--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Cítite sa unavení? Možno vám chýba železo.Tieto 4 potraviny sú naň bohaté.

21.05.2018 | 3500x Zhliadnutie | Zdravie

Železo je dôležitý minerál, ktorý pomáha prenosu kyslíka v celom tele, a ak nie je dostatok železa, organizmu môžu chýbať zdravé červené krvinky, ktoré sa podieľajú na prenose kyslíka. Železo taktiež pomáha udržiavať ostatné bunky zdravé ako sú napr. bunky kože, nechtov a vlasov.

 

Mnoho zdravých potravín obsahuje železo. Je všeobecne známe, že veľa železa obsahuje mäso, ale viete, že aj ľudia, ktorý uprednostňujú stravu na rastlinnej báze môžu mať dostatok železa? Dôležité je ale vedieť, ktoré „nemäsité“ potraviny tento minerál obsahujú. Najznámejšie potraviny, ktoré obsahujú železo sú: fazuľa, špenát, ovsené vločky, tofu...

 

Predstavujeme 4 ďalšie potraviny, o ktorých možno neviete, že okrem iného obsahujú aj železo:

 

  • Melasa 

Melasa je tmavá tekutina, ktorá vzniká pri rafinácii cukrovej trstiny na stolný cukor. Obsahuje celý rad minerálov: mangán, meď, vápnik, draslík a železo v prírodnej forme, čo umožňuje ich efektívne vstrebávanie. Vo veľkej miere ju obľubujú vegetariáni, pridávajú si ju pečenej fazule, smoothies, sušienok či perníkov. Vyskúšajte ju pridať do kuracieho či morčacieho mäsa a tak si zvýšite extra príjem železa. Len dve čajové lyžičky melasy obsahujú cca

2,39 mg železa, čo znamená 13,2 % denného príjmu tohto minerálu. Dostanete ju kúpiť v predajniach so zdravou výživou, najčastejšie v práškovej či tekutej forme. Pre práškovú formu je typická jemnejšia chuť, sirupová forma je zas chuťovo viac výraznejšia.

 

  • Tmavá čokoláda

Je dobre známe, že tmavá čokoláda môže byť zdravá pre srdce, zlepšuje krvný obeh a znižuje krvný tlak. Ale mnoho ľudí nevie, že horká čokoláda je aj bohatým zdrojom železa. Obsahuje približne 6,3 mg, teda  35 % dennej dávky železa v 100 gramovej porcii. Preto, ak potrebujete zvýšiť príjem železa, siahnite po kúsku tmavej čokolády.

 

 

 

 

  • Slnečnicové semienka

Slnečnicové semienka sú známe najmä vysokým obsahom vitamínu E, ktorý pomáha chrániť pokožku pred UV žiarením  a taktiež sa stará o mladistvý vzhľad pleti.  Okrem toho sú aj skvelým zdrojom železa. Jedna šálka slnečnicových semien zásobí organizmus približne

7,4 mg železa, a zaistí 41 % denný príjem tohto dôležitého minerálu. Slnečnicové semienka sú vynikajúce aj ako zdravá desiata, vynikajúco ochutia šalát, prípadne sa môžu pridať do smoothies. Nevynechávajte ich v strave, lebo navyše sa môžu popýšiť ďalším benefitom: pomáhajú predísť infarktu.

 

  • Sušený tymián

Ďalšou skvelou potravinou  na zozname zdravých zdrojov železa je sušený tymián. Jedna lyžička sušeného tymianu obsahuje 1,2 mg železa, čo predstavuje 7 % jeho dennej hodnoty. Použiť sušený tymián pri varení je teda skvelý spôsob, ako zvýšiť dennú dávku železa prirodzenou cestou.

 

Viete, že FDA (Food and Drug Administration) odporúča pre dospelého človeka príjem 18 mg železa denne? Tento minerál je taktiež dôležitý pre deti aj tehotné ženy a preto neváhajte zaradiť do svojho jedálnička niektorú zo zdravých potravín bohatých na železo.  

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment