--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Ako schudnúť - Základné pravidlá chudnutia

30.10.2014 | 11130x Zhliadnutie | Chudnutie

2. časť seriálu Ako schudnúť

  • Jedlo si rozdeľte do 5-6 denných porcií, pretože jedine tak pomôžete naštartovať svoj metabolizmus. Snažte sa naplánovať si časový rozostup medzi jednotlivými jedlami 2-3 hodiny, aby ste zabránili prípadným výkyvom hladiny krvného cukru a vyhli sa tak pocitu hladu a chuti na sladké.
  • Vďaka pravidelnému stravovaniu bude organizmus lepšie hospodáriť s prijatou energiou a nebude si ju vo forme tukov ukladať tzv. „na horšie časy“. Jedzte primerane veľké porcie. Keď budete jesť pravidelne v menších dávkach, nebudete mať nikdy taký veľký hlad, aby ste bola nútení zjesť veľkú porciu jedla naraz.
  • Prvým jedlom by mali byť vždy raňajky, ktoré by mali byť do 0,5 – 1 hodiny po tom, čo vstanete. Je dokázané, že ľudia, ktorí dlhodobo nezaradia do svojho jedálnička raňajky, majú paradoxne vyššiu telesnú hmotnosť. Ak je vaším prvým jedlom dňa až obed, tak prirodzene dôjde k väčšiemu príjmu energie v popoludňajších a večerných hodinách. To má za následok zmenu metabolických pochodov a väčšie ukladanie tuku v tele.
  • Pri zostavovaní jedálnička by ste mali myslieť aj na to, aby strava nebola príliš jednotvárna a nechýbali jej dôležité živiny, bez ktorých nie je možné chudnúť správne a zdravo. Určite chcete chudnúť zdravo, preto myslite na dostatočný prísun bielkovín a nezabúdajte ani na ich rastlinné zdroje, na ktoré sú u nás často zabúda (strukoviny, sójové výrobky).
  • Dbajte na to, aby vo vašom jedálnom lístku bola dostatočne zastúpená vláknina. Vyhnete sa tak zažívacím problémom, ako napríklad zápcha. Vlákninou sa rozumejú nestráviteľné časti rastlinnej potravy. Jej najbohatším zdrojom sú obilniny (celozrnné výrobky, ovsené vločky), strukoviny, orechy, semienka (napr. ľanové, tekvicové), čerstvá zelenina a ovocie.

 

odborníci Sveta zdravia vám pomôžu pri chudnutíVýživoví poradcovia z NUTRIADAPT radia:

Zaraďujte vlákninu do jedálnička postupne a spoločne s ňou zvýšte aj množstvo prijatých tekutín (vláknina vodu vstrebáva), inak môže mať vláknina opačný efekt na vyprázdňovanie. Vláknina predstavuje prirodzenú obranu proti prejedaniu, ale bez vody zostanú jej pozitívne funkcie nevyužité. Pamätajte, že správne vyprázdňovanie vedie k ľahšiemu váhovému úbytku a celkovo lepšiemu pocitu a fyzickej kondícii.

Pite dostatok tekutín. Pitie dostatočného množstva tekutín pomáha redukovať váhu a zvýšiť metabolizmus až o 20-30%! Častým problémom u ľudí, ktorí nedostatočne prijímajú tekutiny, býva zadržiavanie vody v tkanivách organizmu. Ak totiž človek dlhodobo prijíma malé množstvo tekutín, telo prechádza do úsporného režimu a zadržiava si tekutiny do zásoby. Nedostatok tekutín spomaľuje látkovú výmenu (metabolizmus) a prenos nervových impulzov, čo spôsobuje únavu a nepokoj, ktorý sa mnoho ľudí snaží zahnať jedlom.

Ideálnou tekutinou je obyčajná voda, pretože nemá žiadnu energetickú hodnotu. Doplniť ju môžete nesýtenými minerálnymi vodami alebo čajom. Naopak, najviac energie obsahujú džúsy, sladké malinovky, pivo a tvrdý alkohol. Denne by ste mali vypiť aspoň 2,5 l zdravých nápojov.

Dôležitý je i vhodný pohyb, dobré je plávanie či bicykel, rotoped, svižná chôdza, beh – teda aeróbne aktivity. Ideálne je venovať sa cvičeniu asi 30 – 40 minút denne. Pravidelný pohyb je nielen účinným pomocníkom pri chudnutí, ale aj zlepšuje náladu. Dôležité je, aby vás daný šport bavil a napĺňal. Silové športy (posilňovanie) zase zvyšujú v tele podiel svaloviny, a tá urýchľuje metabolizmus, preto pri chudnutí majú tiež svoje dôležité miesto.

Veríme, že pre vás naše rady budú užitočné a že na konci seriálu budeme spoločne stáť v rade v obchodoch na nové krásne a „menšie“ oblečenie :)

Článok bol uverejnený v časopise MAMA a ja, www.mamaaja.sk

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment