--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Antioxidačný koláč

28. 7. 2016 | 16471 Zhliadnutie
6
porcií
40
minút
obtiažnosť
1390 kJ / porcia

Dajte si koláč s jedným z našich najlepších antioxidantov – s čučoriedkami. Svojou nutričnou hodnotou sa vyrovnajú drahým super potravinám ako je napríklad acai. Tak hurá do lesa na čučoriedky.

Postup

Oddelíme žĺtky od bielkov a so štipkou soli vyšľaháme z bielkov hustý sneh. Žĺtky vyšľaháme do hustej peny spoločne s cukrom. Na záver ľahko zašľaháme maslo. Opatrne premiešame s bielkami a múkou. Cesto nalejeme do vopred vymastenej a múkou vysypanej (okrúhle) formy na koláč.

Pečieme v rúre predhriatej na 180 - 200 °C asi   25 - 30 minút. V miske si zmiešame tvaroh s javorovým sirupom a citrónovou kôrou. Tretinou zmesi natrieme koláč, posypeme hustou vrstvou čučoriedok a pokvapkáme ich javorovým sirupom alebo medom. Navrch opatrne natrieme zvyšné dve tretiny tvarohu. Nakoniec koláč ešte dozdobíme čučoriedkami.

 

TIP: Tento koláč môžete urobiť napríklad s ríbezľami, marhuľami, čerešňami a pod. Pokiaľ použijete suroviny vo vysokej kvalite, bude síce koláč zdravší, ale stále sa jedná o významný zdroj energie pochádzajúcej predovšetkým zo sacharidov. Preto sa budete musieť uspokojiť s jedným kúskom. Ak koláč doplníte kopčekom kvalitného bieleho jogurtu, znížite tak glykemický index dezertu.

 

Čučoriedky:

Obsahujú veľké množstvo vitamínu C. Chránia sliznice a pomáhajú zmierňovať zápaly. Zároveň sú výbornou prevenciou proti rakovine a tiež antioxidantom - spomaľujú starnutie. Ženy určite poteší to, že tlmia menštruačné bolesti a majú veľmi nízku kalorickú hodnotu, sú teda vhodné do redukčného jedálnička.

Suroviny

5 vajec
10 lyžíc trstinového (kokosového) cukru
10 lyžíc špaldovej múky
5 lyžíc masla
1,5 odtučneného tvarohu
500 g čučoriedok
kôra z 1/2 chemicky neošetrovaného citrónu
javorový sirup alebo med
štipka soli

6 porcií | doba prípravy 40 minút | 1390 kJ / 332 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

8
porcií
75
minút
obtiažnosť
1466 kJ / porcia
4
porcie
45
minút
obtiažnosť
1708 kJ / porcia
4
porcie
30
minút
obtiažnosť
1402 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment