--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---
Upozornenie na stiahnutie výrobku BELLY CARE z predaja
 

Grilovaný tempeh v marináde s batátmi a kôprovou omáčkou

10. 10. 2016 | 8537 Zhliadnutie | Dominika Lasáková
2
porcie
20
minút
obtiažnosť
1842 kJ / porcia

Tempeh je produkt z lisovaných sójových bôbov, ktorý prešiel zdraviu prospešným procesom fermentácie, preto patrí medzi najzdravšie sójové výrobky. V jedlách sa používa ako výborná a výživná náhrada mäsa. Kúpite ho ako v bielej tak aj v údenej forme. Stojí síce o niečo viac ako klasické tofu, ale je chuťovo výraznejší.

Postup

Zemiaky

Batáty zemiaky očistíme podobne ako obyčajné zemiaky, nakrájame a dáme ich variť do osolenej vriacej vody. Kedže doba varenia je podstatne kratšia ako u klasických zemiakov, cca po 10 minútach ich možme scediť a rozdrvit ich na kašu. Kaša je chutne sladučká, čo ocenia najmä deti a nie je potrebné ju už ničím dochucovať. Ak si ju však chcete trochu zjemniť, môžte to spraviť pridaním masla.

Tempeh

Všetky ingrediencie na marinádu zmiešame. Pomer jednotlivých prísad nechám na Vás, ja to zvyknem robiť od oka a podľa chuti. Tempeh nakrájame na plátky a vložíme do marinády aspoň na hodinku. Na rozpálenú grilovaciu panvicu poukladáme plátky tempehu s troškou marinády a krátko osmažíme z obidvoch strán. Použite grilovaciu panvicu, aby sa Vám tempeh zbytočne nemočil v marináde.

Kôprová omáčka

Na olivovom oleji osmažime cibuľku, pridáme mandľovú smotanu, čerstvo nasekaný kôpor a necháme krátko prevariť. Osolíme, okoreníme a môžme podávať .

Tip: Namiesto mandľovej smotany môžme použiť aj ryžovú, ovsenú, sójovú, kokosovú alebo klasickú smotanu na varenie.

Suroviny

Údený tempeh
3ks väčších batátov – sladkých zemiakov
mandľová smotana
čerstvý kôpor
cibuľa
olivový olej
himalajská soľ

Marináda:
balsamico ocot
sójová omáčka
worchester omáčka
chilli omáčka
kečup
citrónova šťava
agáve alebo med
kurkuma alebo kari korenie

2 porcie | doba prípravy 20 minút | 1842 kJ / 440 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

1
porcia
15
minút
obtiažnosť
1135 kJ / porcia
1
porcia
45
minút
obtiažnosť
2008 kJ / porcia
4
porcie
30
minút
obtiažnosť
2065 kJ / porcia
4
porcie
50
minút
obtiažnosť
2070 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí
a vitamínový doplnok na posilnenie imunity zdarma.

Rezervačný formulár

Ringsegment