Pomôže aloe vera pri chudnutí?

28.09.2018 | 1796x Zhladnutie | | Chudnutie

Aloe vera obsahuje veľké množstvo liečivých látok a hodnotných živín, takže je vhodná na vonkajšie i vnútorné použitie a preto býva súčasťou veľkého množstva liečivých aj kozmetických prípravkov. Z aloe sa konzumuje šťava i dužina, ktorú si môžete dokonca vysušiť na prášok a použiť neskôr.

 

Aloe vera je hrubá, pevná zelená rastlina s dlhými tŕňovými listami, ktoré vytvárajú ružicu. Listy má veľmi dužinaté, sýtozelenej farby, ktoré sa postupne zužujú smerom k vrcholu listu s tŕňovým koncom. Okraje listov tvoria menšie a jemnejšie tŕne.

Listy majú dužinu v podobe priesvitného gélu, ktorý obsahuje cca 96 % vody a má úžasné liečivé vlastnosti. Dužina aloe tiež obsahuje vitamíny A, B, C a E, kyselinu listovú, vlákninu, enzýmy, železo, vápnik, sodík, draslík, germanium, antrachinóny ako aloín a komplexný sacharid, známy pod názvom acemannan, ktorý umožňuje živinám preniknúť do buniek, vyživovať ich a zároveň zbaviť ich toxínov.

Liečivé vlastnosti

Udáva sa, že aloe vera má schopnosť pomáhať pri tráviacich ťažkostiach, liečiť zápchu, posilniť imunitný systém, pomôcť znižovať hladinu cukru v krvi... Často sa používa na liečenie rán a rôznych kožných ochorení, vrátane popálenín či ekzémov. Tiež je o tejto rastline známe, že pomáha spomaľovať výskyt vrások, pomáha pri odstraňovaní odumretých kožných buniek a má účinnú penetračnú schopnosť, ktorá pomáha pri prenose zdravých látok cez pokožku. Aktívne sa podieľa na oprave poškodených kožných buniek, ktoré spôsobujú viditeľné známky starnutia ale aj spomaľuje degeneratívne zmeny pokožky stimuláciou syntézy kolagénu a elastínu. 

Pre jej výnimočné antivírusové, antibakteriálne a hydratačné vlastnosti má teda aloe širokú paletu použitia – od pitia zdravých štiav, cez rôzne doplnky stravy až po kozmetické prípravky.

 

Šťava vs. gélová dužina  

Často sa nesprávne predpokladá, že šťava a gél z aloe znamená to isté. Nie je to však pravda, šťava je žltkastej farby, ktorá vyteká z odrezaného listu aloe, obsahuje aloín, čo je látka horkastej chuti a vo vysokých dávkach má laxatívne účinky. V medicíne sa využíva na prečistenie čriev. Šťava na rozdiel od gélovej dužiny nemá veľké využitie. 

Gélová dužina má najvyššiu koncentráciu liečivých látok u trojročnej rastliny. Na vytvorenie gélu sa odrežte list pri jeho základe, odstráňte šupku na eliminovanie horkého aloínu a ponechajte čistú dužinu, ktorú nakoniec rozmixujte a prefiltrujte, tým získate gél.

 

Ako si aloe vychutnať 

Aloe sa stala súčasťou kuchyne pre jej prospešné látky, pretože ako sme už spomínali, okrem iného posilňuje činnosť imunitného systému zvyšovaním tvorby lymfocytov. Hoci aloe nemá žiadnu chuť, napriek tomu si ju môžete vychutnať vďaka týmto zaujímavým tipom:

 

  • Aloe s citrónom

Zmiešajte gél z aloe a šťavu z jedného citróna či limetky, pridajte 1 ČL stéviového prášku, dolejte filtrovanou vodou a nakoniec dobre premiešajte.

 

  • Čaj s aloe

Do šálky čaju pridajte dužinu z aloe. Vynikajúco chutí v šálke zeleného čaju.

 

  • Mäta a aloe

Dužinu s aloe rozmixujte s citrónovou mätou, dolejte vodou a premiešajte. Týmto nápojom si osviežite pitný režim.

 

  • Kokteil s aloe a ovocím

Maliny, jahody, čučoriedky alebo akékoľvek bobuľové ovocie rozmixujte s dužinou z aloe, pridajte andľové alebo ryžové mlieko a skvelý nápoj na desiatu máte rýchlo pripravený.

 

  • Smoothie s aloe

Či obľubujete zeleninové alebo ovocné smoothie, vždy keď si ho pripravujete, pridajte doň aj dužinu z aloe.

 

Dá sa s aloe schudnúť?

Zázračná tabletka, ktorá nás do rána zbaví všetkých neželaných tukových vankúšikov ešte stále neexistuje.  Bez vhodnej úpravy stravy či pohybu to teda asi nepôjde, avšak aloe podľa niektorých odborníkov má potenciál maximalizovať úsilie na zníženie telesnej hmotnosti, pretože vitamíny, minerály, aminokyseliny, enzými, ktoré aloe vera obsahuje, zabezpečujú zlepšenie vstrebávania látok zo samotnej rastliny aj z upravenej stravy a teda zlepšujú ich využitie organizmom tam, kde je to najviac potrebné a teda celkovo posilňujú zdravie a prispievajú k úbytku hmotnosti. Mnohé zo štúdií dokazujú, že aloe je účinná pri chudnutí, mala by sa však konzumovať pravidelne a po dlhšiu dobu.

 

Kedy môže byť aloe pre vás tabu?

Aloe sa údajne nesmie konzumovať spolu s liekmi proti arytmii a srdcovým chorobám, liekmi na odvodnenie organizmu a steroidnými prípravkami. V tomto prípade je najlepšie sa poradiť s lekárom

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Rovnako ako je normálne starať sa o svoje zdravie a chodiť na pravidelné preventívne prehliadky k lekárovi.

Je prirodzené si udržiavať zdravú hmotnosť. Ak je vysoká, výrazne nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi po schodoch, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám spracovaná gramážová kuchárka v osobnom výživovom pláne, kde možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií, a to v rozmedzí 2-6 jedál denne. Osobný výživový plán rešpektuje aj vaše chuťové preferencie. Potraviny, ktoré vám nechutia, sa automaticky do osobného výživového plánu nezaradia.

Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Dostavíte sa na 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku na prístroji certifikovanom pre použitie v zdravotníctve. Dozviete sa okrem iného, koľko percent svalov a tukov máte v tele, na koľko rokov sa vaše telo cíti a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom len za 7,90 €
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí zdarma.

Rezervačný formulár

Ringsegment