--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Smoothie vám pomôžu schudnúť. Ale musíte si dobre vybrať!

11.10.2016 | 7770x Zhliadnutie | Anna Tobiášová | Chudnutie

Zdá sa, že tohtoročným hitom, pokiaľ ide o chudnutie a diéty, sú smoothie. Mixované nápoje z ovocia či zeleniny, ktoré si každý môže vyrobiť doma, obsahujú minimum kilojoulov a sú veľmi zdravé. Lenže je to tak naozaj? Záleží na tom, čo všetko do nich dáte.

Keď si chcete dať niekde v kaviarni alebo reštaurácii smoothie, môže byť výber celkom veľký. Ale takmer určite môžete tiež počítať s tým, že väčšina z ponúkaných drinkov tohto typu nebude mať s diétou nič spoločné, pretože v nich bude nielen ovocie, ktoré je samo osebe sladké, ale môže v nich byť aj mlieko a mnohokrát tiež pridaný cukor, čokoláda či zmrzlina.

Pozor na mliečne koktaily

V takom prípade už vlastne o smoothie nejde, pretože takýto nápoj má obsahovať práve len ovocie či zeleninu, prípadne ich kombináciu. Pridať sa môžu semienka alebo oriešky, ktoré sa tiež rozmixujú. Synonymom pre slovo smoothie je fresh juice, hoci pod týmto označením sa u nás často predáva čerstvo vytlačená ovocná šťava, v tunajších krajoch väčšinou pomarančová.

To, čo sa bežne ponúka, by si vzhľadom na obsah cukru alebo kakaa mnohokrát zaslúžilo skôr označenie mliečny koktail, čiže milk shake. Takýto názov by zrejme toľko neoslovil a navyše o mliečnych koktailoch všetci vedia, že to nie je žiadna diéta. Názov smoothie predáva lepšie. Bohužiaľ, medzi kalorickou hodnotou takéhoto nápoja a kalorickou hodnotou torty, ktorú by ste si inak nedopriali, nemusí byť až zase taký rozdiel.

Smoothie je správna cesta, ktorou sa vydať pri snahe znížiť energetický príjem, ale zároveň zabrániť pocitu hladu. Vďaka vysokému množstvo vlákniny vás smoothie zasýti, ale pritom nezaťaží a vy sa nebudete cítiť unavení. Pri chudnutí uprednostňujte zeleninové smoothie pred ovocnými. Ovocné sa kvôli veľkému množstvo cukru do redukčného jedálnička príliš nehodia. Smoothie nápoje vždy rieďte čistou neperlivou vodou.

 

Pridaním bielkovín nič nepokazíte

Pokiaľ chcete piť smoothie kvôli zdraviu a chudnutiu, dávajte si len také, ktoré si toto označenie skutočne zaslúžia. Počítajte s tým, že vám nemusia zachutiť na prvý pokus, zvlášť tie zeleninové, sú málo sladké a chuťou pripomínajú skôr šaláty ako nápoj. Aby vám chutili, môžete si ich osoliť, okoreniť či pridať trochu olivového oleja. Skúsiť môžete aj menej obvyklé oleje - napríklad pestrecový (z pestreca mariánskeho), ktorý napomáha k detoxikácii pečene.


Kedy ich vlastne piť?

Niektoré známe celebrity smoothie považujú za ideálny začiatok dňa, vhodnejšie ale budú ako náhrada desiaty. Na druhej strane, určite nemôžu nahradiť plnohodnotné jedlo, pretože ozajstné smoothie väčšinou neobsahuje žiadne bielkoviny. To sa dá zmeniť, ak do nich pridáte mlieko, kefír alebo jogurt s maximálne tromi percentami tuku. Síce už to nie je čistokrvné smoothie, ale diétny nápoj zostáva. Zdrojom bielkovín sú aj spomínané semienka či oriešky, prípadne je možné pridať bielkoviny v prášku. Každopádne, skvelé je veľké množstvo vlákniny a vitamínov, enzýmov aj minerálnych látok, ktoré do seba človek vďaka týmto nápojom dostane. Kto chce, môže mlieko nahradiť rastlinným, napríklad ryžovým.


Najlepšie sú domáce

Ideálne je, keď si ich budete pripravovať doma, pretože ak ich chcete piť často, nebola by to lacná záležitosť. Recepty bez problémov nájdete na webe. Navyše skombinovať sa dá prakticky čokoľvek - napríklad listový špenát, bylinky a šalátová uhorka.

Smoothie môžete pripraviť aj tyčovým mixérom, čo však nie je veľmi praktické, pretože bežné modely musíte držať zapnuté po celý čas mixovania a nápoj môže pri príprave dosť striekať. Preto je lepšie investovať do prístroja zvaného smoothie makier alebo smoothie mixér. Čím väčší výkon, tým lepšie. Zvládnu rozmixovať aj tvrdšie ovocie a zeleninu. Poradia si s orieškami, aj s ľadom. Určite sa oplatí čítať skúsenosti zákazníkov, ktorí prístroje hodnotia na webe a podľa ich skúseností si vybrať.

Výhodou je, že smoothie mixéry sa predávajú rovno s nádobami, v ktorých sa smoothie mixuje. Potom ich stačí uzavrieť a nápoj si môžete vziať kamkoľvek so sebou.  

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment