--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

9 varovných príznakov, že konzumujete priveľa cukru

12.04.2018 | 6917x Zhliadnutie | Zdravie

Faktom je, že ochorenia súvisiace s nadmerným príjmom cukru sú na vzostupe. Cukrovka, kardiovaskulárne ochorenia, problémy s nadobličkami… toto sú len niektoré z vážnych chronických ochorení spojených s nadmernou konzumáciou sladkého bieleho jedu.

 

 

Mnoho ľudí si začína uvedomovať, že sú závislými na cukre, pretože počas dňa sú zvyknutí dať si niečo sladké. Stali ste sa závislými na sladkostiach alebo máte pocit, že jete veľa cukru?

 

 

Toto je 9 najčastejších varovných príznakov:

 

 

  1. Únava a nedostatok energie

Permanentný pocit únavy je jedným z najčastejších príznakov keď v jedálničku prevláda priveľa cukru. Hoci potraviny s vysokým obsahom cukru rýchlo zasýtia, ďalší nával hladu sa dostaví krátko nato. Takto sa človek ocitá v začarovanom kruhu, lebo opäť siaha po niečom, čo ho rýchlo zasýti. Ak sa teda cítite neustále unavený, je najvyšší čas prehodnotiť svoj jedálniček.

 

  1. Túžba zamaškrtiť si

Ďalším varovným príznakom závislosti na cukre je uvedomenie si, že chuť zamaškrtiť si na sladkostiach sa stáva denným spoločníkom. Spotreba cukru je totiž spúšťačom reťazovej reakcie chuti na sladké!

 

  1. Časté prechladnutia či viróza

Ak zistíte, že v poslednom čase častejšie trpíte ochoreniami v podobe prechladnutí či viróz, príčinou môže byť vysoká spotreba cukru. Priveľa cukru totiž spôsobuje oslabenie imunitného systému, čím telo stráca schopnosť brániť sa pred infekciou.

 

  1. Úzkosť alebo depresia

Priveľká konzumácia cukru vedie k únave ako sme spomenuli vyššie, slabá pohybová aktivita vedie k poklesu fyzických síl, čo sa môže prejaviť psychickou únavou. Pocit smútku, letargia, nervozita ale aj izolácia, teda stránenie sa spoločnosti iných ľudí môže byť tiež jedným z prejavov závislosti na cukre.

 

  1. Problém s pokožku aj kruhy pod očami

Cukor vyvoláva v tele zápaly a tak v prípade, že trpíte akné, ekzémom, alebo je vasa pokožka priveľmi mastná alebo aj extrémne suchá, problémom môže byť nesprávne zloženie jedálnička s priveľkým prísunom cukru.

 

  1. Problém s hmotnosťou 

Ľudské telo je “naprogramované” tak, že mu vyhovuje len určité množstvo sacharidov. Keď telo z potravy získa, čo potrebuje pre svoje správne fungovanie, prebytočný príjem si začne ukladať do zásoby  - tukovej zásoby a tým pádom prichádza k zvyšovaniu hmotnosti. S nárastom hmotnosti idú ruka v ruke zdravotné problémy ako sú: zvýšená hladina cholesterol, srdcovo – cievne ochorenia, ale aj spánkové apnoe a pod.

 

  1. Vysoký tlak krvi

Podľa niektorých odborníkov problémy s tlakom krvi nemusí spôsobovať sodík v potrave ale paradoxne cukor. V jednej štúdii z roku 2010, ktorú  uskutočnili na Univerzite v Denveri, skúmali viac ako 4 500 dospelých a zozbierané údaje poukázali na možnú spojitosť medzi hypertenziou a nadmernou spotrebou cukru.

 

  1. Poškodenie zubov

Cukor zubom škodí. Toto už pravdepodobne viete. Ak k zubárovi chodíte častejšie ako len na preventívku, je možné, že pri konzumácii sladkého sa cukor dostáva do medzizubných priestorov, poškodzuje sklovinu… Riešením je prehodnotenie jedálnička s primeranou starostlivosťou o ústnu dutinu.

 

  1. Cukrovka

Priveľa cukru v potrave vedie k riziku vzniku cukrovky II. typu. Mnohí ľudia bez toho aby si to uvedomovali, môžu byť tzv. preddiabetikmi. V prípade pochybností sa včas obráťte na výživového špecialistu alebo lekára.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment