--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Objavte spôsob, akým budete chudnúť

02.02.2016 | 4497x Zhliadnutie | Anna Tobiášová | Chudnutie

Zabudnite na to, že sa Vám tento rok podarí zhodiť kilá rovnakým spôsobom ako vlani Vašej susedke. Samozrejme, základná rada „menej energie prijať, viac vydať“ platí pre každého, ale je potrebné spôsob chudnutia vybrať podľa veku, pohlavia, aktivity či napr. typu postavy.

Jedným zo spôsobov, ako nájsť ideálny prostriedok na chudnutie, vďaka ktorému skutočne zhodíte kilá navyše, je zamyslenie sa nad tým, prečo ste vlastne pribrali. Niekomu zostala vyššia váha po pôrode, inému kilá pribudli potom, ako prestal športovať, ďalšiemu sa nachytali postupne počas rokov tak, ako sa mu spomaľoval metabolizmus a ubúdalo pohybových aktivít. Príčin nadváhy či obezity existuje oveľa viac. Preto, keď vážite viac, než by ste chceli, musíte nájsť príčinu a pre úspešné chudnutie vychádzať z toho.

Muži vs. ženy

Počítajte s tým, že muži väčšinou chudnú ľahšie než ženy. Zvyčajne im stačí ubrať z jedla, pridať pohyb a výsledky sa prejavia skoro. Umožňuje to nielen nastavenie mužského metabolizmu a vyšší podiel svalov v tele, ktorý ženy majú od prírody nižší, ale tiež to, že máloktorý muž je notorický „dietár“. Nemajú, na rozdiel od mnohých žien, spomalené spaľovanie.

Ženy po pôrode

V prípade žien po pôrode je však potrebné mať na mysli, že kým dojčia, mali by zabudnúť na extrémne diéty či hladovanie. Odľahčený jedálniček a nenáročný pohyb v podobe dlhších výletov s kočíkom sa hodí aj pre ne. Ich handicapom býva nedostatok spánku, ktorý sa prejavuje únavou a zvýšenou chuťou na sladké. Na to je vhodné sa pripraviť, mať v jedálničku dostatok bielkovín a zložitých cukrov (celozrnné pečivo, tmavú ryžu a podobne), ktoré chute na sladké obmedzia.

Kilá po skončení športovania

Záleží od toho, akými aktívnymi športovcami ste boli a koľko ste od ukončenia športovej činnosti pribrali. Výhodou býva dlhodobo zvýšený podiel svalov. Malo by stačiť udržiavať sa v pohybe, napr. rýchlou chôdzou, plávaním, cvičením a pod., aby ste sa kíl lepšie zbavili.

Sedavý spôsob zamestnania

To býva veľmi častou príčinou vzostupu váhy, spolu s tým, že sa počas rokov spomaľuje spaľovanie. Udáva sa, že jeho výkonnosť klesne zhruba o 500 kilojoulov denne každých desať rokov. Na druhej strane to nie je zase toľko, aby sme mali dôvod na výhovorky, ak máme v januári o päť, alebo dokonca desať kíl viac než pred rokom. Hlavnou príčinou bude skôr fakt, že dlhodobo jeme viac, ako by sme mali. V tom prípade je nutné ubrať zhruba dvetisíc kilojoulov denne.

Kilá zo stresu a nepravidelného režimu

Tu Vám pomôže jedine disciplína. Ak pol dňa hladujete a potom po popoludňajšej roztržke so šéfom zjete tabuľku čokolády a deň práve z dôvodu nedostatočného príjmu jedla zakončíte výdatnou večerou, budete musieť svoje stravovanie od základov zmeniť. Takto vôbec nemáte prehľad o tom, koľko toho zjete, navyše Vám pravdepodobne môžu chýbať živiny. Je veľmi dôležité naučiť sa jesť pravidelne aspoň trikrát, či ešte lepšie päťkrát až šesťkrát denne.

Emočné prejedanie

To býva predovšetkým ženský problém. Siahame po jedle vo chvíli nepohody, najmä duševnej, odmeňujeme sa tým preto, že sa nám niečo podarilo, rovnako ako keď sa nám nedarí. Niekedy je to ťažké zmeniť bez pomoci psychoterapeuta, ideálne takého, ktorý sa zameriava aj na chudnutie.

Zvýšené ukladanie tuku v niektorých partiách

Môžete mať väčší zadok alebo stehná, ale nemusíte mať nadváhu, nieto byť obézny. Je však bohužiaľ pravda, že ak ste zdedili genetické dispozície k zvýšenému ukladaniu tuku napríklad na bokoch, diétou alebo cvičením to len ťažko ovplyvníte. Ak Vás postava trápi zásadne, skúste zvážiť niektorý zo zásahov plastickej chirurgie, napríklad liposukciu, prípadne niektoré menej invazívne výkony s podobným efektom.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment