--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Sila voňavých byliniek

27.03.2018 | 3103x Zhliadnutie | Strava

Tí, ktorí majú vlastnú záhradku sa už nevedia dočkať jari. Vôňa čerstvých byliniek, ktoré si kedykoľvek môžete odtrhnúť a pridať do polievok, omáčok, na mäso či do nápoja je nezameniteľná. Nezúfajte, ak bývate v činžiaku. Aj tam sa dajú dopestovať bylinky, ktoré sú prospešné pre naše zdravie a v kuchyni majú naozaj široké využitie.

 

 

Mäta prieporná

Mäta nielenže krásne vonia, ale má veľmi široké využitie. Obsahuje množstvo vitamínov a stopových prvkov (vitamín A a C, mangán, horčík, draslík, železo, vápnik, zinok). Vďaka mentolu, ktorý mäta obsahuje, má antiseptické a upokojujúce účinky. Použiť ju môžete pri problémoch s trávením, zlepšuje peristaltiku čriev, čím pomáha s vyprázdňovaním, je vhodná aj pri chrípke a prechladnutí.

Ocenia ju aj tí, ktorí trpia migrénami, bolesťami hlavy a nespavosťou. Použiť ju môžete aj pri bolestiach zubov, ďasien alebo na osvieženie dychu. Stačí, ak si s odvarom z mäty budete vyplachovať ústnu dutinu.

Môžete si z nej pripraviť čaj alebo ju použiť surovú do vody, nápojov a limonád.

 

Dúška tymianová

K tradičným účinkom tymianu patrí zmierňovanie kašľa a urýchľovanie trávenia. Reguluje zloženie črevnej flóry. Pomáha ja pri duševných problémoch, pôsobí upokojujúco pri nespavosti, nervozite, poruchách spánku. Vo forme obkladov ho môžete použiť aj na liečbu rôznych kožných problémov, vriedkov a rán.

Použiť ho môžete v kuchyni pri príprave mäsa, rýb, do omáčok, polievok ale aj na ochutenie syrov a nátierok.

 

Medovka lekárska

Čaj z nej je úžasný. Má upokojujúce účinky a určite po ňom siahnite, ak máte problémy so spánkom. Ak potrebuje prečistiť organizmus, zbaviť ho škodlivín a zlepšiť svoju náladu, určite si pripravte čaj z medovky. Okrem toho má antibakteriálne a antiseptické účinky, podporuje imunitu a uvoľňuje hlieny. Pomáha liečiť kožné problémy a rany.

Čaj si pripravíte veľmi jednoducho. Zalejte 2 čajové lyžičky vriacou vodou a lúhujte 5 minút. Môžete piť viackrát za deň. Hodí sa tiež ako korenie na grilované mäso, do omáčok, ale aj do koláčov, jogurtov, nápojov a smoothie.

 

Rozmarín lekársky

Voňavý symbol lásky pre mnohých svadobčanov, ktorí ho majú pripnutý na šatách. Okrem toho je to bylinka, ktorá má množstvo pozitívnych účinkov. Podporuje krvný obeh, prekrvenie mozgu, čím zabezpečuje celkovú vitalitu a stimuláciu organizmu. Zmierňuje bolesti hlavy a závraty, pomôže aj vtedy, keď máte studené ruky a nohy.

Rozmarín má široké využitie v kuchyni. Dodá špecifickú a výraznú chuť najmä mäsu. Používajte ho aj vtedy, keď máte problémy s trávením a trpíte nechutenstvom. Odvar z rozmarínu môžete použiť nielen vnútorne, ako čaj, ale môžete si ho aplikovať na pokožku hlavy proti vypadávaniu vlasov.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment