--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Mandľový koláč s banánmi a zdravou posýpkou

28. 1. 2016 | 8352 Zhliadnutie
8
porcií
70
minút
obtiažnosť
1411 kJ / porcia

Postup

V mixéri rozmixujeme ovsené vločky a mandle nasekáme nadrobno. Vločky, mandle a múku so štipkou soli premiešame, pridáme datle, olej a vytvoríme posýpku. Uvaríme puding z rastlinného mlieka a osladíme ho javorovým sirupom. Polovicu posýpky vtlačíme do tortovej formy s priemerom 20-23 cm a zalejeme ju hotovým pudingom.

Poukladáme na kolieska nakrájané banány, posypeme druhou časťou mrveničky a povrch pritlačíme. Dáme do vyhriatej rúry a pečieme na 180° C asi 50 minút. Koláč môžeme dozdobiť celými mandľami, tie ale pridáme až pred koncom pečenia, aby sme ich nespálili. Krájame a podávame úplne vychladnuté.

MANDLE

Tento druh jadra je výborným zdrojom vlákniny a zdraviu prospešných tukov a bielkovín. Mandle sú tak zaslúžene súčasťou jedálnička nejedného športovca. Obsahujú vápnik, horčík, fosfor či zinok. Pozitívne ovplyvňujú elasticitu kože a podporujú mozgovú činnosť. Ako u všetkých orechov, aj u mandlí je potrebné dbať na obmedzený príjem, obsahujú totiž mnoho tuku. Pred konzumáciou je dobré mandle namočiť cez noc do vody. Zvýši sa tak pôsobenie žiaducich enzýmov.

TIP: Ak použijete bezlepkové ovsené vločky aj puding, bude váš koláč prirodzene bezlepkový. Je to vďaka pohánkovej múke, ktorá neobsahuje lepok a je teda vhodná na prípravu múčnikov pre osoby alergické na lepok alebo pre celiatikov.

Suroviny

POSÝPKA:
100 g ovsených vločiek
100 g mandlí
100 g pohánkovej múky
100 g mletých datlí
50 g kokosového alebo repkového oleja
štipka soli
NÁPLŇ:
600 ml mandľového mlieka
3 lyžice javorového sirupu
1,5 balíčka vanilkového pudingového prášku
2 menšie banány

8 porcií | doba prípravy 70 minút | 1411 kJ / 337 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

1
porcia
15
minút
obtiažnosť
1240 kJ / porcia
4
porcie
30
minút
obtiažnosť
557 kJ / porcia
4
porcie
45
minút
obtiažnosť
1757 kJ / porcia
4
porcie
30
minút
obtiažnosť
1367 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment