Aktuálne informácie k fungovaniu našich pobočiek nájdete tu.

Prečo nadváha neprospieva ani nášmu mozgu?

18.01.2019 | 1105x Zhladnutie | | Zdravie

V strednom veku majú ľudia tendenciu nabrať každoročne aj niekoľko kilogramov navyše, ktorých sa je pomerne problém zbaviť a k nárastu hmotnosti sa začnú pridávať rôzne ochorenia. Podľa najnovších štúdií obezita v strednom veku má vplyv na zmenšovanie mozgového tkaniva.

 

V Anglicku sa v jednej štúdii zamerali na 9 600 dospelých, ktorí boli obézny alebo mali výraznú nadváhu. Testovaním zistili, že pre túto skupinu je typicky nižší objem sivej mozgovej hmoty (sivá hmota obsahuje väčšinu mozgových buniek) oproti ľuďom, ktorí mali normálnu hmotnosť. Hoci štúdia zatiaľ na tento fakt iba poukazuje, zatiaľ sa nepotvrdili dôkazy, že obezita sama o sebe spôsobuje zmenšenie sivej hmoty. 

 

Najproblematickejšia partia ľudského tela je stred tela, teda tzv. „veľké brucho“, pretože najväčšie zníženie sivej hmoty sa potvrdilo práve u ľudí, ktorí mali „pivné brucho“. Rozdiely sa objavili v niekoľkých oblastiach mozgu, predovšetkým však v tých, ktoré sa podieľajú na riadení správania a pohybu. Celkovo obézne ženy aj muži na MRI (magnetická rezonancia) vyšetrení mozgu  vykazovali nižší objem sivej hmoty v porovnaní s účastníkmi, ktorí mali normálnu hmotnosť. 

 

Vzhľadom k výsledku týchto poznatkov sa viaceré štúdie zamerali aj na otázku, či obezita so sebou prináša vyššie riziko vzniku a rozvoja demencie. Hoci sa k jednoznačnému záveru neprišlo, známou skutočnosťou je, že samotný nadbytočný tuk má negatívny vplyv na organizmus.

Tukové tkanivo totiž uvoľňuje rôzne hormóny a ďalšie produkty metabolizmu, ktoré ovplyvňujú zdravie a samozrejme aj zdravie mozgu. Nadbytočné tukové tkanivo v podobe nadváhy či dokonca obezity je rizikovým faktorom pre celý rad ďalších ochorení, takže nikdy nie je neskoro snažiť sa o udržanie (zníženie) zdravej telesnej hmotnosti.   

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Rovnako ako je normálne starať sa o svoje zdravie a chodiť na pravidelné preventívne prehliadky k lekárovi.

Je prirodzené si udržiavať zdravú hmotnosť. Ak je vysoká, výrazne nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi po schodoch, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám spracovaná gramážová kuchárka v osobnom výživovom pláne, kde možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií, a to v rozmedzí 2-6 jedál denne. Osobný výživový plán rešpektuje aj vaše chuťové preferencie. Potraviny, ktoré vám nechutia, sa automaticky do osobného výživového plánu nezaradia.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie na diaľku.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 minútovú konzultáciu na diaľku, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas bezplatnej konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom na diaľku ZADARMO.
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí zdarma.

Rezervačný formulár

Ringsegment