--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Pomôže aloe vera pri chudnutí?

28.09.2018 | 6554x Zhliadnutie | Chudnutie

Aloe vera obsahuje veľké množstvo liečivých látok a hodnotných živín, takže je vhodná na vonkajšie i vnútorné použitie a preto býva súčasťou veľkého množstva liečivých aj kozmetických prípravkov. Z aloe sa konzumuje šťava i dužina, ktorú si môžete dokonca vysušiť na prášok a použiť neskôr.

 

Aloe vera je hrubá, pevná zelená rastlina s dlhými tŕňovými listami, ktoré vytvárajú ružicu. Listy má veľmi dužinaté, sýtozelenej farby, ktoré sa postupne zužujú smerom k vrcholu listu s tŕňovým koncom. Okraje listov tvoria menšie a jemnejšie tŕne.

Listy majú dužinu v podobe priesvitného gélu, ktorý obsahuje cca 96 % vody a má úžasné liečivé vlastnosti. Dužina aloe tiež obsahuje vitamíny A, B, C a E, kyselinu listovú, vlákninu, enzýmy, železo, vápnik, sodík, draslík, germanium, antrachinóny ako aloín a komplexný sacharid, známy pod názvom acemannan, ktorý umožňuje živinám preniknúť do buniek, vyživovať ich a zároveň zbaviť ich toxínov.

Liečivé vlastnosti

Udáva sa, že aloe vera má schopnosť pomáhať pri tráviacich ťažkostiach, liečiť zápchu, posilniť imunitný systém, pomôcť znižovať hladinu cukru v krvi... Často sa používa na liečenie rán a rôznych kožných ochorení, vrátane popálenín či ekzémov. Tiež je o tejto rastline známe, že pomáha spomaľovať výskyt vrások, pomáha pri odstraňovaní odumretých kožných buniek a má účinnú penetračnú schopnosť, ktorá pomáha pri prenose zdravých látok cez pokožku. Aktívne sa podieľa na oprave poškodených kožných buniek, ktoré spôsobujú viditeľné známky starnutia ale aj spomaľuje degeneratívne zmeny pokožky stimuláciou syntézy kolagénu a elastínu. 

Pre jej výnimočné antivírusové, antibakteriálne a hydratačné vlastnosti má teda aloe širokú paletu použitia – od pitia zdravých štiav, cez rôzne doplnky stravy až po kozmetické prípravky.

 

Šťava vs. gélová dužina  

Často sa nesprávne predpokladá, že šťava a gél z aloe znamená to isté. Nie je to však pravda, šťava je žltkastej farby, ktorá vyteká z odrezaného listu aloe, obsahuje aloín, čo je látka horkastej chuti a vo vysokých dávkach má laxatívne účinky. V medicíne sa využíva na prečistenie čriev. Šťava na rozdiel od gélovej dužiny nemá veľké využitie. 

Gélová dužina má najvyššiu koncentráciu liečivých látok u trojročnej rastliny. Na vytvorenie gélu sa odrežte list pri jeho základe, odstráňte šupku na eliminovanie horkého aloínu a ponechajte čistú dužinu, ktorú nakoniec rozmixujte a prefiltrujte, tým získate gél.

 

Ako si aloe vychutnať 

Aloe sa stala súčasťou kuchyne pre jej prospešné látky, pretože ako sme už spomínali, okrem iného posilňuje činnosť imunitného systému zvyšovaním tvorby lymfocytov. Hoci aloe nemá žiadnu chuť, napriek tomu si ju môžete vychutnať vďaka týmto zaujímavým tipom:

 

  • Aloe s citrónom

Zmiešajte gél z aloe a šťavu z jedného citróna či limetky, pridajte 1 ČL stéviového prášku, dolejte filtrovanou vodou a nakoniec dobre premiešajte.

 

  • Čaj s aloe

Do šálky čaju pridajte dužinu z aloe. Vynikajúco chutí v šálke zeleného čaju.

 

  • Mäta a aloe

Dužinu s aloe rozmixujte s citrónovou mätou, dolejte vodou a premiešajte. Týmto nápojom si osviežite pitný režim.

 

  • Kokteil s aloe a ovocím

Maliny, jahody, čučoriedky alebo akékoľvek bobuľové ovocie rozmixujte s dužinou z aloe, pridajte andľové alebo ryžové mlieko a skvelý nápoj na desiatu máte rýchlo pripravený.

 

  • Smoothie s aloe

Či obľubujete zeleninové alebo ovocné smoothie, vždy keď si ho pripravujete, pridajte doň aj dužinu z aloe.

 

Dá sa s aloe schudnúť?

Zázračná tabletka, ktorá nás do rána zbaví všetkých neželaných tukových vankúšikov ešte stále neexistuje.  Bez vhodnej úpravy stravy či pohybu to teda asi nepôjde, avšak aloe podľa niektorých odborníkov má potenciál maximalizovať úsilie na zníženie telesnej hmotnosti, pretože vitamíny, minerály, aminokyseliny, enzými, ktoré aloe vera obsahuje, zabezpečujú zlepšenie vstrebávania látok zo samotnej rastliny aj z upravenej stravy a teda zlepšujú ich využitie organizmom tam, kde je to najviac potrebné a teda celkovo posilňujú zdravie a prispievajú k úbytku hmotnosti. Mnohé zo štúdií dokazujú, že aloe je účinná pri chudnutí, mala by sa však konzumovať pravidelne a po dlhšiu dobu.

 

Kedy môže byť aloe pre vás tabu?

Aloe sa údajne nesmie konzumovať spolu s liekmi proti arytmii a srdcovým chorobám, liekmi na odvodnenie organizmu a steroidnými prípravkami. V tomto prípade je najlepšie sa poradiť s lekárom

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment