--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Penový valec je vynikajúci pri cvičení aj regenerácii!

05.11.2018 | 2557x Zhliadnutie | Chudnutie

Výhodou foam rollera alebo penového valca ako cvičebnej pomôcky je široké spektrum využitia, vhodný je pri cvičení, využíva sa však aj pri fyzioterapii, domácich masážach... Pomôže seniorom, tehuľkám na uvoľnenie preťaženého chrbta ale aj profesionálnym športovcom a svoje miesto si nájde aj v rodine s deťmi.

 

Ak ste na foam roller natrafili vo fitku, zrejme už viete, že sa v poslednom čase stal veľkým pomocníkom športovcov, pretože jeho použitie nie je jednosmerne zamerané, rovnako radi ho využívajú bežci, plavci... jednoducho všetci tí, ktorí sa venujú aeróbnej či anaeróbnej činnosti. Jeho hlavnou a najdôležitejšou funkciou je totiž cielená masáž a tak sa stal potrebnou pomôckou v mnohých cvičiacich centrách či v domácnostiach. 

 

Prečo siahnuť po penovom valci?

Foam roller je pomôcka, ktorá sa zaraďuje ako napr. fit lopta medzi nestabilné plošiny a tak vám pomôže lepšie sa sústrediť na svoje telo a následne kontrolovať pohyby s lepšou efektivitou. 

 

Kedy sa foam roller využíva najčastejšie?

Ideálne použitie slúži na prevenciu, pretože valcovitý tvar a povrchová úprava v podobe väčších alebo menších penových zúbkov sprostredkúvajú kontakt s pokožkou tela, tlak zase preniká hlbšie k svalom, šľachám a pomáha rozprúdiť lymfatický systém. Takže prekrvenie je ideálnou cestou pri uvoľňovaní a cielene pomáha regenerovať ten – ktorý sval po fyzickej záťaži.

 

Ako s ním zvládnuť stuhnuté svalové partie? 

V prípade, že vás trápia niektoré stuhnuté svalové partie, využite tlak valca a je jedno či máte valec s hladkým alebo zúbkovaným povrchom na konkrétne miesto. Pokojne dýchajte a v polohe zotrvajte približne po dobu 30 sekúnd. Ak vám to telo dovolí a využijete dynamický strečing, môžete jeden úkon zopakovať na jednu partiu v počte opakovaní 10 až 20.    

 

Na toto pozor!

Pri používaní penového valca by malo ísť o cielený strečing alebo masáž, valec sa nesmie používať na kĺby a kosti ale iba na svaly a šľachy. Úplne postačí ak sa konkrétnej partii budete venovať v rozpätí 30 – 60 sekúnd v rovnomernom, pomalom tempe s plynulým dýchaním.

 

Čo foam roller pomáha regenerovať?

  • Lýtka
  • Stehná
  • Boky
  • Chrbát
  • Hrudník aj ruky

 

Ako si s foam rollerom posilniť telo?

V podrepe sa chrbtom oprite o foam roller a stenu, pričom chrbát majte vystretý, pupok tlačte k chrbtu. Foam roller je medzi stenou a spodnou časťou vašich lopatiek. S výdychom sa snažte znížiť do čo najväčšieho podrepu, čím sa roller posunie vyššie. S nádychom sa vráťte späť. Zopakujte 10-krát.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment