--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Začínate chudnúť? 8 hlavných chýb, ktorým sa pokúste vyhnúť!

18.01.2016 | 5640x Zhliadnutie | Anna Tobiášová | Chudnutie

Typické chyby, ktorých sa dopúšťajú všetci, ktorí sa snažia zhodiť prebytočné kilá. Prehnané očakávania, privysoké ciele, odopieranie si niektorých jedál, utrpenie pri plánovaní diéty. A taktiež viera v nezmyselné odporúčania, napr. ako je potrebné nejesť jedlo po piatej hodine popoludní.

  1. Už žiadne jedlo po piatej

Toto odporúčanie sa medzi ľuďmi drží veľmi úporne, a pritom je nezmyselné a väčšine z vás môže skôr uškodiť. Iste, ak niekto počas dňa jedáva primerane a po piatej hodine prestane úplne, výrazne zníži svoj denný energetický príjem a zrejme naozaj bude chudnúť. Ale táto cesta vedie k spomaleniu metabolizmu. Mohlo by sa totiž stať, že potom sa už nebudete môcť poriadne najesť nikdy bez toho, aby ste pribrali. Vaše spaľovanie bude totiž reagovať na to, že telo bude viac ako dvanásť hodín bez potravy. Platí teda len to, že by ste nemali jesť neskôr než dve až tri hodiny pred spaním.

 

2. Kto chudne, musí hladovať

Predstavujete si chudnutie ako nesmierne utrpenie, počas ktorého budete prekonávať záchvaty hladu? Našťastie sa mýlite. Keď začnete jesť menej ako doteraz, síce občas ľahký hlad pocítite, ale rozhodne by ste nemali cítiť vlčí hlad, či od hladu dokonca omdlievať. Pomôže vám, keď si denný príjem jedla rozdelíte do piatich až šiestich menších porcií. Ak vám to nevyhovuje, stačia tri, ale rozhodne je pravidelné jedlo nutnosťou.

 

3. Schudnem osem kíl za tri týždne

Pamätajte si dve dôležité veci: nikdy by ste nemali zhadzovať rýchlejšie ako pol kila až kilo týždenne a chudnutie by malo tiež trvať tak dlho, ako vám trvalo hmotnosť nabrať. Inými slovami, ak ste za minulý rok získali na váhe desať kíl, neplánujte si, že ich zhodíte počas januára. Lepšie je rozvrhnúť si zhadzovanie nadbytočných kíl na tri mesiace, bude to jednoduchšie a zároveň tým, že nebudete trápiť telo hladom, stúpne šanca na udržanie si nižšej váhy. Samozrejme, zhodiť dve, alebo dokonca tri kilá týždenne možno, ale žiadny odborník vám to neodporučí. 

4. Prehnané očakávania

Už aj tak sa na seba kvôli kilám navyše hneváte, a preto si dávate ešte vyššie ciele? Okrem prísnej diéty si napríklad plánujete, že budete chodiť trikrát týždenne cvičiť? Ťažko to ale zvládnete, keď ste doteraz necvičili ani raz. Namiesto toho to po štrnástich týždňoch s pocitom rozčarovania vzdáte úplne.

 

5. Zakazovanie niektorých jedál

Vety typu: „Už nikdy ani kúsok čokolády alebo paštéty,“ by z vašich úst nemali zaznieť vôbec. Rozhodne platí, že spomínané potraviny, ale aj veľa ďalších, skutočne nie sú práve diétne, avšak čím viac si podobných zákazov dáte, tým skôr hrozí, že ich porušíte. Tieto nevhodné jedlá si občas pokojne dajte, o to viac si ich však vychutnajte.

 

6. Tešíte sa na skončenie diéty

Neberte chudnutie ako dočasné utrpenie, ktoré jedného dňa skončí a vy budete opäť môcť jesť a piť bez akéhokoľvek obmedzenia. Vaším cieľom by mala byť trvalá zmena životného štýlu, aby ste si udržali správnu váhu.

 

7. Chudnutie bez podpory

Možno sa snažíte chudnúť tajne, pretože sa za svoju nadváhu alebo obezitu hanbíte a možno to nechcete nikomu hovoriť, pretože sami nie ste si istí, či to vydržíte. Ale takým utajovaním svojmu snaženiu nepomôžete. S podporou okolia by vám to išlo určite lepšie. Keď to nebude nikto vedieť, ťažko vám na návšteve ponúknu diétnejšie jedlo. Taktiež by bolo rovnako ťažké dávať si s kolegami v reštaurácii na obed šalát alebo vysvetľovať partnerovi, prečo zrazu jete menej.

 

8. Chudnutie iba pomocou diéty

Áno, zhodiť prebytočné kilá tým, že sa zásadne obmedzíte v jedle a nič ďalšie pre to neurobíte, je možné. Ale až tak dobrý nápad to vlastne úplne nie je. Jednak, aby mala takáto diéta efekt, musela by byť oveľa prísnejšia, navyše vďaka pohybu môžete meniť pomer tukových zásob a svalov v tele, a presne to vaše telo potrebuje, svaly totiž aj v pokoji spaľujú viac energie než tukové bunky.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment