Výsledky viac ako dvojročného prieskumu Sveta zdravia dokazujú, že úspech pri znižovaní váhy sa líši nielen podľa pohlavia a veku. A aj keď vo Svete zdravia sa nechudne podľa znamení horoskopu, ale na základe nutričnej typológie, je zaujímavé, že na základe prieskumu úspešný výsledok chudnutia ovplyvňuje aj znamenie, v ktorom sa človek narodil. Najlepšie sa darí chudnúť ľuďom v znamení Váh, v rebríčku ich nasledujú Býky a Levy.

Váhy sú najúspešnejšie

Podľa horoskopov je Pre Váhy  typické , že hľadajú stále niečo nové, najmä v jedle. Majú radi experimenty, skúšajú taliansku, čínsku, tureckú kuchyňu. Zároveň si však ctia potrebu harmónie v tele,  vedia  teda intuitívne vhodne jedlo kombinovať, čo práve dokazuje prieskum Sveta zdravia. Mimochodom, medzi ľuďmi narodenými v znamení Váh nájdete  najviac makrobiotikov a vegetariánov.

„Ľudia narodení v znamení  Váhach pomoc výživových špecialistov príliš nevyhľadávajú . Ale ak sa rozhodnú svoju nadváhu riešiť, mávajú najlepšie výsledky zo všetkých znamení, ” potvrdzuje na číslach z prieskumu Josef Húla, riaditeľ siete nutričných poradenských centier Svet zdravia. Podľa neho je totiž veľmi dôležité, ako ľudia rady špecialistov prijímajú a ako sa sami motivujú.  „Váhy nemajú problém prispôsobiť sa novému jedálničku, ktorý im na mieru pripravia naši špecialisti,” vysvetľuje.

Býkom sa tiež výborne darí
Typický Býk miluje pohodu, má rád najmä domácu bohatú kuchyňu, rád sedí s priateľmi a bez prestania je. A tak majú ľudia v znamení Býka často problémy s nadváhou, čo je vidieť aj na počte návštev v poradniach Sveta zdravia. “Práve Býci boli skupinou ľudí , ktorí v ​​posledných dvoch rokoch navštívili naše poradne najčastejšie, ” dopĺňa Josef Húla.

Jeho slová potvrdzuje aj nutričná špecialistka Vera Kociánová . „Býci sú veľmi súťaživí, a tak keď sa pre niečo rozhodnú,   zvyčajne zvíťazia. V rámci trojmesačného programu som sa starala o troch pánov, ktorí sa medzi sebou stavili o to, kto schudne nad 10 kg a vyhral práve ten narodený v znamení Býka,” uviedla .

Nepreplnená chladnička je dobrý základ pre chudnutie
Počas sledovania v priebehu dvoch rokov schudli v poradniach Sveta zdravia ľudia narodení v znamení Býka celkom 7 428 kg, Barani 7 282 kg a Blíženci 6 949 kg . Najmenej schudli ľudia v znamení Panny, Škorpióna a Strelca. Škorpióni a Strelci svoju nadváhu príliš neriešia, teda aspoň ľudia v týchto znameniach navštívili nutričné ​​poradenské centrá v posledných dvoch rokoch najmenej často.

Dôležité však je, aby sa všetci, ktorí chcú zhodiť nejaké to kilo a váhu si aj udržať naučili, ako zmeniť natrvalo svoj ​​životný štýl a upraviť svoje stravovacie návyky, tak, aby im jedlo stále prinášalo potešenie , ale nepriberali pritom na váhe.
weight-loss1

Chudnutie rieši väčšina žien.

“Vždy záleží na individuálnom nastavení klienta, čo je dobré pre jedného , môže druhému škodiť. A práve to zistíme naším špeciálnym testom Komplexnej nutričnej ​​typológie,” vysvetľuje Michaela Özdogan Schafferová, vedúca nutričná špecialistka. Práve test individuálnej typológie eliminuje nezdravé potraviny a naopak odporučí jednotlivým ľuďom zdravú skladbu jedla priamo na mieru.

“Často sa stretávam s tým, že klienti sa snažia zásadne zmeniť výživu proti svojej prirodzenosti, a preto sa im redukcia hmotnosti nedarí. Napríklad začnú z neznalosti nakupovať potraviny, kedy siahajú po zdanlivo zdravých, ale pre nich úplne nevyhovujúcich produktoch. Preto je vždy dôležité zistiť pomocou presnej diagnostiky, čo telu prospieva a prispôsobiť tomu aj zloženie a pomery jednotlivých potravín, ” dopĺňa Michaela Özdogan Schafferová .

Úspešnosť úbytku hmotnosti pri jednotlivých znameniach

Znamenie
1. Váhy
2. Býk
3. Lev
4. Baran
5. Blíženci
 
6. Ryby
7. Rak
8. Vodnár
9. Kozorožec
10. Strelec
11. Panna
12. Škorpión

 

Zdroj výskumu: Svet zdravia