--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Krásne stehná a zadok? Niekoľko tipov ako to dosiahnuť!

05.03.2018 | 4007x Zhliadnutie | Chudnutie

Okrem brucha sú stehná a zadok tie partie, na ktorých chcú ženy najčastejšie schudnúť. Silné boky či veľký zadok naozaj nie sú v móde a mnohé ženy sa pri chudnutí trápia najviac práve s týmito oblasťami.

Pri chudnutí vo všeobecnosti platí, že nestačí len upraviť jedálny lístok. Budete musieť vynaložiť o trošku viac námahy, ak chcete siahnuť po minuloročných letných modeloch z vášho šatníka.

Skúste sa pridržiavať uvedených odporúčaní a postupovať krok za krokom.

 

Krok č. 1 – úprava stravy

Nestačí len cvičiť, treba niečo urobiť aj so svojím jedálničkom. Vyberajte čerstvé a zdravé, ľahko stráviteľné potraviny. Základné pravidlá ako dostatočný pitný režim, obmedzenie cukrov a tukov, by ste mali mať v malíčku. Vynechajte úplne konzervované potraviny a polotovary, vymeňte pečivo z bielej múky za celozrnné, prípadne ho úplne vylúčte. Zamerajte sa na zvýšenú konzumáciu ovocia a zeleniny, pripravujte si najmä kuracie mäso, tuniaka, ryby, chudé hovädzie mäso. Namiesto sladkostí a maškŕt si doprajte semienka a oriešky.

 

Krok č. 2 – cvičenie aspoň 3x týždenne

Nestačí len upraviť stravu, treba aj cvičiť. Jedno bez druhého totiž nefunguje. Potrebujete naštartovať metabolizmus, aby ste si zabezpečili rýchlejšie spaľovanie tukov. Preto je pravidelné cvičenie nevyhnutné. Ideálne v tomto prípade sú kondičné cvičenia. Pomôže vám stacionárny bicykel, rýchla chôdza alebo pomalý beh. Pozor na fakt, že pri premene tuku na svalovú hmotu dochádza aj k nárastu objemu. Cvičte preto s mierou, aby ste nedosiahli opačný efekt.

 

Krok č. 3 – cvičenie zamerané na problémové partie

Dvakrát do týždňa pridajte cvičenie zamerané na konkrétne problémové partie. Môžete robiť napríklad klasické drepy alebo výpady. Pozor pri tomto cvičení na chyby – predkláňanie trupu, príliš rýchly pohyb či vykročenie príliš blízko. Ideálne, ak vykročená noha zviera v kolene s podložkou uhol 90°.

 

Uvedenými cvikmi aktivujete štvorhlavý sval, predné stehenné svaly, lýtka aj zadok. Opakujte minimálne 10 – 12 krát. Ďalším efektívnym cvičením je dvíhanie panvy. Ľahnite si na podložku, ruky pozdĺž tela, nohy zohnuté v kolenách tak, aby boli celé chodidlá na podložke. S výdychom zdvíhajte zadok 20 – 25 cm nad podložku a s nádychom položte opäť na zem. Opakujte 8 – 10 krát.

Na záver zaraďte strečing, aby ste zmiernili prípadnú svalovicu.

 

Tipy na zrýchlenie metabolizmu 

Ak chcete úpravu svojich problematických partií podporiť aj inak ako cvičením, naštartujte svoj metabolizmus. Bezpochyby zvýšeným príjmom tekutín. Určite zvoľte čistú vodu a neklesnite pod 2 litre denne. S citrónom alebo mätou, každopádne bez cukru.

Zaraďte do stravy zázvor a čili. Obe tieto potraviny dokážu zrýchliť metabolizmus, pretože nútia tráviaci systém rýchlejšie pracovať. Vďaka svojim účinkom nútia organizmus ochladzovať sa, na čo je potrebné vynaložiť energiu.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment