--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Najproblematickejšie partie: Chcete schudnúť z brucha?

05.02.2018 | 8718x Zhliadnutie | Chudnutie

Práve to je tá partia tela, na ktorej sa najľahšie priberá, ale najťažšie sa z nej chudne. Ak máte podobný problém a cítite, že potrebujete z brucha schudnúť, dáme vám niekoľko skvelých tipov, ako by to mohlo ísť jednoduchšie a rýchlejšie.

V prvom rade si treba uvedomiť, že veľké brucho nie je iba kozmetický problém. Množstvo podkožného tuku môže prerásť do vážnych zdravotných problémov. Nech je pre vás tento fakt motiváciou. Zmerajte si obvod pásu a zistite či je potrebné, aby ste sa na svoje brucho zamerali. Ženy by nemali mať v páse viac ako 88 cm a muži viac ako 100 cm.

Ako sa zbaviť brušného tuku?

Obmedzujte sladké

Cukor má negatívny vplyv na metabolizmus. Fruktóza ako jedna zložka cukru je metabolizovaná iba v pečeni. Ak sa tento proces neuskutoční, dochádza k premene na tuk. Je potrebné vyhýbať sa jednoduchým cukrom a v čo najväčšej miere ich z jedálnička vylúčiť.

Pite veľa vody

Tekutiny zabezpečia to, že sa vám budú z tela vyplavovať všetky nepotrebné látky a odpad. Zabránite tak ich ukladaniu, okrem iného aj v oblasti brucha. Okrem toho, pitím dostatočného množstva tekutín dokážete čiastočne potlačiť aj hlad.

Konzumujte potraviny s obsahom vlákniny 

V ovocí, zelenine či strukovinách sa nachádza tzv. rozpustná vláknina, ktorá podporuje peristaltiku čriev a zmäkčuje stolicu. Viaže sa na vodu, preto je zvýšený príjem tekutín pri jej konzumácii dôležitý.

Druhým tipom je nerozpustná vláknina, ktorá sa nachádza najmä v koreňovej zelenine, obilninách, semenách a orechoch. Je nestráviteľná, navodzuje pocit sýtosti a pomáha pri problémoch so zápchou.

Doplňte proteíny

Proteíny majú jednu veľmi dôležitú úlohu. Znižujú chuť na jedlo až o 60% a zvyšujú metabolizmus. Zvýšenie príjmu bielkovín sa teda javí ako dobrá voľba pri snahe zbaviť sa tukov. Pomôžu vám v tom vajcia, ryby, morské plody, hydina a mliečne výrobky, práve pre svoj vysoký obsah bielkovín.

Bez cvičenia to nepôjde

Každému musí byť jasné, že iba úprava stravy nestačí. Ak sa chcete zbaviť nadbytočného tuku, musíte začať s cvičením.

Podľa štúdie, ktorá sa uskutočnila na Štátnej univerzite v San Diegu, patria k najúčinnejším cvikom na brušné partie napríklad bicyklové skracovačky. Ľahnite si na chrbát a ruky dajte za hlavu. Zdvihnite nohy nad podložku tak, aby boli v kolenách mierne pokrčené. Priťahujte potom striedavo ľavý lakeť k pravému kolenu a pravý lakeť k ľavému kolenu. Urobte aspoň 20 opakovaní v dvoch sériách.

Rovnako účinný je aj cvik skracovačky s nohami kolmo. Ľahnite si na chrbát a zdvihnite nohy kolmo nahor. Mierne ich pokrčte v kolenách. Ruky dajte za hlavu a zdvíhajte vrchnú časť svojho tela smerom ku kolenám. Vydychujte pri pohybe smerom ku kolenám a nadychujte sa pri pohybe smerom na podložku. Dýchanie má byť plynulé a pokojné.

Čelný vzpor s obratom je pomerne zložito znejúci názov, ktorý však ukrýva jednoduchý, ale pritom účinný cvik na brucho. Východisková pozícia je čelom k podložke. Podopierate sa o predlaktia a nohy sú na špičkách. Telo je rovné ako doska. Zostaňte na ľavom predlaktí a urobte pootočenie o 90°. Pravú ruku zdvihnite do vzduchu. Pomaly sa vráťte do východiskovej pozície a cvik opakujte s druhou rukou. Urobte desať opakovaní na každú stranu.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment