--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Bylinková šošovica

10. 3. 2016 | 7676 Zhliadnutie
4
porcie
25
minút
obtiažnosť
924 kJ / porcia

Postup

Najprv uvarte šošovicu. Môžete uvariť obidva druhy spolu. Približne 20 minút, bez nutnosti predchádzajúceho namáčania. Šošovica musí byť uvarená. Zlejte vodu a šošovicu odložte bokom. Na panvici rozohrejte maslo, nechajte zosklovatieť cibuľku, pridajte pretlačený cesnak a koreniny.

Len zľahka orestujte a pridajte šošovicu a pokrájané olivy. Podľa chuti zmes osoľte a okoreňte. Ešte chvíľu restujte, aby sa chute prepojili.

Na záver posypte nasekanou petržlenovou vňaťou a zľahka premiešajte. Výsledkom by mala byť sypká korenistá šošovica.

TIP:

Skvele bude chutiť napríklad s dusenou mrkvou alebo brokolicou. Vychutnáte si ju ako prílohu ale oživí aj zeleninový šalát.

ŠOŠOVICA

V obchodoch je dnes už bežne dostupná nielen hnedá, ale aj čierna, zelená, červená a žltá šošovica. Rýchlo sa varí a nie je potrebné ju namáčať. Vhodná je ako závarka do polievok. Zmierňuje príznaky stresu a pomáha znižovať cholesterol. Vďaka nízkemu glykemickému indexu je vhodná aj pre diabetikov. Pre obsah purínov sa neodporúča vo väčšom množstve osobám trpiacim dnou.

Suroviny

100 g čiernej šošovice
100 g zelenej šošovice
2 strúčiky cesnaku
1 cibuľa
1 polievková lyžica masla ghí
½ lyžičky škorice
½ lyžičky koriandra
2 lyžičky Chinese five spice (zmes obsahuje - badián, sečuánske korenie, fenikel, mletú škoricu a klinčeky)
2 polievkové lyžice sušeného medvedieho cesnaku
5 čiernych olív
5 zelených olív
hrsť nasekanej petržlenovej vňate
soľ
čerstvo mleté čierne korenie

4 porcie | doba prípravy 25 minút | 924 kJ / 221 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

6
porcií
120
minút
obtiažnosť
1589 kJ / porcia
4
porcie
30
minút
obtiažnosť
1341 kJ / porcia
4
porcie
40
minút
obtiažnosť
1545 kJ / porcia
4
porcie
40
minút
obtiažnosť
1256 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment