--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Ako ste na tom s novoročnými predsavzatiami?

31.01.2018 | 2816x Zhliadnutie | Chudnutie

Pár desiatok dní po Novom roku je čas bilancovať plnenie novoročných predsavzatí. Dali ste si, tak ako na začiatku každého roka, nejaké? Darí sa vám ich napĺňať? Sú tie vaše predsavzatia v skupine najobvyklejších?

Medzi najčastejšie novoročné predsavzatia, ktoré si Slováci každoročne prajú plniť, sú tradične tie, ktoré sa týkajú zdravia. Menej piť, prestať fajčiť, začať žiť zdravšie, schudnúť, začať žiť s úsmevom a naplno. Zoznam dopĺňajú tradične priania nájsť si skvelého partnera a doba priniesla aj nový druh predsavzatia, t.j. tráviť menej času na internete a sociálnych sieťach. Našli ste si to svoje v uvedenom zozname?

Ak pokrivkávate v jeho napĺňaní či dosahovaní stanovenej méty, poradíme vám ako nezísť z cesty a dodržať to, čo ste si pred pár dňami v ohlušujúcej atmosfére ohňostrojov predsavzali.

Po prvotnom nadšení príde tvrdá realita a my musíme vyjsť zo svojej ulity pohodlia. Tu narážame na prvý problém. Nie je problém, predsavzatia si stanoviť, problém je reálne ich splniť. Dôvodom je to, že predsavzatia sú zvyčajne namierené proti zvykom, proti tomu, čo denne vykonávame zautomatizovane. Proti systému nášho správania, ktorý vykonávame automaticky.

         Ako dosiahnuť, aby sa nám predsavzatia podarilo naplniť?

  1.    Dôležité je stanoviť si presný, reálny, najlepšie merateľný cieľ. Nielen vysloviť túžbu: „prestanem fajčiť,     schudnem,...“. Dôležité je určiť si presnú métu. Napr. schudnem 20 kilogramov do konca roka! Nie predsavzatia, ale ciele fungujú.
  2. Potrebné k dosiahnutiu cieľa sú informácie. Naštudujte si všetko potrebné o chudnutí, o behu, o zdravých potravinách. Všetko, čo súvisí s vaším cieľom. Navštívte odborníka, ktorý vám môže byť nápomocný, kontaktujte sa s priateľmi či známymi, ktorí vám môžu pomôcť.
  3. Začnite postupne. Nie je reálne, ak ste napríklad dlhoročný fajčiar alebo sa stravujete vo vývarovni, aby ste zo dňa na deň radikálne s týmto návykom prestali. Začnite úplne jednoducho. Zmeňte raňajky, neskôr upravte aj desiatu a obed. Cvičeniu venujte najskôr 10 minút 2 x do týždňa. Postupne cvičte každý deň. Predlžujte čas a pridávajte záťaž.
  4. Naplánujte si dosiahnutie čiastkových cieľov. Nech sa už vaše predsavzatie týka čohokoľvek, dosahovanie čiastkových mét vás bude motivovať. Počítajte s tým, že to nepôjde hneď a už vôbec nie jednoducho. Všetko si zapisujte, merajte, vyhodnocujte. Za dosiahnutie čiastkového cieľa sa môžete odmeniť.
  5. Malé zlyhania sú povolené. Nie ste robot, preto sa môže stať, že skĺznete k jednému zákusku pri diéte, alebo vynecháte jedno cvičenie. Je to tak v poriadku. Dôležité je opäť sa naštartovať.
  6. Aj zmena prostredia a okolia sú pri napĺňaní cieľov dôležité. Ak chcete prestať piť a naďalej sa budete stretávať s priateľmi, ktorí vás k nemu budú nabádať, podarí sa vám to len veľmi ťažko. To isté platí aj pri úprave životosprávy. Ak vás rodina nepodporí, práve naopak, nebude rešpektovať vaše rozhodnutie, budete sám vojak v poli a boj bude o to ťažší. Vysvetlite preto svojmu okoliu váš zámer a ak ho nepodporia, je na mieste pouvažovať nad zmenou okruhu priateľov a ľudí, s ktorými sa stretávate.
  7. Ak vám v napĺňaní cieľov bráni množstvo záväzkov a každodenných povinností, pripravte si plán ako a kedy by sa vám dalo vaše záujmy realizovať. Zanalyzujte konkrétne prekážky, pravdepodobne nájdete také, ktoré budete môcť odstrániť.
  8. V neposlednom rade je dôležité zamerať sa na jeden cieľ. Množstvo malých čiastkových cieľov zbytočne roztriešti vašu energiu a výsledok bude nulový.

 

Pre zmenu nie je dôležitý dátum v kalendári. Dôležitá je vaša snaha a ochota niečo zmeniť.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment