--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Palacinky s krémovým špenátom

5. 3. 2019 | 7111 Zhliadnutie
1
porcia
30
minút
obtiažnosť
2006 kJ / porcia

Špenát je potravina s veľmi nízkou energetickou hodnotou a s vysokým obsahom radu minerálnych látok a antioxidantov. Typická je jeho zelená farba, keď napríklad pri príprave smoothie stačí len pár lístkov, aby sfarbili pohár nápoja.

Postup

Zmiešaním múky, mlieka, vajca a štipky soli pripravíme riedke cesto, ktoré necháme chvíľku oddýchnuť pri izbovej teplote.

Medzitým na panvici na lyžičke tuku orestujeme špenát, kým výrazne nezmenší svoj objem a nezmäkne. Potom panvicu odstavíme z platne, pridáme syr, priklopíme pokrievkou a necháme ho pomaly rozpustiť. Vzniknutú zmes zľahka osolíme a okoreníme.

Na čistej panvici rozpálime druhú lyžičku tuku a z cesta vytvoríme celkom 3 palacinky. Tie naplníme špenátovou zmesou a podávame s nakrájanou čerstvou zeleninou.

Pripravili sme pre vás novú Vegetariánsku kuchárku, v ktorej nájdete zdravé raňajky, desiate, obedy, olovranty aj večere bez mäsa. Pozrite sa na stránky Špeciálne kuchárky Sveta zdravia a nechajte sa ňou inšpirovať.

Suroviny

50 g múky (možno i kombinovať) (špaldová celozrnná, pohánková, ovsená, ryžová)
90 ml mlieka (polotučné kravské, mandľové, sójové alebo ovsené)
50 g slepačích vajec (1 ks veľkosti S)
75 g čerstvého baby špenátu
50 g čerstvého syra (ricotta, Lučina alebo čerstvý kozí syr)
10 ml tuku (2 ČL) (repkový olej, prepustené maslo ghí alebo kokosový olej)
soľ
korenie
100 g zeleniny na podávanie (možno kombinovať) (rukola, cherry paradajky, paprika, reďkovky)

1 porcia | doba prípravy 30 minút | 2006 kJ / 479 kcal
Tuky
19,0 g
Sacharidy
53,0 g
Bielkoviny
22,0 g
Vláknina
10,0 g

Vhodné pre vegetariánov, deti a športovcov, zdroj bielkovín a vlákniny

Ďalšie zaujímavé recepty

15
porcií
60
minút
obtiažnosť
420 kJ / porcia
2
porcie
30
minút
obtiažnosť
1686 kJ / porcia
4
porcie
20
minút
obtiažnosť
1139 kJ / porcia
4
porcie
20
minút
obtiažnosť
1411 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment