička noža)

4 porcie | doba prípravy 30 minút | 1739 kJ / 416 kcal
Tuky
15,0 g
Sacharidy
47,0 g
Bielkoviny
22,0 g
Vláknina
2,0 g

Vhodné pre deti, zdroj bielkovín, vhodné pre diabetikov, vhodné pre vegetariánov, bez lepku

Ďalšie zaujímavé recepty

15
porcií
60
minút
obtiažnosť
420 kJ / porcia
2
porcie
55
minút
obtiažnosť
742 kJ / porcia
4
porcie
15
minút
obtiažnosť
927 kJ / porcia
2
porcie
45
minút
obtiažnosť
1654 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment