--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Nečakaný šalát z čakanky

8. 2. 2016 | 7189 Zhliadnutie
2
porcie
20
minút
obtiažnosť
2117 kJ / porcia

Šalát z čakanky s hruškou, kozím syrom a restovanými orechmi s pomarančovým dresingom. Tento recept kombinuje čerstvú zeleninu s čerstvým ovocím a preto je veľmi vhodným obedom. Zasýti vás bez toho, aby ste sa cítili prejedení a následne unavení. Obsahuje veľké množstvo vlákniny, vitamínov i minerálnych látok.

Postup

Oba šaláty očistíme a natrháme, prípadne pokrájame nahrubo. Pomaranč dôkladne ošúpeme. Z pomaranča a z polovice granátového jablka vytlačíme šťavu, zmiešame ju s octom, soľou, korením, medom a olejom. Hrušku olúpeme, odstránime jadrovník a nakrájame na menšie kúsky. Z druhej polovice granátového jablka vyberieme guľôčky. Ovocie premiešame s pokrájanými listami šalátov. Vo väčšej mise ľahko zmiešame s pripraveným dressingom. Kozí syr natrháme na hrubšie kúsky a poukladáme na šalát. Orechy orestujeme na suchej panvici a šalát nimi dozdobíme.

 

NIEČO NAVYŠE: Špaldový toastový chlieb opečte nasucho a pokrájajte na veľké kocky. Krutóny pridajte do šalátu, aby sa zvýšila jeho nutričná hodnota. Jedna porcia potom vystačí na obed alebo výdatnú večeru.

ZÁLIEVKY do zeleninových šalátov

Šalát je považovaný za jeden zo symbolov zdravej výživy. Čerstvá zelenina, ktorá obsahuje dostatok vlákniny a minerálnych látok sa môže ale rýchlo premeniť na kalorickú bombu, ak použijete nevhodný dresing. Napríklad tie s vysokým obsahom cukru alebo ťažké majonézové dresingy, ktoré spravidla obsahujú priveľmi veľké množstvo tukov. Pri výbere obedového šalátu preto majte výber vhodného dresingu vždy na pamäti.

TIP: Ak si zálievku pripravujete doma, nahraďte cukor šťavou z ovocia a majonézu kvalitným jogurtom. Nedochucujte väčším množstve soli. Nie je to potrebné.

Kozí syr:

Vďaka odlišným vlastnostiam mlieka, sú kozie syry vhodné aj pre tých, ktorí majú alergiu na kravské mlieko. Obsahujú veľa bielkovín a minerálnych látok - predovšetkým vápnik, draslík, horčík, fosfor a vitamíny skupiny B. Konzumácia kozieho mlieka prispieva k zvýšeniu obranyschopnosti organizmu. Jedinou nevýhodou kozích syrov je, že bývajú veľmi tučné. Preto ich jedzte v menších porciách. Pri redukčnej diéte uprednostňujte čerstvé kozie syry s obsahom tuku do 30 %.

Suroviny

150 g čakankových listov
150 g šalátu poľníček
1 pomaranč
1 granátové jablko
1 väčšiu hruška
150 g kozieho syra
asi 10 polovičiek vlašských orechov
2 lyžice vínneho octu
1 ČL medu
2 lyžice tekvicového oleja
soľ
korenie

2 porcie | doba prípravy 20 minút | 2117 kJ / 506 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

8
porcií
50
minút
obtiažnosť
1375 kJ / porcia
2
porcie
10
minút
obtiažnosť
1332 kJ / porcia
4
porcie
25
minút
obtiažnosť
677 kJ / porcia
6
porcií
45
minút
obtiažnosť
860 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment