Aby imunitný systém “šliapal ako hodinky”

27.09.2018 | 1246x Zhladnutie | | Zdravie

V tomto období sa viac ako inokedy zamýšľame nad tým, aby náš imunitný systém fungoval dobre a odolával chladným jesenným dňom, počas ktorých sme náchylnejší na prechladnutie, nádchu, kašeľ či dokonca chrípku…

 

Detoxikujte si organizmus

Málo kto vie, že pre naštartovanie imunitného systému je jedným z prvých základných krokov detoxikácia alebo očista organizmu, veľmi dôležitá. Existuje veľmi veľa návodov na rôzne druhy detoxikácie a je iba na nás, vybrať si ten spôsob, ktorý nám vyhovuje a môžme ho zladiť s naším životným štýlom. Nechajte sa zlákať očistnou kúrou, ktorá pozostáva z chia semienok, ľanových semienok, citróna a medu.

Nielenže si vase hrubé črevo bude túto kúru pochvaľovať, ale práve tieto doslova zázračné ingredienciie vám môžu pomôcť aj pri odstraňovaní nahromadeného tuku.

 

Chia semienka spolu s citrónovou vodou totiž pomáhajú čistiť organizmus aj odstraňovať tukové vankúšiky prirodzenou a predovšetkým šetrnou cestou. Ľanové semienka, pokiaľ ich nepomeliete, budú doslova kefkou pre všetky “zákruty” hrubého čreva a pomáhajú odstraňovať usadené nánosy z jeho stien.

 

Návod ako si pripraviť detoxikačnú kúru

 

1 PL chia semienok nechajte napučať v 100 ml filtrovanej vody po dobu 1 hodiny, tiež si ich môžete nechať napučať cez noc.  Keď chia semienka budú mať želatínovú konzistenciu, pridajte 1 PL ľanových semiačok, šťavu z 1 citróna.  Tento nápoj si môžete ochuti 1 KL medu či stévie. Dôkladne premiešajte a pridajte ešte ďalších 200 ml filtrovanej vody. Nápoj je najvhodnejšie piť ráno, nalačno, a už po troch dňoch môžete sa začať cítiť oveľa lepšie, ľahšie a byť nabití energiou.

 

O chia semienkach sme už písali a len pripomíname, že okrem toho, že sú účinným detoxikačným prvkom, tiež sú bohaté na  železo, vápnik, vlákninu a bielkoviny. 

S týmto nápojom predídete zápche, zabojujete proti voľným radikálom aj spomalíte starnutie organizmu a čo je podstatné, pomôžete naštartovať svoj imunitný systém.

 

Čo ešte pomôže naštartovať imunitný systém?

  • Zamerať sa na kvalitnú stravu, 
  • Dopraiť si dostatočne dlhý spánok
  • Zbaviť sa návykov v podobe fajčenia a nadmernej konzumácie alkoholu
  • Stále platí, že kvalitný pitný režim sa neoplatí podceňovať
  • Otužovanie (aj v podobe saunovania)
  • Pohyb a relax, prechádzky na čerstvom vzduch za každého počasia prospievajú každému, nenadarmo sa vraví, že pobyt vonku prospieva malým deťom, ktorým sa silný imunitný systém ešte len buduje.

 

Ktoré potraviny sú pre imunitu dôležité? 

V týchto dňoch určite nevynechávajte: cesnak, cibuľu, citrón, med, jablko, brokolicu, zázvor, chren, mätu, propolis, echinaceu… tiež všetky rastlinné potraviny bohaté na fytochemikálie a vlákninu (ovocie či zeleninu) aj probiotické živé kultúry. Epidemiologické výskumy totiž skutočne potvrdili, že nedostatočné a nekvalitné stravovanie zvyšuje pravdepodobnosť prepuknutia ochorení, ktoré priamo súvisia s imunitou.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Rovnako ako je normálne starať sa o svoje zdravie a chodiť na pravidelné preventívne prehliadky k lekárovi.

Je prirodzené si udržiavať zdravú hmotnosť. Ak je vysoká, výrazne nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi po schodoch, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám spracovaná gramážová kuchárka v osobnom výživovom pláne, kde možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií, a to v rozmedzí 2-6 jedál denne. Osobný výživový plán rešpektuje aj vaše chuťové preferencie. Potraviny, ktoré vám nechutia, sa automaticky do osobného výživového plánu nezaradia.

Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Dostavíte sa na 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku na prístroji certifikovanom pre použitie v zdravotníctve. Dozviete sa okrem iného, koľko percent svalov a tukov máte v tele, na koľko rokov sa vaše telo cíti a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom len za 7,90 €
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí zdarma.

Rezervačný formulár

Ringsegment