Chudnutie pre seniorov


Výživový plán pre seniorov

Mať vnúčatá je radosť, ale nielen to. Mnohí sa dočkajú vnúčat až v pokročilejšom veku, kedy už začína zaostávať kondícia a z detských hier sa stáva pomerne náročná disciplína. Okrem obmedzenej pohyblivosti sa množstvo seniorov a dôchodcov môže stretávať aj s civilizačnými ochoreniami či inými zdravotnými komplikáciami. Telo bohužiaľ starne a niektoré procesy sa stávajú čoraz komplikovanejšími. Dostať sa späť do formy, alebo aspoň trochu zlepšiť súčasný stav už pravdepodobne nebude tak jednoduché, ako keď ste mali dvadsať. No aj tak viete vďaka profesionálnej úprave vášho jednálnička získať viac energie a sily. Vďaka čomu si užijete dôchodkový vek aktívnejšie a budete mať dostatok energie na každodenné aktivity.

Keď máte radi klasiku

Hoci je u väčšiny cieľ rovnaký - získať lepšiu kondíciu, udržať si zdravú hmotnosť alebo sa zbaviť liekov - pre každého bude potrebné na jeho ceste k cieľu zvoliť iné postupy. Tá iná cesta môže začať hneď pri chuťových preferenciách. Ak preferujete tradičné potraviny, tak vás nebudeme nútiť jesť avokádo. Aj keď je dobré dať niekedy šancu aj niečomu novému.

Obmedzenie v jedálničku

Časté sú aj prípady, kedy klienti prídu s nejakým ochorením a musia dodržiavať určitý stravovací režim. Ide napríklad o obmedzenie tukov alebo určitých typov potravín nevhodných pre kombináciu s liekmi. Pri každom takomto obmedzení je potrebné sa nad stravovaním zamyslieť a zaistiť, či v ňom nebude chýbať niečo dôležité. Zdravie je totiž vždy na prvom mieste.

Ďalšie problémy, s ktorými sa nezmierujte

Medzi ďalšie klasické problémy hlavne v starobe patrí zhoršený spánok, znížená pohyblivosť alebo dehydratácia. Ani jeden z týchto problémov nie je samozrejmý a proti všetkým sa dá bojovať. Jednoducho sa nezmierte s tým, že to tak je. Na kvalite spánku sa dá začať pracovať prakticky ihneď. Väčšinou si stačí osvojiť iba niekoľko jednoduchých návykov. Mnohým ľuďom, ktorí trpia bolesťou kĺbov, pomôže samotná redukcia hmotnosti. Aj tu je však dôležité strážiť si vhodnú životosprávu a predovšetkým sústrediť sa na obmedzenie zápalových procesov v tele.