--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Schudli ste a čo ďalej?

28.12.2014 | 5059x Zhliadnutie | Rozhovory

Rozhovor s Ing. Monikou Bartolomějovou, supervízorom a poradcom pre výživu Sveta zdravia nielen o tom čo sa deje po ukončení programu vo Svete zdravia.

schudli ste a co dalej so supervizorom Sveta zdraviaÚspešne som absolvovala program, čo ďalej?

U nás vo Svete zdravia môžu klienti v spolupráci pokračovať aj po skončení programu. Veľa poradcov pracuje tak, že s klientmi dosiahnu nejaký cieľ a potom klient pokračuje už sám. Lenže za nejaký čas sa veľká časť ľudí postupne vráti k starým stravovacím návykom. Veľakrát ich môže o pár krokov späť vrátiť aj určité stresové obdobie, dovolenka, Vianoce apod.

Preto Svet zdravia ako novinku ponúka tzv. Vernostný program (klub) s názvom "Klub pre ľahší život". Klient po ukončení programu si môže zakúpiť ročné členstvo, ktoré zahŕňa 4 konzultácie a 4 prístrojové diagnostiky so svojím špecialistom. To znamená, že má istotu, že ďalší rok bude v kontakte so svojím špecialistom. To je dôležité predovšetkým pre tých, ktorí vedia, že majú slabú vôľu alebo nemajú podporu v rodine a potrebujú tiež niekoho, kto ich  za výsledky pochváli alebo klienti, ktorí potrebujú nad sebou kontrolu. Zároveň majú vďaka tomuto členstvu aj 10% zľavu na výživové doplnky a produkty. Cenovo je táto ponuka výhodnejšia o 50% než keby si platili 4 konzultácie a 4 diagnostiky zvlášť.

Pokiaľ na vernostný program nenastúpim, mám aj inú možnosť?

Klient môže naďalej zostať so svojím špecialistom v kontakte, aspoň po telefóne alebo emailom. Niektorí klienti to chcú po absolvovaní programu skúsiť ďalej sami. Ani v tom im nebránime. Za nejaký čas sa niektorí z nich rozhodnú, že potrebujú znovu naštartovať a kúpia si napríklad mesačnú starostlivosť alebo aspoň jednu konzultáciu.

Aká je úspešnosť vašich programov?

Úspešnosť je naozaj veľká a možno povedať, že vo väčšine prípadov sa podarí dosiahnuť vysnívanú redukciue váhy a zlepšenie zdravotného stavu.

Ako veľká zmena u klientov po absolvovaní programu nastáva?

Zmena je obrovská. Jedným z úspechov je samozrejme to, že klient schudne napr. 10 kíl, čím sa zlepší aj jeho zdravotný stav. Veľkou zmenou u klientov je aj nárast sebavedomia, zmena šatníka, imidžu a líčenia u žien a samozrejme hlavne zmena stravovacích návykov. Klienti potom o jedle viac premýšľajú. Vedia si sami vybrať vhodné potraviny. Vedia, čím sa riadiť, čítať etikety a vyznajú sa v zložení jednotlivých potravín na trhu. Toto osobne považujem za najväčší úspech celého programu.

Aká je najčastejšia motivácia klientov, ktorí sa rozhodnú schudnúť?

Motiváciou býva zdravotný stav, opakované jo-jo efekty, redukcia váhy, niekedy tiež chcú klientky chudnúť kvôli partnerovi alebo kvôli šatníku.

Čo zdravé potraviny a recepty z nich? Odnáša si klient dostatočnú inšpiráciu po ukončení programu?

Áno, to je jednou z výhod našich programov. Na konzultáciách špecialista s klientom preberá nové zdravé potraviny a učí ho ako ich spracovávať. Často odporúča menej známe či tradičné potraviny, ktoré sa ale postupne vracajú na naše taniere, ako je napr. špalda, pohánka, quinoa pod. Z každej porady by si klient mal odniesť nový poznatok. Na konci programu má tak slušnú zásobu inšpirácie aj samotných receptov.

Stáva sa, že akonáhle nastane zmena u klienta, nastáva potom automaticky aj u zvyšku rodiny?

Veľmi často sa do nového životného štýlu zapája celá rodina. Existujú však aj prípady, najčastejšie u mužov - partnerov, ktorí sa nechcú prispôsobiť, pretože napríklad nemajú problém s hmotnosťou. Potom je zase výhodná spolupráca so špecialistom, ktorý takto znevýhodnenú klientku naučí potraviny upravovať tak, aby to chutilo aj jej partnerovi, prípadne deťom. Nie je ani nutné pripravovať dve rôzne jedlá, vždy existuje nejaká varianta ako pokrm upraviť tak, aby bol vhodný aj chutný pre všetkých.

Ako ste sa vy sama dostala k práci v odbore zdravého životného štýlu?

Ja sa o zdravý životný štýl zaujímam naozaj dlho, čo bolo dôvodom toho, že som sa rozhodla pre túto prácu. Už od strednej školy ma bavila chémia, takže som tak nejako prirodzene prešla k tomu, že ma zaujímalo aj to, ako to vlastne funguje v tele a aký vplyv majú potraviny aj určité živiny na náš organizmus.

Asi sa teda aj vy sama stravujete zdravo?

Nie som žiadny extrémista, ale rada pripravujem pokrmy so zeleninou, obľúbili sme si doma i pohánku. Jeme veľa zeleniny i ovocia a celkovo sa stravujeme zdravo. Ak som ale raz za mesiac pozvaná cez víkend na sviečkovú, tak ju rozhodne neodmietnem. V momente keď som poradca pre výživu a mám niekomu radiť, nech si uvarí napr. amarant a nikdy som ho sama nepripravovala ani nejedla, tak to naozaj nefunguje. Je nutné mať prehľad, čo je práve na trhu, potraviny skúšať spracovávať, ochutnávať je ...

Je niečo čo by ste klientom chcela popriať alebo poradiť do nového roka?

Rada by som im zaželala hlavne veľa zdravia. S čím sa v poslednej dobe najčastejšie stretávam je to, že ľudia jedia málo, nepravidelne a na jedlo si nespravia čas a pokoj. Takže by som im do nového roka poradila, nech začnú nad jedlom viac rozmýšľať a zastavia sa u neho. Mnohým ženám by som tiež odporúčala sa jedla menej báť a viac si ho užívať.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment