--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Bazalkové semiačka pomáhajú aj pri chudnutí

25.10.2018 | 2476x Zhliadnutie | Chudnutie

U nás sú bazalkové semiačka viac-menej novinkou, no v ázijskej kuchyni nie sú nič výnimočné. V čom spočíva ich sila?

 

Bazalkové semiačka majú pôvod v ázijských krajinách, kde sa bežne používajú pri príprave nápojov aj pokrmov. Dokonca sa pridávajú do dezertov, ovocných štiav a čajov, pretože jedlám a nápojom okrem chuti dodávajú živiny a pokrmy zahusťujú. Rovnako úžasne sa vynímajú ako zaujímavá dekorácia jedál. Ak ich namočíte do vody (horúcej), tak podobne ako chia semiačka, niekoľkonásobne zväčšia svoj objem a môžu byť súčasťou marinád k rybám na rôzne druhy spôsobov.

 

Bazalkové semiačka posilňujú imunitu aj pomáhajú detoxikovať

Semiačka z bazalky sú silným antioxidantom, organizmus pomáhajú zbaviť sa hlienov a čistiť ho. Siahnite po nich ak sa cítite vyčerpaný, pretože vám dodajú energiu a zvýšia vnútorný tonus. Tiež obsahujú veľa horčíka, vápnika, vitamíny A, C, K, betakarotén, železo a iné. Vďaka svojmu obsahu užitočných látok sa stávajú pomocníkom v boji proti vírusovým, bakteriálnym ochoreniam a dokonca údajne pomáhajú aj v boji proti nádorovým ochoreniam, alergiám i astme. Konzumácia bazalkových semiačok tiež prospieva tráviacemu traktu, pretože ho pomáhajú čistiť a telo zbavujú prebytočných toxických odpadových látok. 

 

Bazalkové semiačka sú dobrou voľbou pri chudnutí 

Bazalkové semiačka pomáhajú chudnúť a to tým, že po namočení do horúcej vody niekoľkonásobne zväčšia svoj objem a keďže obsahujú veľa vlákniny, pomáhajú zasýtiť a dlhšie si tento pocit uchovať, takže tým udržujú na uzde zbytočné maškrtnenie. 

 

Bazalkové semiačka pomáhajú pri:

  • Stabilizácii krvného cukru
  • Vďaka vláknine podporujú činnosť čriev
  • Predchádzajú zápche
  • Dodávajú telu energiu 

 

Bazalkové semiačka chutia v:

Môžete ich pridať do ovocného i korenistého čaju ako je zázvor, chutia v teplom mlieku ale aj v tekvicovej, paradajkovej či cviklovej polievke. Všeobecne ich však môžete pridať takmer k akémukoľvek jedlu a experimentovať s nimi, určite neoľutujete. 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment