--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Chlorella pomáha aj pri chudnutí

07.01.2016 | 9115x Zhliadnutie | Andrea Mániková | Chudnutie

Jej účinok na zdravie je nepopierateľný, chlorella pomáha detoxikovať organizmus, odbúravať voľné radikály, je zdrojom potrebných aminokyselín, a okrem vitamínov skupiny B obsahuje i ďalšie vitamíny a minerálne látky, dôležité pre správne fungovanie organizmu, to sú všeobecne známe fakty o chlorelle. Ale viete, ako pomáha pri chudnutí?

Chlorella

Je riasa typická tmavozelenou farbou. Sýtozelenú farbu chlorelly má na svedomí vysoká koncentrácia chlorofylu. Je všeobecne známy fakt, že by sme mali 5 – 7x denne konzumovať zelenú listovú zeleninu. No niekedy je skutočne ťažké toto odporúčanie dodržiavať. Rovnako aj odšťavovanie môže byť pre niekoho otravnou záležitosťou, preto je užívanie chlorelly dostupným riešením s vysokým prínosom pre zdravie.  

Chlorella patrí do rodiny tzv. „superfoods“, pretože okrem celého radu živín je zdrojom najmä vitamínu A,C,B12, železa, horčíku a zinku. Chlorella je jednou z najstarších foriem rastlinného života na Zemi a obsahuje mnohonásobne viac chlorofylu než všetky ostatné zelené rastliny. Bola objavená v roku 1890 holandským mikrobiológom M. W. Beijerinckem a je celosvetovo známa pre svoje pozitívne účinky na ľudské zdravie. 

Chlorella pochádza z kombinácie gréckeho slova „chloros“ – zelený a latinského „ella“ – malý. Teda chlorella je síce malá a zelená, ale s obrovským potenciálom zásobiť organizmus aminokyselinami, vitamínmi a minerálmi. Zároveň pri prechode tráviacim traktom naviaže na seba produkty odpadu látkovej výmeny, ťažké kovy, zneškodní potenciálne nebezpečné zložky, vytvára „nepriateľské“ prostredie pre mikroorganizmy, ktoré môžu za určitých podmienok negatívne vplývať na ľudské zdravie. Bunky doslova preberie k životu, pomáha naštartovať imunitný systém a všetky obranné mechanizmy. Taktiež sa podieľa na aktivácii makrofágov (typ bielych krviniek), ktoré ako jedny z prvých začínajú „bojovať“ proti nepriateľským mikroorganizmom, či cudzorodým látkam. Preto sa tradične používa na podporu zásaditosti organizmu (pri prekyslení) a detoxikáciu i celkovo na zabezpečenie optimálnych nutričných požiadaviek organizmu.

 

Ako chlorella pomáha pri chudnutí?

Chlorella pri úbytku hmotnosti funguje niekoľkými spôsobmi. V prvom rade obsahuje minimum kalórií s kompletne vyváženým nutričným profilom, takže pri užívaní výrazne pomáha eliminovať chuť do jedla. Pri nesprávnej skladbe jedálnička mnohí ľudia často pociťujú hlad, napr. ak konzumujú nutrične prázdne potraviny a tak sa točia v začarovanom kruhu. Kaloricky „nadupané“ jedlo prázdnymi kalóriami vyvolá extrémny vzostup hladiny glukózy, ktorý po krátkom čase rapídne klesá, a následne sa organizmus dožaduje ďalšej porcie v relatívne krátkom čase. Ale po zaradení chlorelly, je viac ako pravdepodobné, že organizmus ich bude mať tendenciu dožadovať sa menej nezdravých jedál, pretože je zásobený tzv. „superfoods“. A to je prvým krokom k váhovému úbytku.   

Chlorella vplýva aj na rovnováhu endokrinného systému a v tele vytvára také prostredie, ktoré podporuje chudnutie.

Podporuje aj tvorbu zdravých baktérií, probiotík v celom tráviacom trakte. To je dobré nielen pre správne trávenie, ale taktiež pomáha „vytesňovať“ premnožené kvasinky.

Podľa jednej japonskej štúdie chlorella znižuje percentá telesného tuku vďaka svojej schopnosti podporovať metabolizmus tukov a zvýšenia citlivosti na inzulín.

 

Pozitívne účinky chlorelly na celé telo sú:

 • podporuje zdravé hormonálne fungovanie organizmu
 • pozitívne vplýva na kardiovaskulárne zdravie
 • pomáha odstraňovať negatívne účinky chemoterapie a ožarovania
 • znižuje krvný tlak aj cholesterol
 • pomáha detoxikovať celý organizmus

 

Chlorellu dostanete:   

 • vo forme tabletiek. Tabletky – jednoducho užiť množstvo tabletiek v závislosti od odporúčania výrobcu a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, ideálne vody.
 • v podobe prášku. Prášok – chlorella ako taká má pomerne dosť výraznú a silnú chuť, a preto možno oceníte, ak jej chuť „ukryjete“ napr. do banánového smoothie, jogurtu, kokosovej vody, vanilkového proteínu, alebo rozmiešate v pohári vody a dochutíte limetkovou šťavou.

 

Nutričné hodnoty

Chlorella sa radí medzi 10 najzdravších potravín pre vo svete, práve pre jej nutričné hodnoty. Na 1 gram ich obsahuje dokonca viac ako brokolica, kel či špenát.  

3 PL chlorelly približne obsahujú:

(odporúčaná denná dávka)

 • 16 g proteínov  
 • 287 % vitamínu A
 • 71 % vitamínu B2
 • 33 % vitamínu B3 
 • 202 % železa
 • 22 % horčíka  
 • zinku 133 %.
 • taktiež obsahuje ostatné vitamíny skupiny B
 • a fosfor...

 

7 dôvodov, prečo užívať chlorellu

1. Eliminuje ťažké kovy

Máte ešte amalgámové výplne v zuboch, jedávate pravidelne ryby, často sa vystavujete slnečnému žiareniu, či konzumujete potraviny dovezené z Číny, alebo radi si pomaškrtíte na tzv. „prázdnych kalóriách“? Ak ste podvedome prikyvovali na uvedené možnosti, je možné, že váš organizmus môže mať problém s odbúravaním ťažkých kovov a toxínov.

Jednou z najvýznamnejších výhod chlorelly je to, že dokáže toxíny, vrátane ťažkých kovov ako je olovo, kadmium, ortuť, urán obaliť a zabrániť ich následnému vstrebávaniu. Preto pravidelná konzumácia pomáha postupne vylučovať ťažké kovy z organizmu, ktoré sa usádzajú predovšetkým v mäkkých tkanivách a orgánoch.

2. Pomáha odstraňovať následky žiarenia a chemoterapie

Rádioterapia alebo chemoterapia, v dnešnej dobe sú stále najčastejšou formou liečby rakoviny. Každý, kto absolvoval aspoň jednu takúto procedúru vie, akou zaťažkávacou skúškou jeho organizmus prešiel. U chlorelly, vďaka vysokej úrovni chlorofylu bolo preukázané, že chráni telo proti ultrafialovému žiareniu a pomáha pri odstraňovaní rádioaktívnych častíc z tela.

Výskumný tím z Virginia Commonwealth University Medical College tvrdí, že bunkové komponenty a funkcie imunitného systému zostávajú buď na normálnej úrovni alebo tesne pod hranicou normálnej úrovne a taktiež pacienti sú menej nepriaznivo ovplyvnení, keď podstupujú chemoterapiu alebo liečbu imunosupresívnymi liekmi, ako sú steroidy.

Dvojročná štúdia potvrdzuje, že pacienti s gliómom (druh vnútrolebečného nádoru) mali menej respiračných infekcií či chrípkových ochorení pri užívaní chlorelly.

3. Podporuje imunitný systém

Výskum publikovaný v roku 2012 v Nutrition Journal potvrdil, že po 8. týždňoch od začiatku užívania chlorelly sa aktivita NK (bunky nešpecifickej imunity) buniek zlepšila.

Výskumníci z univerzity Yonsei Soul, v Kórei, študovali zdravých jedincov a reakcie ich imunitného systému počas užívania chlorelly. Výsledky ukázali, že chlorella podporuje zdravú imunitnú odozvu systému a napomáha bunkovej aktivite.

4. Napomáha chudnutiu

Schudnúť je ťažké, a s pribúdajúci rokmi to často býva ešte náročnejšie. V štúdii publikovanej v Journal of Medicinal Food, výskumníci potvrdili, že zaradenie chlorelly do jedálnička môže mať za následok výrazné zníženie percenta telesného tuku, sérového celkového cholesterolu, a nalačno hladiny glukózy v krvi.

Počas chudnutia sa navyše uvoľňujú toxíny, ktoré ak nie sú odstránené, môžu sa opäť tzv. reabsorbovať. Preto je dôležité, aby boli vypláchnuté z organizmu tak rýchlo, ako je to možné. Schopnosť chlorelly obklopiť sa toxínmi a ťažkými kovmi pomáha uľahčiť ich odstránenie a zabrániť tak opätovnému vstrebaniu.

5. Pomáha vyzerať mladšie

Pokračovanie výskumu naznačuje, že chlorella taktiež môže spomaliť proces starnutia, takže pri pravidelnom užívaní chlorelly budete vyzerať mladšie, lebo chlorella výrazne znižuje oxidatívny stres, ktorý môže byť spôsobený znečisteným životným prostredím, stresom a zlými stravovacími návykmi.

Ďalším dôvodom, prečo pleti dodáva mladší vzhľad, je vysoký obsah vitamínu A, C a glutatiónu (antioxidant, ktorý eliminuje voľné radikály a chráni naše bunky).

6. Zabraňuje vzniku rakoviny

Predpokladá sa, že u všetkých ľudí sa po nejakom čase môžu vyvinúť rakovinové bunky. Správne fungujúci imunitný systémy má za úlohu napadnúť a zničiť tieto bunky ešte skôr, kým budú mať šancu uchytiť sa a vytvoriť rakovinu. Nedávna štúdia zistila, že z lekárskeho hľadiska chlorella pomáha bojovať proti rakovine niekoľkými spôsobmi.

Po prvé, ak je užívaná preventívne, posilňuje imunitný systém, takže naše telo reaguje správne.

Po druhé, pretože odstraňuje ťažké kovy a toxíny z tela, pravdepodobne sme menej náchylní pre vznik rakoviny na báze vzťahu k životnému prostrediu.

Po tretie, štúdie ukázali, že ak niekomu už raz diagnostikovali rakovinu, chlorella zvyšuje účinok T-buniek, ktoré pomáhajú v boji proti novej abnormalite buniek.

7. Upravuje krvný cukor a cholesterol

Diabetes 2. typu a vysoká hladina cholesterolu sú dva z vážnych chronických stavov, ktorým dnes čelí ľudstvo. Roky nevhodného stravovania, stres a nedostatok spánku môžu mnohých viesť k jednej dokonca aj k obom diagnózam.

V štúdii publikovanej Journal of Medicinal Food, vedci zistili, že dávky 8 000 mg chlorelly denne (rozdelenej do 2 dávok), pomáha znižovať hladinu cholesterolu a glukózy v krvi.

Výskumníci pozorovali pokles hladiny cholesterolu, a následne zlepšenie hladiny glukózy

v krvi. Predpokladá sa, že chlorella aktivuje rad génov na bunkovej úrovni, ktoré zlepšujú citlivosť na inzulín a povzbudzuje zdravú rovnováhu.

 

Kedy s konzumáciou opatrne?

Užívanie chlorelly môže u niektorých jedincov vyvolať nežiaduce účinky. Niektoré príznaky ako sú napr. opuch, citlivosť na slnečné žiarenie, tráviace problémy, akné, únava, letargia, bolesti hlavy, závraty, a tras, vás môžu prekvapiť. Väčšinou týchto vedľajších účinkov je typická však aj pri akejkoľvek inej detoxikácii organizmu.

Avšak, jedinci, ktorí sú alergickí na jód, alebo užívajú liek s účinnou látkou warfarín, mali by ešte pred začatím užívania vopred poradiť so svojím lekárom.

 

Ako ju konzumovať?

U niektorých ľudí môže mať chlorella priveľmi silný detoxikačný účinok, v takýchto prípadoch je možné začať užívať chlorelu v nižších dávkach ako je odporúčané a postupne dávku zvyšovať na bežný denný odporučený príjem.

Ďalším z faktorov je hmotnosť. V tomto prípade platí, čím viac vážime, tým viac potrebujeme chlorelly.

Zloženie jedálneho lístka je rovnako smerodajné. Čím máme menej ovocia, zeleniny a celozrnných potravín, tým je jej potreba vyššia.

Stres, toxicita prostredia (fajčenie, smog) a rýchly životný štýl, sú taktiež faktory zvyšujúce potrebu chlorelly.

 

Zdravotné benefity

Chlorellu je vhodné užívať kedykoľvek, najlepšie výsledky sa ale dosiahnu v prípade, ak sa prijíma cca 20 - 30 minút pred jedlom.

Má zásadité pH a tým vraj bráni tvorbe zubných kazov. Pri krvácavosti ďasien je možné tabletku niekoľkokrát denne cmúľať pre jej hojivý a dezodoračný účinok. Dlhodobé vnútorné užívanie tiež spôsobuje lepšie hojenie vonkajších poranení. Počas užívania chlorelly sa však odporúča zvýšiť príjem tekutín, preto nezabudnite dodržiavať pitný režim.

Rastový faktor CGF, ktorý chlorella taktiež obsahuje pôsobí na probiotiká, podporuje rast laktobacilov v čreve, čo je dôležité nielen pri užívaní antibiotík, zároveň zlepšuje vstrebávanie živín a podporuje vylučovanie toxínov tým, že pôsobí na dynamiku čriev a ich čistenie.

 

Pôsobí aj zvonka

Pri porezaní alebo poškrabaní, vyrážke a pod. je možné použiť prášok z chlorelly zmiešaný s vodou. Pri liečbe okrem iného pomáha najmä chlorofyl a CGF (rastový faktor).

Chlorella sa vyznačuje vysokou koncentráciou chlorofylu, a ako sme už na úvode spomínali, obsahuje ho viac než akákoľvek iná známa rastlina. Chlorofyl pôsobí ako najsilnejší detoxikačný a čistiaci prostriedok v prírode. Vzhľadom k tomu, že chlorella je čisto prírodný produkt, živiny v nej obsiahnuté sú presne v takej forme, rovnováhe a štruktúre, v akej ich príroda chce.

Ako dlho?

Nechajte silu malej zelenej riasy prejaviť sa naplno! Jej účinok sa prejaví, ale dôležité je mať na pamäti, že chlorellu treba užívať pravidelne a najmä byť v jej užívaní vytrvalý.

Chlorofyl, vláknina a naštartovaný vylučovací mechanizmus čriev, pokožky a slizníc začne fungovať už po troch dňoch, ďalších deväť dní trvá, než sa organizmus začne výraznejšie čistiť. Harmonizácia organizmu nastáva v priebehu tretieho mesiaca a očista pri pravidelnom užívaní po cca 6. mesiaci pravidelného užívania.

Ozdravné dôsledky jej pôsobenia sú dlhodobé a hodnotné.

 

Kvalita a cena

Tuhá vonkajšia bunková stena chlorelly je pre človeka ťažko stráviteľná. Trvalo veľa rokov výskumu, štúdií, hodnotení ako nájsť spôsob, aby bola chlorella pre ľudské telo stráviteľná a poskytla organizmu svoje účinné látky. Predpokladá sa, že práve látka v bunkových stenách je tou, ktorá obkolesí ťažké kovy, pesticídy a iné toxíny a napomáha k ich odstráneniu z ľudského tela.

Preto kvalitu i cenu chlorelly ovplyvňuje veľa faktorov. Pri jej kúpe je dobré sa uistiť, že práve tá „vaša“ chlorella má popraskané bunkové steny a je úplne vstrebateľná. Lenže ako to bežný konzument zistí? Len veľmi ťažko. Pozor! Nie vždy totiž platí pomer: čím drahšia, tým kvalitnejšia.

Vždy si prečítajte zloženie tabletiek. Nemali by obsahovať žiadne spojivá či iné prídavné látky, teda éčka. Len kvalitnú, technologicky a patentovo spracovanú 100 %-ne čistú riasu so všetkými certifikátmi.

Veľa napovie názov výrobcu a krajinu pôvodu. Ak má výrobca k dispozícii certifikáty kvality, nie je problém vyhľadať a overiť si výrobcu cez internet. Pri podpore chudnutia je jej kvalita zásadná, lebo iba kvalitný produkt je spracovaný do stráviteľnej formy so zachovaním užitočných látok, ktoré chlorella obsahuje vďaka správnej a efektívnej technológii.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment