--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Aby imunitný systém “šliapal ako hodinky”

22.11.2021 | 3961x Zhliadnutie | Zdravie

V tomto období sa viac ako inokedy zamýšľame nad tým, aby náš imunitný systém fungoval dobre a odolával chladným jesenným dňom, počas ktorých sme náchylnejší na prechladnutie, nádchu, kašeľ alebo chrípku…

 

Detoxikujte si organizmus

Málo kto vie, že pre naštartovanie imunitného systému je jedným z prvých základných krokov detoxikácia alebo očista organizmu, veľmi dôležitá. Existuje veľmi veľa návodov na rôzne druhy detoxikácie a je iba na nás, vybrať si ten spôsob, ktorý nám vyhovuje a môžme ho zladiť s naším životným štýlom. Nechajte sa zlákať očistnou kúrou, ktorá pozostáva z chia semienok, ľanových semienok, citróna a medu.

Nielenže si vase hrubé črevo bude túto kúru pochvaľovať, ale práve tieto doslova zázračné ingredienciie vám môžu pomôcť aj pri odstraňovaní nahromadeného tuku.

 

Chia semienka spolu s citrónovou vodou totiž pomáhajú čistiť organizmus aj odstraňovať tukové vankúšiky prirodzenou a predovšetkým šetrnou cestou. Ľanové semienka, pokiaľ ich nepomeliete, budú doslova kefkou pre všetky “zákruty” hrubého čreva a pomáhajú odstraňovať usadené nánosy z jeho stien.

 

Návod ako si pripraviť detoxikačnú kúru

 

1 PL chia semienok nechajte napučať v 100 ml filtrovanej vody po dobu 1 hodiny, tiež si ich môžete nechať napučať cez noc.  Keď chia semienka budú mať želatínovú konzistenciu, pridajte 1 PL ľanových semiačok, šťavu z 1 citróna.  Tento nápoj si môžete ochuti 1 KL medu či stévie. Dôkladne premiešajte a pridajte ešte ďalších 200 ml filtrovanej vody. Nápoj je najvhodnejšie piť ráno, nalačno, a už po troch dňoch môžete sa začať cítiť oveľa lepšie, ľahšie a byť nabití energiou.

 

O chia semienkach sme už písali a len pripomíname, že okrem toho, že sú účinným detoxikačným prvkom, tiež sú bohaté na  železo, vápnik, vlákninu a bielkoviny. 

S týmto nápojom predídete zápche, zabojujete proti voľným radikálom aj spomalíte starnutie organizmu a čo je podstatné, pomôžete naštartovať svoj imunitný systém.

 

Čo ešte pomôže naštartovať imunitný systém?

  • Zamerať sa na kvalitnú stravu, 
  • Dopraiť si dostatočne dlhý spánok
  • Zbaviť sa návykov v podobe fajčenia a nadmernej konzumácie alkoholu
  • Stále platí, že kvalitný pitný režim sa neoplatí podceňovať
  • Otužovanie (aj v podobe saunovania)
  • Pohyb a relax, prechádzky na čerstvom vzduch za každého počasia prospievajú každému, nenadarmo sa vraví, že pobyt vonku prospieva malým deťom, ktorým sa silný imunitný systém ešte len buduje.

 

Ktoré potraviny sú pre imunitu dôležité? 

V týchto dňoch určite nevynechávajte: cesnak, cibuľu, citrón, med, jablko, brokolicu, zázvor, chren, mätu, propolis, echinaceu… tiež všetky rastlinné potraviny bohaté na fytochemikálie a vlákninu (ovocie či zeleninu) aj probiotické živé kultúry. Epidemiologické výskumy totiž skutočne potvrdili, že nedostatočné a nekvalitné stravovanie zvyšuje pravdepodobnosť prepuknutia ochorení, ktoré priamo súvisia s imunitou.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment