--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Baklažánové lasagne

21. 7. 2016 | 19303 Zhliadnutie
2
porcie
45
minút
obtiažnosť
1654 kJ / porcia

Dajte si na obed lasagne, ale namiesto klasickej cestoviny použite baklažán. Na baklažánových lasagniach si určite pochutíte, nepriberiete a nebudete po nich zaspávať.

Postup

Baklažán nakrájame na kolieska a rozprestrieme na väčšie doštičku. Každý kus dostatočne posolíme a necháme "vypotiť" aby sa baklažán zbavil prebytočnej horkosti. Asi po 20 minútach zotrieme tekutinu aj soľ papierovou utierkou. Pripravíme si omáčku z paradajok. Paradajky sparíme horúcou vodou a olúpeme z nich šupku. Nakrájame ich na malé kúsky. Na panvici rozohrejeme olej a orestujeme na ňom najemno pokrájanú cibuľu a cesnak. Pridáme paradajky, osolíme, okoreníme a osladíme sirupom, podľa chuti. Dusíme pod pokrievkou, kým sa z paradajok nevyparí prebytočná tekutina. Do vymasteného pekáča kladieme striedavo plátky baklažánu a plátky mozzarelly. Vždy potrieme každú vrstvu omáčkou a položíme na ňu lístok bazalky. Posledná vrstva by mala končiť syrom. Na záver vlejeme do pekáča zvyšnú omáčku a dáme do rúry zapiecť cca na 30 - 35 minút. Každú porciu lasagní pred podávaním prelejeme omáčkou.

Niečo navyše: Ak máte radi mäso, môžete si kúsky chudého mäsa do receptu pridať.

Baklažán: Je veľmi dôležitý nielen pri detoxikácii organizmu, dokonca aj znižuje cholesterol, podporuje funkciu pečene a pomáha proti kožným ochoreniam. Baklažán obsahuje veľké množstvo vlákniny. Z 90% ho tvorí voda. Pomôže vám teda ku krásnej a sviežej pleti.

Suroviny

1 veľký baklažán
500 g paradajok
2 ks mozzarelly light
20 lístkov bazalky
4 strúčiky cesnaku
1 malá cibuľa
1 lyžica javorového sirupu
1 lyžica olivového oleja

2 porcie | doba prípravy 45 minút | 1654 kJ / 395 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

4
porcie
25
minút
obtiažnosť
1982 kJ / porcia
1
porcia
20
minút
obtiažnosť
692 kJ / porcia
10
porcií
5
minút
obtiažnosť
242 kJ / porcia
1
porcia
15
minút
obtiažnosť
892 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment