--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Prečo je TOP olej z grapefruitových jadierok?

06.11.2018 | 3756x Zhliadnutie | Zdravie

Všetci dobre poznáme toto ovocie, ktoré sa pestuje v krajinách s teplou klímou. Grapefruit bol po prvýkrát objavený na ostrove Barbados, odkiaľ bol exportovaný do Ameriky. Viete, že sa spočiatku pestoval len ako okrasná rastlina?

 

Grapefruit – horko-sladké ovocie s dužinou v mnohých odtieňoch. Červená a ružová dužina obsahuje farbivo karotenoid lykopén, ktoré je známe svojimi protirakovinovými účinkami. 

O grapefruitoch sa tiež hovorí, že je vhodné ich konzumovať pri prechladnutí alebo pri chudnutí. O jadierkach, ktoré grapefruit obsahuje však toľko informácií nie je. 

 

Grapefruitové jadierka

V skratke z anglického názvu GSE (Grape seed extract) – ide o kvapalný výťažok pripravovaný v laboratórnych podmienkach bez syntetických činidiel mletím grapefruitových jadierok a buničiny. Nakoniec sa mieša spolu s glycerínom. Tento extrakt sa tiež používa do kozmetických prípravkov ako sú mydlá či šampóny. 

Hlavné zlúčeniny v jadierkach grapefruitov majú údajne schopnosť zabíjať infekčné činidlá, teda zabíjajú nebezpečné mikróby a zároveň chránia bunky pred voľnými radikálmi a následným poškodzovaním tkanív. 

 

Kde všade môže olej z grapefruitových jadierok pomôcť? 

  1. Bolesť hrdla aj prechladnutie

Najmä pri akútnych infekciách horných ciest dýchacích vyvolaných vírusmi. Tieto ochorenia najčastejšie súvisia s oslabeným imunitným systémom v dôsledku vplyvu chladu ale aj stresu. Dôkazy nasvedčujú tomu, že olej z grapefruitových jadierok má imunitu posilňujúce vlastnosti. Výťažok z grapefruitových jadierok totiž obsahuje flavonoidy, vitamín C, tokoferoly, limonoidy, steroly a minerály a práve tieto zložky pomáhajú k rýchlej obnove organizmu pri prechladnutí či chrípke. Tiež pomáhajú regenerovať telo, resp. poškodené bunky a chránia organizmus pred radikálmi aj rakovinou.

 

  1. Plesňové ochorenie nôh

Známe aj pod názvom atletická noha, ale týmto ochorením netrpia zďaleka iba športovci. Toto plesňové ochorenie sa prejavuje najmä medzi prstami nôh. Len malé množstvo tohto oleja sa dokáže postarať o výraznú úľavu v krátkom čase v podobe útlmu svrbenia či pálenia.

 

  1. Trávenie

Horká látka v grapefruitoch sa volá naringn, ktorý priaznivo pôsobí na trávenie, podieľa sa na regulácii čriev aj prečistení tela vrátane podpory látkovej premeny. Takže, ak vás častejšie trápi hnačka, nadúvanie, plynatosť či zápcha, štúdia potvrdila, že po mesiaci užívania extraktu (2 kvapky 0,5%-ného koncentrátu/2X denne do čistej vody), osoby, ktoré extrakt užívali, zaznamenali zlepšenie trávenia, zníženie plynatosti, eliminovanie zápchy aj častý výskyt hnačiek zároveň s nulovými vedľajšími účinkami. 

Iná štúdia poukázala, že tento extrakt môže pomôcť potlačiť vývoj rakoviny hrubého čreva  a ďalšia zase poukázala na fakt, že naringin, teda flavonoid pod týmto názvom zvyšuje odolnosť organizmu.

 

  1. Zápal močových ciest 

Tento zápal je až v 90 % vyvolaných baktériami e. coli, ktoré žijú na koži v okolí konečníka aj v hrubom čreve. AK sa dostanú do močovej rúry, vyvolávajú zápal. Aj zvýšená pohlavná aktivita môže byť spúšťačom infekcie a zápalu sliznice. Rovnako však aj nesprávna hygiena, nedostatočné močenie (kvôli slabému pitnému režimu) a zadržiavanie moču. Prechladnutie v týchto partiách, stres  a znížená obranyschopnosť organizmu sú ďalšími činiteľmi. 

V tomto prípade okrem tradičných odporúčaní stojí za to vyskúšať užiť ½ ČL tohto extraktu zapiť čistou vodou ráno aj večer. Silno horká chuť je síce nepríjemná, no zdravie je len jedno. 

 

  1. Akné aj starostlivosť o pleť

Ak trpíte na akné, ktoré vzniká v dôsledku uzatvorenia vývodov mazových žliaz, čo nakoniec vedie z zápalu, môže pomôcť extrakt z grapefruitových jadierok, ktorý čistí a zároveň upokojuje podráždenú pokožku ale aj dezinfikuje a odstraňuje odumretú kožu. 

Kozmetika, ktorá obsahuje tento extrakt je doslova vhodná pre celé telo od hlavy po päty, vrátane prípravkov pre intímnu hygienu práve vďaka antibakteriálnym účinkom prírodných výťažkov. Extrakt z grapefruitových jadierok tiež môže pomôcť pri ekzémoch, bradaviciach, pásovom opare i psoriáze.

 

  1. Kandidóza

Podľa niektorých štúdií je extrakt z grapefruitových jadierok účinný proti kvasinkám a plesniam.  GSE je totiž údajne schopné bojovať priamo proti candide tým, že priamo napadne kvasinkové bunky, potom oslabí ich aktivitu a nakoniec ich zneškodní. 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment