--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Resveratrol pomáha chrániť pred ochoreniami, dokonca aj pri chudnutí!

18.04.2018 | 2702x Zhliadnutie | Chudnutie

Resveratrol je jedným z najsilnejších prírodných antioxidantov. Spoznajte jeho najväčšie benefity.

 

Stres a rýchly životný štýl nášmu organizmu dávajú poriadne zabrať. Ak sa k tomu pridá nesprávna životospráva, nedostatok pohybu a prirodzené starnutie organizmu, môže to viesť k rýchlejšiemu poklesu kognitívnych schopností.

 

Čo je resveratrol?

Resveratrol sa prirodzene vyskytuje v mnohých rastlinách. V podstate ide o látku, ktorú rastliny produkujú ako odpoveď na stress, infekciu a silné UV žiarenie. Toto všetko sú vplyvy, ktoré vplývajú aj na človeka a tak sa odborníci začali naň zameriavať v snahe získať pozitíva pre ľudské zdravie.

 

Momentálne sa resveratrol považuje za jeden z najsilnejších antioxidantov vôbec. Uvádza sa, že je niekoľkonásobne účinnejší ako vitamín C, B či dokonca betakarotén.

 

Kde ho hľadať? 

Rovnako ako väčšinu antioxidantov, resveratrol nájdeme v celej škále prírodných potravín, no nachádza sa najmä v šupkách červeného hrozna, ale vyskytuje sa aj v čučoriedkach, bobuľovom ovocí či v arašidoch. Faktom je, že resveratrol je prínosom pre zdravie pri konzumácii tých správnych potravín, no často sa v nich nacháza v malom množstve, prípadne podlieha rýchlej oxidácii.

 

V čom spočíva sila reveratrolu?

Tento prírodný antioxidant ako sme už vyššie spomínali chráni rastliny pred nepriaznivými vonkajšími podmienkami v podobe plesní či baktérií. Na človeka vplývajú jeho mimoriadne antioxidačné vlastnosti, lebo chránia organizmus pred vplyvom voľných radikálov, ktoré nás ohrozujú rizikom vzniku ochorení napr. srdcovo – cievneho systému či dokonca aj rakoviny. Odborníci súhlasia, že resveratrol má potenciál spomaľovať proces starnutia a skorý výskum naznačuje, že tiež pomáha potláčať v tele zápaly, znižovať zlý cholesterol, pôsobiť proti vzniku krvných zrazenín, ktoré môžu zapríčiniť infarkt alebo mozgovú mŕtvicu. Výživové doplnky s obsahom tohto vzácneho antioxidantu sa odporúčajú aj v prípade, ak je organizmus človeka vystavený častému stresu, ktorého sa nedokáže sám zbaviť.

 

Medzi ďalšie benefity resveratrolu patrí:

  • Zvyšovanie prietoku krvi v mozgu
  • Zlepšenie pamäte
  • Prispievanie k lepšej nálade a pozitívnejšiemu vnímaniu
  • Zlepšenie svalovej výkonnosti
  • Prílev energie je zase smerom k zníženiu hmotnosti

 

Dokáže resveratrol oklamať tukové bunky?

Podľa predbežných štúdií vraj resveratrol môže pomôcť organizmu spáliť viac kalórií z pokrmu a neukladať ich do tukových zásob. Výskum tiež naznačuje, že resveratrol môže zablokovať vývoj nezrelých tukových buniek a zabrániť rastu už existujúcich tukových buniek.

 

Tieto zaujímavé zistenia poukazujú na to, že resveratrol má veľký potenciál pozitívne posobiť na ľudské zdravie v mnohých oblastiach. No dôležité je všeobecne dbať na vyváženosť a pestrosť a nespoliehať sa len na ochranu jednej látky.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment