--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Fit makovník

7. 4. 2017 | 8994 Zhliadnutie
4
porcie
45
minút
obtiažnosť
857 kJ / porcia

Máte radi tento obľúbený dezert a myslíte si, že v redukcii hmotnosti je nutné vzdať sa všetkých koláčov a buchiet? Opak je pravdou a tento recept vám zachutí minimálne rovnako tak dobre, ako jeho obvyklý variant.

Postup

Najprv rozmixujeme banány s jogurtom, tvarohom, jablkovým pyré a vajcami. Vznikne tekutejšia zmes. Vo väčšej mise dôkladne premiešame všetky suché ingrediencie (múku, mak a prášok do pečiva). Pripravenú zmes postupne pridávame do misy s tekutou zmesou a starostlivo miešame, kým nevznikne tuhšie cesto. Ak sa nám konzistencia cesta bude zdať príliš tuhá, pridáme vodu a znova premiešame. Vzniknuté cesto nalejeme do zapekacej misky, na plech alebo do menších formičiek, napríklad na muffiny. Pečieme pri 180 stupňoch asi 30 minút, kým cesto na povrchu trošku nepopraská. Po vybratí z rúry rozotrieme na povrchu kocku kvalitnej 85% čokolády.

NIEČO NAVYŠE: Týmto makovníkom môžete nahradiť raňajky alebo dopoludňajšiu desiatu. Kto je zvyknutý po obede na sladkú bodku, malý kúsok po obede mu neublíži. Ak počas popoludnia športujete, dajte si kúsok pred alebo po tréningu. Doplníte tak bielkoviny a komplexné sacharidy. Podľa chuti môžeme makovník posypať ešte kokosom, semienkami alebo ozdobiť ovocím. My sme na ozdobu použili slnečnicové semienka natural v karobe (zdravší variant kakaa). Pozor ale na množstvo, semienka aj kokos zvýšia kalorickú hodnotu múčnika.

Suroviny

2 väčšie banány
120 g celozrnnej špaldovej múky (môže byť aj iný druh múky)
2 vajcia
120 g jogurtu
50 g jablkového pyré (alebo detskej výživy)
50 g odtučneného tvarohu
6 vrchovatých lyžíc mletého maku
½ prášku do pečiva
1 dcl vlažnej vody

4 porcie | doba prípravy 45 minút | 857 kJ / 205 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

8
porcií
60
minút
obtiažnosť
561 kJ / porcia
2
porcie
10
minút
obtiažnosť
1332 kJ / porcia
4
porcie
45
minút
obtiažnosť
1488 kJ / porcia
2
porcie
10
minút
obtiažnosť
1390 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment