--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Toto sú najčastejšie chyby pri chudnutí. Robíte ich aj vy?

01.02.2018 | 3131x Zhliadnutie | Chudnutie

Rozhodnutie schudnúť ste už urobili, začali ste na tom pracovať, upravili ste jedálniček, obmedzujete sa v tom, čo ste mali doteraz zaužívané. A ručička na váhe stále ukazuje to isté číslo. Niekde je chyba. Poradíme vám, čo by mohlo byť príčinou vášho neúspechu na ceste za vysnívanou váhou.

Stanovte si reálne ciele

Chudnutie určite nie je jednoduchý proces. Budete sa musieť zriecť svojich starých návykov a zmeniť nielen jedálniček. Preto je dobré postupovať krok za krokom a nečakať, že za pár dní schudnete to, čo ste roky naberali. Stanovte si dielčie, reálne ciele, ktoré budú pre vás motivujúce nie odrádzajúce.

Bez cvičenia to nepôjde

Mnohí majú utkvelú predstavu, že ak zmenia stravovacie návyky, váha pôjde automaticky dolu. Je to mýtus, na ktorom často viacerí stroskotajú. Pravidelný pohyb, ideálne pod odborným dohľadom cvičiteľa, je rovnako dôležitý ako správne zostavený jedálny lístok. V oboch vám pomôžu odborníci, ktorí vám pripravia špeciálny cvičebný program aj jedálny lístok ušitý na mieru s ohľadom na vaše potreby.

Nezabúdajte ani na pitný režim

Tu hrá prím čistá voda. Zabudnite na sladené nápoje. Dôležité je piť pravidelne a pod 2 litre denne radšej ani nechoďte. Ak sa neviete celkom vzdať kávy a energetických nápojov, skúste ich aspoň vymeniť za zelený čaj. Voda s citrónom ráno nalačno vám pomôže toxíny doslova vyplaviť z tela von.

 

Zlé stravovacie návyky

Nemáme teraz na mysli konkrétne zloženie jedálneho lístka, ale spôsob, akým do tela jedlo dostávate. Dôležitá pri chudnutí je totiž zásada konzumovať malé porcie jedla a častejšie. Rozdeľte si teda objem jedla na minimálne 5 porcií. Nezabudnite, že každá z nich by mala obsahovať ovocie alebo zeleninu.

Ďalšou chybou je vyjedanie pochutín. Zákusok po obede či pri káve alebo pochrumkávanie drobností pri pozeraní televízora postupne úplne eliminujte.

Posledná rada v tejto časti je: dôkladne prežúvajte. Ak chcete svojmu tráveniu pomôcť, dbajte na dôkladné prežutie každého sústa minimálne 20 krát. Predĺžite čas jedenia a tým doprajete organizmu potrebný čas na to, aby sa začal cítiť sýty. Vyhnete sa teda prirodzene ďalšiemu dokladaniu jedla na váš tanier.

Chybou v chudnutí je aj drastická diéta

Poviete si, nejem, nepriberiem. Tadiaľto cesta naozaj nevedie. Jediné, čo ňou môžete docieliť, sú zdravotné problémy. Hladovaním spomalíte svoj metabolizmus a keď opäť začnete jesť, váš spomalený metabolizmus nebude pracovať tak ako by ste chceli. Výsledkom bude nevyhnutne prírastok na hmotnosti. A to je cesta presne opačná ako by ste chceli.

 

Dôležitá je zlatá stredná cesta

Aj pri chudnutí platí, všetko s mierou. Nevrhnite sa hneď na všetky „light“ potraviny, nevynechajte úplne cukor z jedálnička, necvičte do úmoru, nevážte sa každý deň. Naopak. Upravujte si jedálniček postupne, cvičte tak ako vám to vyhovuje. Aj chôdza je pohyb.

Keď si nebude vedieť rady, ešte stále máte možnosť požiadať o pomoc odborníkov.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment