--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Halušky, ako ich nepoznáte

20. 5. 2016 | 12947 Zhliadnutie
3
porcie
20
minút
obtiažnosť
1673 kJ / porcia

U nás sú to halušky, v Taliansku gnocchi. Nech ich nazvete akokoľvek, určite ich vyskúšajte. Sú bez mäsa, ale nebojte sa, hlad po nich mať nebudete.

Postup

Vo väčšej mise si premiešame múku spolu so soľou a ľanovým semienkom. Pridáme jedno vajce a vaničku tvarohu. Rukami vytvoríme cesto, z ktorého budeme váľať malé guľôčky v tvare halušiek. Tie si odkladáme na tanier. Halušky vhodíme do hrnca s vriacou osolenou vodou a varíme, kým nevyplávajú navrchr. Trvá to asi 3 - 5 minút. Vyberte najväčšiu halušku a skontrolujte prerezaním, či je dobre uvarená (vo vnútri sa nelepí).

 

Na panvici rozpálime olej, na ktorom orestujeme cibuľu nakrájanú na tenké prúžky. Hneď ako cibuľa začne zlatnúť, pridáme na prúžky nakrájané papriky a miešame, kým papriky nezmäknú. Na záver pridáme na plátky pokrájaný cesnak a ešte chvíľu restujeme. Stačí len chvíľu, aby nám cesnak nezhorkol. Vzniknutú zmes premiešame s haluškami, ktoré sme si vopred scedili. Podľa chuti dosolíme, okoreníme čerstvo mletým korením a môžeme pridať nadrobno nasekané bylinky.

 

Červená paprika: Obsahuje 3 x viac vitamínu C ako pomaranč. Je veľmi vhodná pri redukčnom jedálničku, pretože pomáha zaháňať chute na sladké. Paprika sa dá v lete grilovať, ako príloha k mäsu alebo použiť ako chutná a farebná ingrediencie do sendviča či šalátu. Naopak, zelenú papriku nepoužívajte pri tepelnej úprave, stráca farbu a pokrmu tak uberá na atraktivite.

Suroviny

Halušky:
1 vajce
2 lyžice ľanového mletého semienka (možno zakúpiť mleté)
1 hrnček celozrnnej špaldovej múky (hrnček 250 ml)
1 vanička tvarohu (polotučný)
štipka soli
ĎALŠIE:
1 červená cibuľa
1 červená paprika
1 žltá paprika
2 strúčiky cesnaku
olivový olej
soľ
korenie
bylinky (rozmarín, tymián)

3 porcie | doba prípravy 20 minút | 1673 kJ / 400 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

2
porcie
90
minút
obtiažnosť
998 kJ / porcia
4
porcie
40
minút
obtiažnosť
1979 kJ / porcia
1
porcia
10
minút
obtiažnosť
1200 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment