--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Cheesecake s rebarborovým prelivom

23. 5. 2017 | 5569 Zhliadnutie
8
porcií
50
minút
obtiažnosť
1128 kJ / porcia

Cheesecake plný bielkovín ako ideálna desiata pre maškrtníkov aj pre tých, ktorí dbajú o svoju štíhlu líniu. Jeho lahodnú chuť skvele podčiarkuje preliv zo šťavnatej rebarbory, ktorá je bohatým zdrojom vitamínu B a C.

Postup

Predhrejeme si rúru na 200 °C. Sušienky rozdrvíme najemno v mixéri. Zmes premiešame v miske s mliekom a kokosovým olejom. Takto pripravené cesto rovnomerne vtlačíme do tortovej formy, ktorú už nemusíme vytierať tukom. Dáme do rúry a pečieme asi 10 minút.

Medzitým si ušľaháme tvaroh spolu s vajciami. Na záver primiešame kukuričný škrob a javorový sirup podľa chuti. Počítajte ešte so sladkou rebarborovou polevou, preto cheesecake slaďte primerane. Pečieme v rúre na 180 stupňov asi 45 minút. Upečená torta by mala byť hore ľahko zlatistá a nemala by sa po vybratí z rúry príliš triasť. Dáme vychladnúť minimálne na 4 hodiny do chladničky, najlepšie však do druhého dňa.

Pripravíme si rebarborový preliv. Ošúpanú a očistenú rebarboru nakrájame na malé kocky, zľahka podlejeme vodou a podusíme v stredne veľkom hrnci. Necháme odpariť tekutinu, osladíme, primiešame trochu masla ghí a dochutíme škoricou. Jednotlivé kúsky torty podávame preliate omáčkou z rebarbory.

Rebarbora je výborná pre vysoký obsah vitamínu C a vitamínu skupiny B. Obsahuje ale aj kyselinu šťaveľovú. Nie je teda vhodná pre tehotné, dojčiace ženy, malé deti a pre osoby s ochorením obličiek. Konzumujte len stopky, nie listy, a to najlepšie len do konca mája. Nikdy nie neskôr, potom už je obsah kyseliny šťavelovej naozaj vysoký.

Suroviny

CESTO:
200 g sušienok s vysokým obsahom vlákniny a bielkovín
2 lyžice mlieka
3 lyžice kokosového oleja
NÁPLŇ:
750 g - 1 kg tvarohu
2 vajcia veľkosti L
2 lyžice kukuričného škrobu
javorový sirup podľa chuti
REBARBOROVÝ PRELIV:
asi 300 g stoniek rebarbory ​​(vopred očistíme, olúpeme)
asi 4 polievkové lyžice javorového sirupu
1 lyžička mletej škorice
2 lyžice rozpusteného masla ghí
čerstvá mäta na ozdobu

8 porcií | doba prípravy 50 minút | 1128 kJ / 270 kcal
Tuky
0,0 g
Sacharidy
0,0 g
Bielkoviny
0,0 g
Vláknina
0,0 g

Ďalšie zaujímavé recepty

1
porcia
10
minút
obtiažnosť
912 kJ / porcia
4
porcie
60
minút
obtiažnosť
1535 kJ / porcia
50
porcií
10
minút
obtiažnosť
280 kJ / porcia
4
porcie
10
minút
obtiažnosť
226 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment