--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Detox hrubého čreva môže pomôcť aj chudnutiu

09.08.2018 | 6931x Zhliadnutie | Chudnutie

V dnešnej dobe je veľmi ťažké, ba priam nemožné, vyhnúť sa zvýšenému prísunu a následne hromadeniu toxínov v tele v dôsledku konzumácie spracovaných a vyprážaných potravín, ktoré sú bežnou súčasťou nášho jedálnička. Tiež nemalé množstvo prídavných látok, ktoré obsahujú potraviny aby sa predĺžila ich doba spotreby či spotrebiteľa prilákali svojou farbou i (často) až neprirodzenou arómou… Stres, ktorý nás sprevádza je ďalším faktorom, pre ktorý je ľudský organizmus náchylný k mnohým zdravotným problémom, ktoré môžu vyústiť až do ochorenia.

 

Fungujúce hrubé črevo je základom zdravia

 

Hlavnou funkciou hrubého čreva je vstrebávanie vody z natrávenej potravy. Viete, že do hrubého čreva sa denne dostane až 1,5 litra natrávenej potravy? Toto množstvo hrubé črevo pri správnej funkcii zahustí na cca 200 ml, takže nedochádza k strate tekutín. Okrem toho je “skladom” nestrávených zvyškov potravy, ktoré vylučuje v podobe stolice. V hrubom čreve sa nachádzajú aj črevné baktérie, tzv. črevná mikroflóra, ktorá má za úlohu brániť rozmnoženiu baktérií škodlivých pre ľudský organizmus. Tiež dokáže produkovať niektoré vitamíny, napr. vitamín K, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri správnej zrážanlivosti krvi. Preto je zdravé fungujúce hrubé črevo základom zdravia. A aby to tak bolo, potrebné je mu občas “pomôcť”.

 

Existuje účinná a zároveň aj chutná detoxikácia, ktorá pomôže hrubému črevu zlepšiť jeho funkciu a pomôcť mu pri procese očisty.

Vhodné je hrubé črevo prečistiť aj v prípade, ak ste sa rozhodli či už zo zdravotného alebo estetického hľadiska schudnúť. Hrubé nánosy na stenách hrubého čreva treba odstániť, a ak ste odhodlaní zatočiť s nadbytočnými kilogramami, váhový úbytok nastúpi oveľa rýchlejšie, poteší vás pocit ľahkosti a podstatne zlepšené vstrebávanie živín z potravy a lepšie trávenie. Zároveň abnormálna chuť do jedla sa pravdepodobne tiež upraví.

 

Detoxikovať hrubé črevo môžte vyskúšať aj vtedy, ak: 

  • Sa permanentne cítite unavený, bez energie
  • Trápia vás časté prechladnutia či zápaly horných ciest dýchacích
  • Trpíte nespavosťou
  • Viac vám padajú vlasy bez zjavnej príčiny
  • Sužuje vás akné, ekzém či priveľmi mastná pleť
  • Migrény sa stali vaším pravidelným spoločníkom
  • Objavili sa tráviace ťažkosti, nafukovanie, plynnatosť alebo zapáchajúca stolica…

 

Recept na prečistenie hrubého čreva

 

Potrebujete:

1 jablko

1 pomaranč

½ listu z aloe vera

½ bio uhorky

1 ČL ľanových semiačok

1 plátok ananásu

1 pohár vody

 

Postup: Jablko, uhorku a olúpaný ananás a nakrájajte, vytlačte gélovú dužinu z listu aloe vera, pridajte ľanové semiačka, šťavu z pomaranča a vodu. Všetko dôkladne rozmixujte. Túto šťavu pite 2x denne, pričom vždy by ste si ju mali pripraviť čerstvú, alebo vypiť do pol hodiny po príprave. Tiež nezabudnite počas celého dňa dopĺňať tekutiny v podobe čistej vody aby detoxikácia dobre “fungovala. Počas týždňovej detoxikácie hrubého čreva sa snažte vylúčiť najmä sladkosti, biele pečivo, alkohol, fajčenie a obmedziť príjem mäsa.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment