--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Filet zo pstruha na citrónovej omáčke so zeleninou a pečeným zemiakom

8. 8. 2017 | 6052 Zhliadnutie
4
porcie
40
minút
obtiažnosť
1597 kJ / porcia

Leto je vhodné obdobie, kedy do svojho jedálnička môžeme zaradiť ryby viac ako kedykoľvek inokedy. Sú ľahké a optimálne k zaradeniu do redukčných výživových plánov. Filet zo pstruha s osviežujúcou omáčkou skvele doplní zemiak v šupke a krehká a šťavnatá orestovaná zelenina.

Postup

Filety umyjeme, osušíme, posypeme soľou, korením, vmasírujeme do nich čerstvé bylinky (rozmarín a tymián) a pokvapkáme citrónom. Na panvici rozohrejeme maslo (ghí). Filety vložíme do panvice najprv kožou dole a pečieme asi 7 minút (podľa hrúbky mäsa). Potom ich otočíme a opekáme ešte asi 5 minút. Filety vyberieme, do masla ešte nakvapkáme šťavu asi z ½ citróna. Necháme povariť - zredukovať, aby sme vytvorili omáčku, a podľa chuti dosolíme, prípadne pridáme korenie.

Vedľa na panvici si rozohrejeme olivový olej a restujeme na ňom zeleninu, ktorú sme si vopred pokrájali na veľmi malé kocky. Zeleninu restujeme len veľmi rýchlo, ľahko, aby sme zachovali krehkosť a šťavnatosť. Na záver dosolíme, dokoreníme a opäť pridáme nasekaný rozmarín a tymián.

Zemiak uvaríme v šupke a potom opečieme. Podávame zeleninu spoločne s filetami preliatymi omáčkou a ako prílohu dáme ku každej porcii jeden zemiak.

Sacharidy: 30 g
Bielkoviny: 32 g
Tuky: 15 g
Vláknina: 6,75 g
Zdroj vlákniny, nízky GI, vhodné pre diabetikov, pre deti

NIEČO NAVYŠE: ghí je termín pre prepustené (topené) maslo. Ale aj keď sa z masla pripravuje, má úplne iné vlastnosti než obyčajné maslo. Hoci na západe ešte nie je príliš známe, vo východných kultúrach je používané už tisíce rokov. Ayurveda pozerá na ghí ako na zásadnú potravinu pre zdravý vzhľad, mentálnu rovnováhu a dobré trávenie. Zároveň je považované za najlepší produkt pre prípravu varených, pečených a vyprážaných jedál. Ghí je prirodzene bezlepkové a vďaka nulovému obsahu laktózy je vhodné aj pre tých, ktorí majú problémy s intoleranciou mliečnej bielkoviny.

Suroviny

4 filety zo pstruha (môže byť aj lososovitý)
2 lyžice masla - ghí
1 baklažán
paprika červená a žltá
4 nové väčšie zemiaky
1 citrón - šťava z citróna
soľ
korenie
rozmarín
tymián
olivový olej

4 porcie | doba prípravy 40 minút | 1597 kJ / 382 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

4
porcie
30
minút
obtiažnosť
1656 kJ / porcia
1
porcia
30
minút
obtiažnosť
2548 kJ / porcia
4
porcie
50
minút
obtiažnosť
2179 kJ / porcia
4
porcie
30
minút
obtiažnosť
1568 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment