--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

8 tajomstiev ako nezostarnúť príliš rýchlo

01.10.2018 | 3703x Zhliadnutie | Zdravie

Možno ste už vo fáze, pre ktorú je (alebo mala by byť) charakteristická múdrosť a trpezlivosť. Možno sa vo vlasoch objavujú sivé pramienky a telo sa cíti viac unavené ako to bolo pred nejakým časom, napriek tomu je vaša myseľ stále v mladíckej kondícii. Dôležité je v tomto momente udržať telo aj myseľ v zdravej rovnováhe čo najdlhší čas. S týmito ôsmimi neobyčajne obyčajnými tajomstvami sa podelili vedci, ktorí tvrdia, že skutočne pri ich dodržiavaní, zostanete oveľa dlhšie zdravší a vitálnejší.

 

Siahnite po kvalitných potravinách

V určitom veku sa metabolizmus začne prirodzene spomaľovať, a mnohé štúdie naznačujú, že práve strava, v ktorej prevládajú celozrnné potraviny, ovocie, zelenina, celé orechy a semiačka, mliečne výrobky, chudé mäso... môžu pomôcť chrániť sa pred chorobami v podobe ochorení srdca, rakoviny, Parkinsonovou či Alzheimerovou chorobou. Vedci sa totiž domnievajú, že jedným zo spôsobov ako to funguje, má na svedomí práve fyzická zmena niektorých častí chromozómov spojených s ochoreniami typickými pre určitý vek. 

 

Viac kráčajte

Neobávajte sa, nemusíte behávať polmaratón, ale hýbať sa je naozaj zdravé. Vytvorte si rituál a doprajte si aspoň 30 minút chôdze každý deň. Pravidelný pohyb, pri ktorom sa aspoň trocha zadýchate alebo spotíte totiž so sebou prináša neuveriteľné zdravotné výhody. Pomáha udržiavať zdravé mozgové bunky, pretože pri pohybe prichádza k lepšiemu okysličovaniu všetkých buniek a tkanív v tele a niektoré štúdie naznačujú, že aeróbne cvičenie môže oneskoriť alebo aj zlepšiť príznaky Alzheimerovej choroby. Tak to sa naozaj oplatí nepodceňovať.

 

Okrem toho s pohybom tiež: dostanete svoju hmotnosť pod kontrolu, zlepšíte si náladu, udržíte si svaly aj kosti pevnejšie, zabudnete na nespavosť, znížite si rizikovzniku ochorenia srdca, cukrovky II. typu, vysokého krvného tlaku, či cholesterolu.

 

Pestujte priateľstvá

Viete, že osamelosť je pre vaše zdravie škodlivá? Aj keď žijete sami, nezabúdajte na svojich priateľov, lebo podľa odborníkov práve samotári majú vyššiu pravdepodobnosť, že sa u nich objaví demencia či depresia. Seniori, ktorí sú izolovaní od okolitého sveta majú totiž viac problémov s každodennými povinnosťami, vrátane sprchovania ajchôdze po schodoch. 

Odborníci totiž zistili, že práve samotári majú vyššie hladiny stresových hormónov, ktoré spôsobujú zápaly, či opuchy spojené s artritídou a cukrovkou. Iná štúdia zase poukázala na vyššiu hladinu protilátok proti niektorým typom herpes vírusu, čo je rovnako znakom stresu v ich imunitnom systéme. 

 

Zvýšte príjem vlákniny

To je totiž z ďalších jednoduchých spôsobov ako zlepšiť svoje zdravie. Ak milujete čerstvý chlieb, nahraďte ho celozrnnou alternatívou, pridajte do obľúbenej polievky ešte viac strukovín, alebo si nastrúhajte jablko do šalátu. Vláknina totiž vyvolá pocit nasýtenia a pritom urobí dôležitú úlohu: zníži hladinu cholesterolu, znižuje šancu na kardio – vaskulárne ochorenia, cukrovku II. typu a najmä rakovinu hrubého čreva. Rovnako tiež pomáha pri zápache, ktorou môžu starší dospelí trpievať častejšie. Vraj po 50. roku života by muži mali skonzumovať denne 30 gramov vlákniny a ženy 21 gramov.

 

Zabudnite na fajčenie

To, že tabak zabíja, je neodškriepiteľný fakt. Skutočne poškodzuje takmer každý orgán vo vašom tele, fajčenie spôsobuje srdcovo – cievne ochorenia, rakovinu, ochorenie pľúc, ďasien a mnoho ďalších problémov. Viete, že telo sa začne uzdravovať už 20 minút po poslednej cigarete? V priebehu jedného roka šanca na ochorenie srdca klesne takmer o polovicu. Ak s týmto zlozvykom nedokážete prestať, obráťte sa na odborníkov, pretože nikdy nie je neskoro.

 

Vyskúšajte Tai Chi 

Toto čínske cvičenie je jemné a spája pomalé prvky pohybu s hlbokým dýchaním. Dalo by sa povedať, že je to akoby taká meditácia pri pohybe. Toto cvičenie môže pomôcť starším ľuďom vyhnúť sa pádom, čo je od určitého veku hlavnou príčinou zranení seniorov. 

Okrem toho vás Tai Chi môže oslobodiť od: ľahkého stresu, zlepšiť rovnováhu, posilniť svaly, zvýšiť flexibilitu, dokonca podľa niektorých údajne aj zmierniť bolesť artritídy.

 

Opatrne s výživovými doplnkami

Ideálne je stravovať sa vyvážene, aby ste nemuseli siahať po tabletkách. No po dosiahnutí určitého veku, telo potrebuje iný pomer vitamínov a minerálov, preto je vhodnejšie sa poradiť či už s lekárom alebo výživovým špecialistom a siahnuť po kvalitných produktoch.

Po 50. roku života je dôležité okrem iného dbať na príjem vápnika – pre silné kosti, vitamínu D (najmä ak sa pobytu vonku vyhýbate), B12 – niektorí ľudia v určitom veku môžu mať ťažkosti so vstrebávaním vitamínu z potravín, B6 – pomáha udržiavať červené krvinky v dobrej kondícii. 

 

Pozitívne myslenie a dostatočne dlhý spánok

Počas života zažijeme veľmi veľa vecí, niektoré sú pozitívne, iné ako napr. zhoršujúce sa zdravotné problémy na nálade nepridávajú. Napriek tomu, pozitívne myslenie je silným spojencom. Ľudia, ktorí vo svojom okolí vidia viac pozitívneho vraj žijú dlhšie, majú menej infarktov, depresií a pod. Ak si myslíte, že byť optimistický je vo vašom prípade nereálne, ste na omyle, lebo aj toto sa totiž dá naučiť, len to vyžaduje cvičenie. 

 

Ako získať prax? V prvom rade pomáha úsmev, dokonca podľa odborníkov údajne aj ten tzv. falošný, pretože môže pomôcť znížiť stres. 

Píšte si denník radosti – každý deň si doň poznačte, čo vás potešilo, rozosmialo...

Optimizmus je nákazlivý - stretávajte sa s ľuďmi, ktorí s optimizmom problém nemajú, optimistická spoločnosť okolo vás posilňuje aj vášho ducha.

Urobte radosť niekomu, na kom vám záleží.

 

No a aby vám optimizmus nechýbal, dôležité je dopriať si v poslednom čase toľko ospevovaný spánok. Pred nejakým časom bola vraj nespavosť takmer výlučne záležitosťou starších, dnes touto poruchou trpí stále viac mladších ľudí. Pokúste sa vyvážiť svoj biorytmus a pre elimináciu problémov so zaspávaní a spánkom ako takým vyskúšajte nasledujúce tipy:

  • Spálňu čo najviac zatemnite
  • Do spálne nepatrí počítač, tablet, televízor a a ani mobil!
  • Večer si odoprite kávu aj zelený čaj
  • Nekonzumujte alkohol
  • Krátko pred spánkom necvičte

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment