--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Takto sa dá schudnúť aj po 40-tke

11.01.2019 | 6058x Zhliadnutie | Chudnutie

Možno ste si všimli, že v určitom životnom období je oveľa jednoduchšie pribrať ako zhodiť zopár kilogramov navyše, najmä po 40-tke to nejde tak jednoducho ako kedysi. Zmena na úrovni stravovacích návykov, zníženie pohybovej aktivity, vplyv hormónov..., to všetko zohráva úlohu v tom, ako naše telo ukladá tuk. Existuje niekoľko šikovných trikov, ktoré tendenciu priberať môžu pomôcť výrazne spomaliť.

 

 1. Stavte na ovocie a zeleninu

Skvelí pomocníci, ktorí dodávajú vitamíny a všetky ďalšie zdraviu prospešné a ochranné látky. Ak si na každý tanier naložíte polovicu zeleniny alebo ovocia, telo získa viac cenných živín v tej najprirodzenejšej podobe a vy prijmete menej kalórií ako v mäse, mliečnych výrobkoch či pečive. Ak si z toho vytvoríte takýto zdravý návyk, budete sa cítiť oveľa spokojnejšie, aj napriek tomu, že v skutočnosti zjete menej. V zimnom období surovú zeleninu môžete vymeniť za jej grilovaný variant.

 

 1. Nepreskakujte raňajky

Odborníci neodporúčajú vynechávať raňajky a už vôbec nie po 40-tke, pretože práve raňajky pomáhajú chrániť pred vlčím hladom, ktorý vás donúti na obede zjesť oveľa viac a často aj nezdravšie varianty jedál. Menšie porcie v pravidelných intervaloch s vhodným občerstvením na desiatu a olovrant, pomáhajú udržať chuť do jedla pod kontrolou po celý deň. 

 

 1. Jedzte menej v noci

Jedenie, ktoré je načasované na veľmi neskorý večer, prípadne nočné vyjedanie chladničky je pomerne rozšíreným zlozvykom a dosť ťažko sa s ním bojuje. V určitom veku je však dobré preorganizovať svoj režim tak, aby ste najväčšiu časť jedál skonzumovali cca do 15. 00 hodiny a nenechávali si veľké jedlo na neskôr. Toto pravidlo sa oplatí dodržať, pretože výrazne pomáha pri chudnutí. Stále však platí, že najdôležitejšie je to, čo jete a nie kedy.

 

 1. Vyberajte si zdravé jedlá

Veľa neželaných kalórií navyše môže pochádzať zo spôsobu, ako jedlo pripravujete. Namiesto vyprážania a varenia v množstve oleja alebo masla radšej vymeňte za grilovanie alebo pečenie. Ak sa často stravujete v reštauráciách, radšej vynechajte vyprážané jedlá a pokrmy, ktoré „plávajú“ v krémových omáčkach.

 

 1. Dávajte si pozor

S pribúdajúcim vekom často klesá aktivita, ak chcete schudnúť, v tomto prípade platí, že s nárastom pohodlnosti je potrebné znížiť zbytočné prejedanie a nevyhnutné sústrediť sa na sledovanie toho, čo a kedy zjete. 

Zaneprázdnenosť v práci, deťmi, životom sú našimi bežnými spoločníkmi, ktorí nás často nútia siahať po riešeniach, ktoré rýchlo pomôžu zahnať hlad a nútia nás nezaoberať sa prejedaním, či konzumáciou nezdravých a nevhodných jedál. Tu je dôvod na zamyslenie, ako sa naladiť na jedlo (bez sledovania monitora počítača, tabletu...) a pomôcť mozgu pochopiť, kedy máme dosť.  

 

 1. Povedzte sladeným vodám aj bublinkám nie

Osladená káva, čaj, nealkoholické či dokonca energetické  nápoje, všetky tieto nápoje obsahujú priveľa prázdnych kalórií, ktoré pomáhajú ukladať tuk, zvyšovať hmotnosť a prinášajú riziko vzniku cukrovky, preto je namieste naprogramovať sa na vodu, prípadne vodu ochutenú citrónovou šťavou. 

 

 1. Pozor na alkohol

Tzv. pivné bruško nemusí byť vždy spôsobené nadmernou konzumáciou alkoholu, ale „pneumatika“ okolo brucha v strednom veku je pomerne častým problémom a alkohol k jej vzniku výrazne prispieva. Pohár piva alebo vína obsahuje približne 150 kalórií, ktoré s priamoúmerne pribúdajú, ak je pohárikov viac, navyše alkohol podnecuje chuť do jedla alebo chuť na nezdravé pochutiny a v konečnom dôsledku je príjem prázdych kalórií obrovský.

 

 1. Nájdite si čas na cvičenie

V 40-tke medzi pracovnými povinnosťami a starostlivosťou o rodinu nie je veľa voľného času. Je však dôležité nájsť si čas a venovali svojmu celkovému zdraviu a zamerali sa na redukciu hmotnosti. Nastavte si priority a týždenne si venujte aspoň 2 a ½ hodiny miernej fyzickej aktivite, lebo kedy ak nie teraz?

 

 1. Budujte svalovú hmotu

Vo všeobecnosti ľuďom po 40. roku začína svalstvo ochabovať a postupne strácajú svalovú hmotu, ženy najmä po menopauze. Ak je tuku veľa a svalov málo, môže to spomaľovať metabolizmus a podporovať rýchlejšie priberanie na hmotnosti. A pretože svaly pomáhajú spaľovať viac, silové cvičenie alebo cvičenie s vlastnou hmotnosťou aspoň 2x do týždňa vám pomôžu udržať svalovú hmotu. 

 

 1. Relaxujte a eliminujte stres 

Stres okrem iného býva aj zodpovedný za to, že častejšie dostanete chuť na nezdravé jedlo, a pre telo je ťažšie ho spracovať. Vyskúšajte jogu, hlboké dýchanie, meditáciu, prechádzky v prírode alebo si prečítajte dobrú knihu. Úľavu od stresu si každý musí nájsť sám, pretože eliminácia stresu je individuálnou záležitosťou. 

 

 1. Dbajte na kvalitný spánok

Ľudia, ktorí nemajú kvalitný spánok, zvyčajne mávajú vyššiu hmotnosť. Ak je práca, zaneprázdnenosť či stres na úkor kvalitného spánku, v 40-tke sa môžu objaviť zdravotné problémy, priberanie...

 

 1. Nechajte si skontrolovať štítnu žľazu

Ak pravidelne cvičíte a stravujete sa zdravo a napriek tomu stále bohujete so svojou hmotnosťou, lebo sa vám nedarí schudnúť, možno je namieste nechať si vyšetriť štítnu žľazu. Približne 5 % ľudí (častejšie ženy po 40-tke) a celkovo ľudia starší ako 60 rokov môžu mať problém so štítnou žľazou, ktorá okrem nárastu na hmotnosti spôsobuje únavu, bolesť kĺbov či depresiu.

 

 1. Nezabúdajte na pozitívnu motiváciu

Pre mnoho ľudí je ľahšie schudnúť vtedy, keď majú správnu motiváciu a podporu okolia. Či už oslovíte výživového poradcu, trénera vo fitku alebo „nahovoríte“ priateľa, aby si s vami išiel zacvičiť, to všetko vám môže pomôcť priblížiť sa a nakoniec dosiahnuť svoj cieľ. Stretávajte sa s tými, ktorí majú podobné ciele ako vy, pretože vám pomôžu udržať si motiváciu, rozveseliť vás a povzbudiť, keď dosiahnete pokrok

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment