--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Prečo priberajú ženy a prečo muži

08.04.2015 | 6754x Zhliadnutie | Petr Fořt | Chudnutie

TOP TEN najčastejších dôvodov priberania – bez rukavičiek.

preco priberajuZákladnou myšlienkou NUTRIADAPT je individuálny prístup – každý z nás je iný. Máme rozdielne genetické predpoklady, iný metabolizmus, rôzne krvné skupiny, líšime sa vekom, pohlavím aj svojimi návykmi. Čo pomáha jednému, môže druhému uškodiť.

Zaujímavé sú napríklad odlišnosti nárokov na výživu medzi pohlaviami. Dr. Petr Fořt, ktorému počas jeho praxe prešlo rukami viac ako 2 000 klientov, trpiacich obezitou, hovorí: „Muž sa nemôže stravovať rovnako ako žena – a naopak. Dôvodom je odlišná fyziológia. Muž nerodí, nedojčí, ovládajú ho iné hormóny.“

 

Muži chudnú ľahšie ako ženy

Podľa Dr. Fořta muži chudnú ľahšie ako ženy: „Je to dané vyššou produkciou testosterónu a teda aj schopnosťou tvoriť svalovú hmotu – obézny muž môže napríklad cvičiť 2x týždenne a schudnúť, žena často cvičí aj 5x týždenne s minimálnym výsledkom.” Napriek tomu však ženy nachádzajú k chudnutiu motiváciu výrazne častejšie ako muži a to aj napriek tomu, že u mužov sú zdravotné riziká obezity závažnejšie.

Dr. Fořt dodáva: „Muži nadbytočný tuk ukladajú predovšetkým v oblasti pásu a v okolí vnútorných orgánov a to je ďaleko nebezpečnejšie ako „tukové vankúše“ žien. Už mierna nadváha v prípade niektorých mužov výrazne zvyšuje riziko vzniku zdravotných komplikácií. Ide predovšetkým o poruchy metabolizmu lipidov (“škodlivý” LDL cholesterol a tukové látky v krvi) a dnu, prípadne diabetes 2. typu.”

Hlavné dôvody vzniku obezity sa u mužov a žien výrazne líšia. Petr Fořt formuluje tie najdôležitejšie nasledujúcim, hoci svojím svojráznym spôsobom:

 

Najčastejšie dôvody prečo priberajú ženy

zeny priberaju a chudnuV priebehu tehotenstva priberú aj viac ako 20 kg, ktoré po pôrode nedokážu zhodiť (nedostatok fyzickej aktivity, nedojčia, dojedajú po deťoch, konzumujú sladkosti, málo spia, strácajú motiváciu o seba starať).

S postupujúcim vekom sa im zhoršuje hormonálna regulácia (vplyv dlhodobého užívania hormonálnej antikoncepcie, nedostatok esenciálnych látok napr. kvalitných bielkovín, jódu, vitamínu D a stopových prvkov).

Podliehajú stresu a frustrácii a kompenzujú to nevhodnými potravinami a stimulantami (maškrtia sladkosti, neraňajkujú, pijú sladené nápoje a kávu s mliekom).

Podriadia sa spôsobu stravovania svojho partnera, ktorý vyžaduje mäsitú stravu bez zeleniny a ovocia.

Držia „praštené“ diéty podľa kamarátok či publikované v lifestylových časopisoch, danú diétu dodržiavajú 2 týždne a potom rezignujú.

Konzumujú „zázračné“ prípravky na chudnutie namiesto toho, aby problém riešili komplexne.

Trpia (často bez toho, aby to vedeli) zníženou činnosťou štítnej žľazy. Tento jav je možné sledovať po celom svete a nie je vylúčené, že negatívny vplyv tu hrá hormonálna antikoncepcia.

Nepochopili, že v priebehu dospelosti klesá potreba príjmu energie, teda je na mieste znižovať príjem a zvyšovať kvalitu stravy.

Nepripustili si, že pravidelná fyzická aktivita je veľmi dôležitá aj pre ženy a to po celý život.

 

Najčastejšie dôvody prečo priberajú muži

muz pribera pizzaVo veku približne do 25-30 rokov boli aktívnymi športovcami a náhle prestali. Oženili sa a rodinný život spôsobil, že “spohodlneli”. Vyžadujú stravu “ako od mamičky”, racionálnu výživu považujú za zženstilosť, domáhajú sa predovšetkým mäsa.

Podľahnú workoholizmu, nenachádzajú čas na fyzickú aktivitu, pohybujú sa len v autách.

Stravujú sa v reštauráciách a fast foodoch, kvalitu stravy neriešia. Konzumujú veľké množstvo nevhodných druhov tukov, piva a kofeínových limonád.

Nezadržateľne priberajú v oblasti brucha, s množstvom vnútorného tuku klesá produkcia testosterónu, ale tiež to býva naopak. Časť testosterónu sa mení na estradiol, čo je ženský pohlavný hormón, ktorý zvyšuje riziko vzniku depresií. Tie muži často riešia alkoholom.

Sú náchylní k vzniku inzulínovej rezistencie. Pretože často konzumujú príliš veľa sacharidov a nešportujú, nedokážu cukry premeniť na energiu. Organizmus ich potom použije na tvorbu tuku. Podliehajú intenzívnej “starostlivosti” svojich žien, ktoré ich vykrmujú cielene, pretože sú presvedčené, že “láska prechádza žalúdkom” a navyše obézny muž im neutečie za inou. :)

Rozdiely sú potom individuálne aj medzi samotnými ženami a mužmi, záleží na tom, ako Vaše telo spaľuje tuky a sacharidy a preto je vhodné získať individuálne tipy od nutričného špecialistu.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment