--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Prečo by pšeno nemalo chýbať na našom tanieri?

11.04.2018 | 5171x Zhliadnutie | Strava

Pšeno bolo v minulosti úplne bežnou súčasťou jedálnička Dnes sa teší opätovnému návratu. Jeho prednosti sú nespochybniteľné a svoje miesto na našich tanieroch si určite zaslúži.

 

Pšeno je jediná zásaditá obilnina, pôvod má v Číne. Obsahuje bielkoviny, sacharidy, minerály a vitamíny, okrem toho má vysoký podiel železa a kremíka. Neobsahuje lepok, preto po ňom môžu siahnuť aj celiatici. Pšeno je chutné, ľahko stráviteľné, výživovo hodnotné a sýte. Jeho glykemický index je 50, čo ho predurčuje na konzumáciu pre diabetikov a ľudí, ktorí túžia schudnúť. Presvedčili sme vás?

 

Prečo zaradiť pšeno do svojho jedálnička?

Okrem už vyššie spomenutých dôvodov, siahnite po tejto potravine, ak:

  • trpíte chudokrvnosťou
  • máte žalúdočné problémy
  • chcete spevniť svoje kosti
  • máte problémy s obličkami
  • trpíte únavou a depresiami
  • chcete podporiť svoju imunitu
  • túžite po detoxikácii organizmu
  • máte prekyslený organizmus
  • chcete zlepšiť kvalitu vlasov, zubov a nechtov.

 

Ako pšeno pripravíte? 

Aby vám pšeno naozaj chutilo, je potrebné odstrániť jeho horkú chuť. Dôkladne ho prepláchnite, sparte vriacou vodou a následne prepláchnite studenou. Zbavíte ho tak horkosti.

 

Spôsob prípravy je veľmi jednoduchý. Stačí ho uvariť vo vode alebo mlieku, podľa toho, aký pokrm z neho chcete konzumovať. Na slano varíte v osolenej vode, na sladko v mlieku (môžete zvoliť mandľové, kokosové).

 

Ak chcete pripraviť kašu, dajte pšeno variť do väčšieho obsahu vody alebo mlieka a varte až do vzniku kašovitej konzistencie. Pridáte ovocie, kokosový olej, štipku škorice či badyánu a máte pripravený dezert.

 

Vo verzii na slano ho môžete pripraviť napríklad ako rizoto. Po uvarení primiešate nadrobno nakrájanú podusenú zeleninu, huby, ochutíte bylinkami a morskou soľou a máte chutný obed.

 

Pšeno môžete tie použiť ako závarku, namiesto cestovín, do polievok.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment